(2017) 23 Nisan Bayramına Kaç Gün Kaldı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na Kaç Gün Kaldı Ne Zaman?

 

23 Nisan 2017 Pazar

Sayaç 23 Nisan 2017 tarihine geri saymaya ayarlanmıştır.

23 nisan kac gun kaldi ne zaman23 Nisan Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kutlanan dünya çocuklarına armağan edilmiş bir bayramdır. Bu bayram ulusal bayramlarımızdan bir tanesidir. Bu bayram da tüm ülkemizde çocuklar eğlenceli bir bayram günü geçirirler. Özellikle gösteriye çıkacak miniklerimizin heyecanları gözlerinden okunmaktadır. Miniklerimiz rant gösterileri, şiir okuma, gösteri gibi birçok kutlama etkinliği yapmaktadır. Bu bayrama özel okullarda sınıflar süslenir.Ayrıca 23 Nisan günü resmi tatil günüdür.

23 Nisan’ın Önemi Nedir?

23 Nisan tarihinin milletimiz için önemi büyüktür. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Meclisin açılmasıyla ulusun egemenliği millete geçmiş oldu. Şu anda ki meclisimizin temelleri atılmış oldu. Bu denli büyük bir yenilik ülkemiz adına en büyük gelişmelerden birisi olmuştur. Yani 23 Nisan’ın ulusal bayram ilan edilmesi 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıdır.

23 Nisan Nasıl Kutlanır?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ülkemizde büyük bir coşku ile kutlanır. Ülkemizde 7’den 70’e milyonlar bu kutlamalara katılır. Bilindiği gibi en büyük heyecan çocuklarımızın kalbindedir. Çünkü bu bayram onların bayramıdır. 23 Nisan’da neler yapılır:

 • Bu gün devlet büyüklerimiz bir süreliğine koltuklarına çocukların oturmasına izin verir. Bu etkinlik uzun süredir yapılan bu gün ile özdeşleşmiş bir etkinliktir.
 • Bayram için okullarımız ve sınıflarımız süslenir,
 • Bu gün için özel resim, şiir, kompozisyon yarışmaları düzenlenir,
 • Statlarda rant gösterileri yapılır, şiirler okunur.

23 Nisan Kaçıncı Yıl Dönümü konusu için tıklayınız.

(2017) 23 Nisan Bayramına Kaç Gün Kaldı?
1 Oy Verildi 5 Ortalama

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Ayşe dedi ki:

  cocuklarım herzamn böle şeyler yapsın işte en büyük yirmi üç nisan..:)

 2. ELİL dedi ki:

  BEN KATILDIM

 3. nnnnn dedi ki:

  bencede

 4. Nazlı dedi ki:

  23 Nisan çocuklarımızın en güzel bayramlarından birisidir bu güzel bayramın kıymetini bilelim.