(2017) Okullar Ne Zaman Kapanacak? Ne Zaman Kapanıyor? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?

Okulların Kapanma Tarihi: 9 Haziran 2017 Cuma (2016-2017 Çalışma takviminde belirtilmiştir.)

Sizden gelen istekler ile tatiller hariç geri sayım da eklenmiştir. Bu geri sayım sadece okul günlerinden geri sayım yapmaktadır.

Okullar Ne Zaman Kapanıyor? Okullar Ne Zaman Kapanacak? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?

Aşağıya 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için kalan sürenin geri sayımını ekledik arkadaşlar sizler için. Biliyorsunuz geçen sene yaz tatiline ekleme olmuştu. Bu yüzden geçen sene okullar 1 hafta geç kapanmıştı.  Bazı arkadaşlar okullar ne zaman kapanacak, okullar ne zaman tatil olacak diye soruyor onun cevabı yukarıda geri sayım da var ama bazı arkadaşlarımız ise okulların kapanmasına kaç hafta var diye soruyor :) Yukarıda günü, saati, dakikayı hatta saniyeyi verdik. Günü 7 ye bölerseniz kaç hafta kaldığını görürsünüz arkadaşlar :). Aynı zamanda bu geri sayım karneye kaç gün kaldı, okulun bitmesine kaç gün kaldı sorularının da cevabını vermektedir.

Evet bir çok öğrencimizi şimdiden heyecan kaplamış durumda. Ne heyecanı mı? Tabi kide yaz tatili yani diğer adıyla öğrencilerin 1 sene içerisinde en çok sevdiği bölümdür.  Bir çok öğrenci kardeşimizin okulun ve sınavların verdiği rehavetten kurtulmak için yaz tatilini beklemesini hoş görüyor. Bizde zamanında öğrenci kardeşlerimiz gibi çok beklediğimizi bildirmek isteriz. Gerçi beklemeyen var mıdır? Herkes okulların kapanmasını, o tatile girdiği zamanı en içten şekilde beklemiştir. Ali’de Ayşe’de Ahmet’de okulların yaz tatiline girmesini bekledi…Hepimiz bekledik…

okullar ne zaman kapanıyor

Tabi yaz tatilinin değerini en çok bilenler genelde okul dönemini çok ağır geçirenlerdir. Şimdilerde ilkokul 1-2-3.sınıf hariç her sınıfta sınav 8.sınıfta okkalı bir sınav lise sonra okkalı bir üniversite sınavı derken öğrenci kardeşlerimiz çok yoruluyor ve onları anlamak gerekiyor. İnsanın kafasının yorulması bazı durumlarda vücudun yorulmasından daha kötü bir durumdur. Bunu bizzat bende yaşadım bir çok kardeşimizde yaşamıştır. Bu yüzden özellikle veliler olarak okulların kapanmasından sonra yaz tatili döneminde öğrencilerimize biraz daha anlayışla karşılayarak onları rahatlatma sürecine katkıda bulunmamız lazım.

Tabi bu öğretmenlerin kötü olduğu anlamına gelmesin. Okullar ne zaman kapanacak olursa olsun okulların kapanmasına kaç gün kaldı ise kalsın öğretmenler bizim için çiçektir. Okullar ne zaman kapanacak olursa olsun onları çok seviyoruz ve unutmayacağız. Okul deyince ilk önce sınıf öğretmeni gelir akla. Herkes Sınıf Öğretmenini az çok hatırlıyordur. Tabi kide okulda geçen zamanın hatrına sınıf öğretmenlerimizi hatırlamamız gerekir. Onlar bize bir anne, bir baba, bir arkadaş, bir öğretmen, bir kardeş olmuştur. Ama tabi kide bu tatilleri sevmediğimiz anlamına gelmez. Tatillerin tadı ayrı öğretmenimizle vakit geçirmemizin tadı ayrıdır tabi kide. Sınıf öğretmenimizi yolda gördüğümüz zaman tamamdır. Yeri gelir babamızın elini bile öpmek için bu kadar can atmamışızdır. Neyse konumuzu çok dağıtmadan okulların kapanmasından sonra ki tatil döneminden bahsedeceğim sizlere.

Yaz Tatili Kaç Gün Sürmektedir?

