Renk seçin:


(2017) 15 Tatile Kaç Gün Kaldı?

15 tatil yani öğrencilerin şubat tatili diye tabir ettiği tatile kaç gün kaldığını geri sayım ile öğrenin.

Sayaç 2.Dönem Başlangıç Tarihi Olan 06/02/2017 Pazartesi Tarihini Göstermektedir

2.Dönem 06/02/2017 Pazartesi Günü Başlayacaktır

Sömestr Tatili Tarihi: 20 Ocak 2017

Bu makalemizde öğrencilerin eskiden beri 15 tatil diye isimlendirdiği diğer isimleri yarıyıl tatili , şubat tatili, sömestr tatili, ara tatil olarak da bilinen tatildir. Milyonlarca öğrenci bu soruların cevabını bekliyor: ”Sömestr tatili ne zaman?” , ”15 Tatil ne zaman?”, 15 tatil kaç gün kaldı”, “15 tatil ne zaman başlıyor” diye sormaya başladılar. Öğrenciler için büyük bir yorgunlukla geçen okul dönemlerinin ilk döneminde sonra verilen 15 tatil öğrencilerin streslerini atmaları, kafasını dinlemeleri için çok büyük bir fırsattır. Çünkü okul döneminde öğrencilerin zihninden çok beyni yorulmaktadır ve kafamızı rahatlatmanın en iyi yolu dinlenmektedir.

15 Tatil ne zaman diye soran milyonlarca öğrencinin  2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için Sömestr tatili tarihi 20 Ocak 2017 Cuma günü başlayacak. 20 Ocak tarihini öğrenciler akıllarına emin olun kazıyacaklardır. Çünkü 15 tatil öğrencilerin büyük umutlarla, büyük bir istekle beklediği en büyük tatillerin ikincisidir.

2.Dönem Ne Zaman Başlayacak?

15 Tatil 6 Şubat 2017 tarihinde bitecek ve 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 2.dönem zili milyonlarca öğrenci için çalacaktır. 8.sınıf öğrencileri için ikinci dönem TEOG sınavı hazırlıkları lise son sınıf öğrencileri için YGS ve LYS hazırlıkları başlayacak ve bu dönem bu sınavlara göre geleceğini şekillendireceklerdir.

15 Tatil 1 Ay mı Olacak?

Bu soruyu ziyaretçilerimiz de çok sormakta ve bir çok farklı siteler de bundan bahsedilmektedir. Ama şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu konu da Milli Eğitim Bakanlığının açıklamalarının dışında hiç bir açıklamayı dikkate almamanızı öneririz. Bu konu da yetkili merci MEB’dir. Eğer MEB bir açıklama yapıp 15 tatilin süresinde bir değişiklik olursa sitemizden bu başlığı güncelleyerek size duyuracağız. Bu konuda da sitemizin size güvenilir ve doğru haber konusunda en kaliteli içeriği sunmaya çalıştığını unutmayın. Bu konuda okulların kaç gün açık olduğu iş günü olarak her eğitim-öğretim yılı başlamadan belirlendiğini belirtelim. Eğer yarı yıl tatili yani sömestr tatili uzatılırsa bu tatil süresinin okul başlama tarihini öne çekerek ya da geriye çekerek okul süresinin uzatılacağını unutmamak lazım.

Yani öğrenciler için tatil iyi şeyleri ifade edebiliyor olabilir ama 15 tatil süresinde yapılacak tatili okul kapanma döneminde Haziran ayında ya da okul açılma Eylül döneminde fazladan okula giderek kapatılması muhtemel görünmektedir. Bunları düşünerek bu konuda bir karar verilmesi gerekmektedir. Çünkü öğrenciler Haziran ayında sıcaktan okula gitmekte zaten zorlanmaktadır. Ara tatil 1 aya çıkarsa Haziran ayına eklenen 15 gün öğrenciler için sıcakta okula gitme anlamına gelecektir.

Bu tatil konusunda bir değişiklik olursa sadece Milli Eğitim Bakanlığının açıklamaları dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

15 Tatil Öğretmenler İçin Neyi İfade Ediyor?

Öğretmenler içinde dinlenme, tatil anlamına gelen sömestr yani yarıyıl tatili öğretmenler için artık farklı şeylerde hissettirmektedir. Daha önce de yapılan Özür Durumu atamaları yine 15 tatilde yapılacak ve MEB’in yeni geçmiş olduğu öğretmen atama sistemini de bu sene 2.kez uygulayacaktır. İlk kez 2016 Şubat yılında uygulanan bu öğretmen atama sistemi göreve başlayan öğretmenlerin bir dönem boyunca staj görmesini sağlıyor.

Ayrıca yeni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz olmuştur. Görevinde başarılar diliyoruz.

YGS Öğrencileri 15 Tatili Nasıl Değerlendirmeli?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı adayları için son dönemeç artık çok yakındır.  Pek çok öğrencinin okuluyla beraber götürmek zorunda olduğu YGS çalışmalarını on beş tatili iyi değerlendirerek arttırabilir. 15 tatil de YGS öğrencilerinin düzenli bir çalışma planı yaparak kendilerini rakiplerinin önüne bir adım atacağına inanıyoruz. Ama uzun tatilleri yönetmek her zaman kısa tatillere nazaran daha zordur. Bunun için okulda rehber öğretmeninizden yardım alabilirsiniz. Kendinize güzel ve uygun bir program yazdırarak ve bu programa uyarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan Tıklayarak Oy Verebilirsiniz(52 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,46.)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 649 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Belgesiz Takdir dedi ki:

  85 olan genel ortalamam matematiğin 1 düşmesinden ötürü belge alamamamı sağladı. Takdir alacaktık. Bu dönemde böyle geçti işte. Lise yıllarım berbat geçiyor :)

 2. Takdirname dedi ki:

  Hepinize Güzel Tatiller Diliyorum Arkadaşlar İnşallah Herkes Takdir Teşekkür İle Evine Döner ;)

 3. MİRAN dedi ki:

  Tatilinizin mutlu , huzurlu , sağlı bir şekilde geçmesini diliyorum .

 4. Tatillllll dedi ki:

  tatillllllllllllllllllllllllllllllllllllll

 5. Zehra dedi ki:

  İyi tatiller

 6. Anonim dedi ki:

  Son üç dakika

 7. Tatillllll dedi ki:

  09 dk

 8. heycanlı genç dedi ki:

  26 dakika 35 saniye yupiii yarın yani karne günü kızlarlar forma gitcez gezcez alemlere akcazzz sabahh olsun hemen heycandan uyuyamıyom

  1. PARTİCİ dedi ki:

   Okul açıldığından beri takip ediyorum 1 saniye kala SS aldım

 9. Anonim dedi ki:

  5 saat 2dakika 30 saniye kaldı

 10. Dayan yürek dedi ki:

  5 saat 7 dakika 37 saniye yesssss dayan yürekkkkk

 11. Az kaldı dedi ki:

  5 saat 10 dakika 5 saniye