2017 Ehliyet Sınavı Tarihleri? Ehliyet Sınavına Kaç Gün Kaldı?

Ehliyet Sınavı Tarihleri

27 Ağustos 2016 Yazılı sınav yapılacaktır. Direksiyon sınavı için Ana Sınav 24-25 Eylül’de; Ara sınav 15-16 Ekim’de yapılacaktır.

8 Ekim 2016  Yazılı sınav yapılacaktır. Direksiyon sınavı için Ana Sınav 5-6 Kasım’da; Ara sınav 26-27 Kasım’da ve 17-18 Aralık’ta yapılacaktır. yapılacaktır.

10 Aralık 2016 Yazılı sınav yapılacaktır. Direksiyon sınavı için Ana Sınav 7-8 Ocak 2017’de; Ara sınav 28-29 Ocak 2017’de yapılacaktır.

ehliyet sınavi tarihleri ehliyet sınavi ne zaman ehliyet sınavı kaç gün kaldıBoyutu ve teknik verileri ne olursa olsun bir araç kullanmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan bir sınav sonucu ile ehliyet almak zorundasınız. Bu ehliyet ile araçları trafik akışının olduğu yerlerde kullanabilirsiniz. Günümüzde araçlara ihtiyacımız düşünüldüğünde ehliyet her bayan ve erkek için gerekli bir hale gelmiştir. Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı çok zor olmamakla beraber adaylar daha çok direksiyon sınavında zorlanmaktadır. Direksiyon sınav parkurunun daha uzun ve zor hale gelmesi adayları korkutan diğer nedenlerden biridir. Özellikle geri geri park etmek adaylara zor gelmektedir ama biraz pratikle altından kalkılamayacak bir uygulama sınavı değildir.

Ehliyet sınavı tarihleri genel olarak seneye girmeden Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından açıklanmaktadır. Bu tarihlerde sınavlar uygulamakta ve adayın sınavlarda başarılı olması durumunda ehliyet almaya hak kazandığı bir sınavdır. Ehliyeti almak isteyenlerin belli bir masrafları vardır. Bunlar: Yazılı sınav ücreti, direksiyon sınav ücreti, Sürücü Belgesi kart ücreti, Şoförler Odası Sürü Belgesi Dosyası, dahil olduğunu ehliyet sınıfının(A1, A2, F, H, B, D, E, G) harç tutarıdır.

Ehliyet sınavında ki sorular çalışan adayların rahatlıkla yapabileceği sorulardır. Bu sorular 4 alana bölünmüştür ve toplamda 50 soru vardır. Bu alanlar:

  • İlk yardım (12 soru bulunmaktadır)
  • Motor (9 soru bulunmaktadır)
  • Trafik (23 soru bulunmaktadır)
  • Trafik Adabı (6 soru bulunmaktadır)

Bu soruları çözmek için 60 dakika yani 1 saat süreniz bulunmaktadır. Yani her soruya 1 dakika 20 saniye ayırabilirsiniz. Bu soruların içinde resimli sorular da bulunmaktadır. Ehliyet sınavı sorularından adayın 50 sorudan 35 doğru yapması gerekir. Bir diğer açıdan bakacak olursak adayın 70 puan alması gerekmektedir. Eskiden sınavda 3 alan bulunmakta bu 3 alandan ayrı ayrı 70 puan alması gerekirken şimdi 4 alan bulunmakta ve toplamda 70 puan almak yazılı sınavı geçmek için yeterli bulunmaktadır. Ehliyet sınav sonuçlarının açıklanması 10 günü bulmaktadır.

2017 Ehliyet Sınavı Tarihleri? Ehliyet Sınavına Kaç Gün Kaldı?
2 Oy Verildi 5 Ortalama

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.