Yaz tatili yaklaşık 3 ay(90 gün) sürmektedir. Ama tabikide şunlarıda unutmayalım. Bazen bayram tatilleri ile yaz tatilleri denk gelmekte olup sonuna eklenmektedir. Daha önce bu durumu yaşamış biri olarak şunu söylemek istiyorum yaz tatili süresine değil yaz tatilinin nasıl daha iyi değerlendirebilirim nasıl daha iyi zaman geçiririm gibi konuların üzerinde durmalısınız bence arkadaşlar.

Yaz Tatilimi Nasıl Değerlendirebilirim? 

Okullar kapandıktan sonra tatil sürecinizde yapabileceğiniz bir çok şey vardır bunları şöyle sıralayalım:

 1. Akraba ziyaretleri : Özellikle tatil köylerine yakın akrabalarınız varsa akraba ziyaretinin en güzelini geçirebilirsiniz.
 2. Tatil,deniz,kum ve güneş,gezme : Eğer buna bütçeniz varsa özellikle kendi emsal arkadaşlarınızla gidiyorsanız tatile çok çok eğleneceksiniz. Ülkemizin okulların kapanması ile bir çok tatil beldelerinde kampanya yapmaktadır. Bu gibi kampanyalar ile tatilinize renk katabilirsiniz.
 3. Yüzmek: Biliyorsunuz arkadaşlar yüzmek spor dallarının faydalı olanlarının kısmında neredeyse ilk sıralara yerleşmiştir. Eğer yüzme bilmiyorsanız  yüzme konusunda kendinize güvenin kendiniz bile o suya girerek öğrenebilirsiniz. Buna inanın ve kendinize güvenin.
 4. Film İzlemek: Bir çok gencin film izleme zevkini hepimiz biliyoruzdur. Her sene yeni yeni filmlerin çıktığını düşünürsek yazın izlemek için baya bir filminiz olacaktır. Ama asla ve asla vaktinizin çoğunu ekranın başında geçirmeyin arkadaşlar. Bu lafımızda kulağınıza küpe olsun.
 5. Fotoğraf Çekmek: Elinize bir fotoğraf makinesi alın arkadaşlar çevrenizin değerli gördüğünüz şeylerin doğanın çiçeklerin böceklerin fotoğraflarını çekin.Okullar kapanınca eğer içinizde fotoğraf çekmeye dönük bir düşünce varsa sizi idare edebilecek bir makine alarak çok zevkli bir yaz tatili geçirebilirsiniz.
 6. Uzun yürüyüşler yapmak, akşamüstü bisiklet ile gezmek, arabaya binip güney sahillerine inmek, bol bol dondurma yemek, bol bol uyumak, Halk Eğitim kurslarına katılmak ve daha bir sürü şey… 

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR ?

Milyonlarca öğrencinin merakla araştırdığı, arama motorlarına harıl harıl yazdığı birkaç soru var şimdi karşımızda. Öğrencilerin merakla sorduğu sorular haliyle okullar ne zaman kapanıyor ? veya okullar ne zaman kapanacak ? gibi sorular oluyor. Tabiki bu soruların sorulması ve bu soruları öğrencilerin sorması en doğal şeydir. Öğrencilerin özellikle orta son sınıf ve lise son sınıf öğrencilerinin girdikleri ve girecekleri sınavlardan dolayı tatile hasret kalması, tatili dört gözle beklemesi çok normal bir durumdur. Okullar ne zaman kapanıyor ? sorusunun cevabı bu sebepten dolayı bir öğrenci için çok önemlidir. Sitemizde bulunan geri sayım aracı sayesinde okullar ne zaman kapanıyor ? sorusuna her gün güncel cevaplar alabilirsiniz ve okulların ne zaman kapanacağını kolayca öğrenebilirsiniz. Okullar ne zaman kapanıyor ? sorusuna kesin bir tarihle cevap vermek gerekirse, Milli Eğitim Bakanlığı iş takviminde yer alan bilgilere göre 2016-2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran Cuma günü sona erecek. 2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK ?

Okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması ile cevap vermek en doğru cevap niteliğinde olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması ile okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna resmi bir kaynaktan cevap almış ve kesin tarihi de öğrenmiş olacaksınız. Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması : “2016-2017 eğitim öğretim yılı, 19 Eylül 2016´da başlayacak, 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. Hazırlanan 2016-2017 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin genelge, illere gönderildi. Buna göre, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak.” Resmi açıklamayı okuduktan sonra okullar ne zaman kapanacak ? sorusunu sorduğunuzda tam olarak asıl kaynağından cevabı almış olacaksınız. Ayrıca üstteki paragraflarda belirttiğimiz gibi sitemizin geri sayaç özelliği ile birlikte başlığın direkt olarak altında bulunan sayaca bakıp okulların ne zaman kapanacağını kolaylıkla öğrenebilir yani kısaca okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna hızlı ve pratik bir cevap alabilirsiniz.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN ?

