Renk seçin:


2017 AÖF Sınavları Ne Zaman?

2017 Açık Öğretim Sınavı Ne Zaman?

SINAV TÜRÜ SINAV TARİHLERİ
Güz Dönemi Ara Sınavı 26 – 27 Kasım 2016
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 – 15 Ocak 2017
Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 – 16 Nisan 2017
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 – 28 Mayıs 2017
2016-2017 Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesi için planlanan resmi sınav tarihlerini tablo halinde paylaştık. Bu tabloda güz ve bahar dönemi olarak bir eğitim-öğretim yılının 2 döneme bölündüğünü görüyoruz. İlk dönemde ara sınav ve dönem sonu sınavı bulunmaktadır. İkinci dönemde ise aynı şekilde ara sınav ve dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Bu dönemlerin sonunda ise tek ders sınavı yapılmaktadır. Bu sınavlarla alakalı 2017 için geçerli tarihleri yukarıda paylaştık.

AÖF Nedir?

Liseyi bitiren öğrencilerimiz üniversite hayalleri ile tanışırlar. Tabi günümüzde sadece liseyi bitirdikten sonra değil artık liseyi bitirip aradan yıllar geçen bir çok insan da üniversite okumak istemektedir. Memleketinden uzaklara gidip üniversite okuma şansı bulunmayan insanlar açık öğretim fakültesi hizmetinden yararlanabilir. Açık öğretim fakültesi uzaktan eğitim sistemi ile çalışmaktadır. Yani farklı illerde ikamet ederek evinizden üniversite okuma fırsatını bizlere açık öğretim fakültesi sunmaktadır.

Türkiye’de bazı üniversitelerin bünyesinde açık öğretim fakültesi bulunmaktadır. Ama yukarıda paylaşmış olduğumuz tarihler sadece Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi için geçerli tarihlerdir.

Türkiye’de her ilde bürosu bulunan açık öğretim fakültesi öğrencilere bu bürolar sayesinde hizmet sunmaktadır. Bu bürolarda öğrencinin okuduğu bölümle alakalı ders kitapları ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Son zamanlarda büyük ilgi gören açık öğretim ile üniversite okuma sistemi binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan Tıklayarak Oy Verebilirsiniz(3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.