Okullar ne zaman kapanacak ? sorusunun sorulmasının sebebi tabiki de yaz tatilidir. Öğrenciler sene boyunca çalıştıklarının karşılığını tatilde güzelce vakit geçirerek almak, senenin stresini atmak, güneşli havalarda gezmek, denize girmek istiyorlar tabiki haliyle. Bu sebeptendir ki yaz tatili ne zaman ? sorusu da cevabı en çok aranan sorular arasına giriyor. Çünkü öğrenciler tüm seneyi bu tatili bekleyerek geçiriyorlar. Yaz tatili ne zaman ? sorusuna verilecek kesin cevap, okulların kapanma tarihi olan 9 Haziran Cuma günüdür. Okulların kapanmasıyla birlikte öğrenciler yaz tatiline girmiş olacak. Öğrenciler yaz tatillerini farklı şekilde değerlendirebilirler. Denize girebilirler, arkadaşlarıyla havuzlu bir tatile gidebilirler, kısacası senenin stresini atacak birçok yol bulabilirler. Bu güzel faaliyetleri yapmak için her zaman akıllarında ve dillerinde bu soru vardır bu yüzden : yaz tatili ne zaman ?

Değerli öğrencilerimizin sıklıkla sordukları sorulara cevaplar vermeye çalıştık.Okullar ne zaman kapanıyor ? , okullar ne zaman kapanacak ? ve iki sorunun sorulma nedeni olan soru : Yaz tatili ne zaman ? sorularına kesin tarihler, resmi açıklamalar ve net cevaplar ile cevap verdik. Her gün sitemizi ziyaret ederek tatile kaç gün kaldığını konu başlığının altındaki geri sayım aracından takip edebilirsiniz.

Size en büyük tavsiyemiz okullar kapandıktan sonraki tatil döneminizi DOLU DOLU geçirin arkadaşlar. O gençlik, o öğrencilik döneminde yaşadıklarınız bir daha geri gelmiyor haberiniz olsun. Okullar ne zaman kapanacak isimli yazımıza aşağıdan yorum yapabilirsiniz. Saygılarımla…

(2017) Okullar Ne Zaman Kapanacak? Ne Zaman Kapanıyor? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?
40 Oy Verildi 3.88 Ortalama

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 793 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Tatil dedi ki:

  Cumartesilerin gelmesi mutlu ediyor ama kaç gün kaldığına bakınca o heves de kalmıyor.

 2. Gereksizz dedi ki:

  Son 75 gün sonunda

 3. Okullar tatil olsun !! dedi ki:

  LİSE DERS SAATLERİ AZALTILSIN !
  8 SAAT YERİNE 6 SAAT OLSUN !👍

 4. Uvuveveve onyeteyweyne ugwemubwem osas dedi ki:

  Son 76 gün beyler sabredin

 5. Deniz dedi ki:

  Son 77 gün kaldı.Son 15 gün öğretmenler karne hazırlar.Yani son 62 gün kaldı.

 6. okul dedi ki:

  hepiniz haklısınız benim eski okulda içki içiyorlardı üstüne üslük çöpe bile atmaya zahmet etmiyorlardı şuan gittiğim okulda öyle değil ama yinede eski okulumda yapıyorlardı cips de yiyip atıyorlardı zaten biz anlamıyoruz hocalar diyor yerlere çöp atmayın ama atıyoruz sonra okul yok efendim çok pis yok efendim çok beğenilmiyor özellikle kabadayı çocuklar var iki üç konuşmada hemen insana dalıyorlar böyle giderse tabi okulu beğenmeyiz biz okulu daha güzel yaparsak belki daha çok temizlersek okulu sevebiliriz

 7. LİVEKİLLERS dedi ki:

  20 MART 2017 SON 80 GÜN KALDI HAFTASONUYLA BERABER HAFTASONUNU SAYMAZSSAK 47 GÜN 19 MAYIS 26 27 NİSANDA TATİL 20 MAYISTA TATİL 1 MAYISTA TATİL REFARNDM 17 NİSANDA TATİL HAFTASONLARIDA TATİL HAZİRANDA HİÇ OKULA GİTMEM YOKLAMA OLUNMAZ KALDI 40 GÜN ÇOK AZ BENCE 80 GÜNÜN YARISI TATİL

 8. Elif Berra dedi ki:

  İnşallah sınav falan derken geçer okul hemen

 9. Okullar tatil olsun !! dedi ki:

  Arkadaşlar ? Neden okumak önemli ? Hani derler ya ” Okumanın yaşı yok diye? Eee o Zaman

 10. fde dedi ki:

  Hepimiz bıktık hepimiz. Okulu sevmemizin başlıca nedeni sınavlar ve serseri leş yiyen kuşlar gibi dolanan çocuklar. Ben artık okulun okul olduğundan bile emin değilim artık. Kendimi TIMARHANEDE YA DA İÇKİ İÇİLEN MEYHANELERDE GİBİ HİSSEDİYORUM ama sizi de anlıyorum.

  EHHH NE EDELİM ARTIK? BU EZİYETİ BİRKAÇ AY DAHA ÇEKECEĞİZ

  1. oKULU SEVMEYEN GENÇ dedi ki:

   yalnız değilsin dostum bende kurtulmak bu ezietten.

 11. Okullar tatil olsun !! dedi ki:

  OKULLARIN KAPANMASINA 80 GÜN KALDI… HAZİRAN AYINA GELDİĞİMİZ ZAMAN BEN BUNU NE ZAMAN YAZMIŞIM LAN DEMEK İSTİYORUM ARTIK! BİRAZ DAHA DAYANIN !!

  1. pradetör67 dedi ki:

   devamsızlık ful dolu napcam ben

   1. Okullar tatil olsun !! dedi ki:

    Mecburen okula gideceksin. :) başka çare yok. :)

 12. yaz dedi ki:

  acaba milli eğitim bakanlığı bizim yazdığımız şeylere bakıyor mu

  1. fde dedi ki:

   Hayır bakmıyor. Hiçbir şey onların umurunda değil ki zaten.

 13. Yaz gellll😭 dedi ki:

  Offfffff gel artik yaz ya okuldan sıkıkldım ödevlerden bıkdımmmmmmmmmm😭😭😒😒

 14. Şükran dedi ki:

  Yaz gelsin burnumda tütüyor tatil of bıktım okuldan!

 15. Jsjsjsjdjjdh dedi ki:

  Hayat su gibi akıp geçiyo bu senede hemen biter ☺☺☺

 16. Uvuveveve onyeteyweyne ugwemubwem osas dedi ki:

  Sınav haftası geldi 2.donem geldi bahar geldi herşey ve herkez geldi sen gelmedin be canına yandiğim yazı gel artik

 17. Anonim dedi ki:

  Yaz tatilinde herkes arkadaşlarımı özledim tatilde canım sıkılıyor keşke hemen okullar açılsa diyorlardı şimdi bakıyorum da hepsi yaz tatili gelsin diye yalvarıyor

 18. YAZ ADAMI dedi ki:

  Sınav haftası geldi sen gelmedin be canını yediğim

  1. Muz5 dedi ki:

   Ayn oyle

 19. serhat hakeri dedi ki:

  ya bit miyor 2 hafta sonra sınav var

 20. Zorunlu dedi ki:

  Halimize çok şükür okulumuz var. Hiç okuyamayan bizden daha çok hakeden insanlar var bu yüzden çok şükür halimize. Ama okul sabahtan akşama kadar bütün günümüz orda geçiyor mecburen okuldaki ortamı insanları kafaya takıyoruz. Çünkü amaçsız leş insanlarla dolu okul. Gerçekten nefret ediyorum ders işlemiyoruz boş gidip boş geliyoruz. Insanlarin kufurlerinden iki yuzluluklwrinden menfaatciliklerinden gına geldi artık. Sürekli bu ortamda olduğumuz için insan nefsime yenik düşüyor ve bazen onlar davranmak zorunda kalıyoruz. Bu çok acı bisey. Ne yazıkki bu böyle Allah tabikide sabır veriyor. Akşam evime gidiyorum annemin babamın yanına daha güzel ne olabilirki? Bilmiyorum buraya niyeyazdigimi okuldayım şuan ve anlatacak kimsem yok bende buraya yazayım dedim. Allah razı olsun hepinizden..

  1. Şükürr dedi ki:

   Haklısın sonuna kadar :)

   1. Hasan dedi ki:

    haklısın okulu leş insanlar için sevmiyoz