(2017) Okullar Ne Zaman Kapanacak? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?

Okulların Kapanma Tarihi: 9 Haziran 2017 Cuma (2016-2017 Çalışma takviminde belirtilmiştir.)

Sizden gelen istekler ile tatiller hariç geri sayım da eklenmiştir. Bu geri sayım sadece okul günlerinden geri sayım yapmaktadır.

Okullar Ne Zaman Kapanıyor? Okullar Ne Zaman Kapanacak? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?

Aşağıya 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için kalan sürenin geri sayımını ekledik arkadaşlar sizler için. Biliyorsunuz geçen sene yaz tatiline ekleme olmuştu. Bu yüzden geçen sene okullar 1 hafta geç kapanmıştı.  Bazı arkadaşlar okullar ne zaman kapanacak, okullar ne zaman tatil olacak diye soruyor onun cevabı yukarıda geri sayım da var ama bazı arkadaşlarımız ise okulların kapanmasına kaç hafta var diye soruyor :) Yukarıda günü, saati, dakikayı hatta saniyeyi verdik. Günü 7 ye bölerseniz kaç hafta kaldığını görürsünüz arkadaşlar :). Aynı zamanda bu geri sayım karneye kaç gün kaldı, okulun bitmesine kaç gün kaldı sorularının da cevabını vermektedir.

Evet bir çok öğrencimizi şimdiden heyecan kaplamış durumda. Ne heyecanı mı? Tabi kide yaz tatili yani diğer adıyla öğrencilerin 1 sene içerisinde en çok sevdiği bölümdür.  Bir çok öğrenci kardeşimizin okulun ve sınavların verdiği rehavetten kurtulmak için yaz tatilini beklemesini hoş görüyor. Bizde zamanında öğrenci kardeşlerimiz gibi çok beklediğimizi bildirmek isteriz. Gerçi beklemeyen var mıdır? Herkes okulların kapanmasını, o tatile girdiği zamanı en içten şekilde beklemiştir. Ali’de Ayşe’de Ahmet’de okulların yaz tatiline girmesini bekledi…Hepimiz bekledik…

okullar ne zaman kapanıyor

Tabi yaz tatilinin değerini en çok bilenler genelde okul dönemini çok ağır geçirenlerdir. Şimdilerde ilkokul 1-2-3.sınıf hariç her sınıfta sınav 8.sınıfta okkalı bir sınav lise sonra okkalı bir üniversite sınavı derken öğrenci kardeşlerimiz çok yoruluyor ve onları anlamak gerekiyor. İnsanın kafasının yorulması bazı durumlarda vücudun yorulmasından daha kötü bir durumdur. Bunu bizzat bende yaşadım bir çok kardeşimizde yaşamıştır. Bu yüzden özellikle veliler olarak okulların kapanmasından sonra yaz tatili döneminde öğrencilerimize biraz daha anlayışla karşılayarak onları rahatlatma sürecine katkıda bulunmamız lazım.

Tabi bu öğretmenlerin kötü olduğu anlamına gelmesin. Okullar ne zaman kapanacak olursa olsun okulların kapanmasına kaç gün kaldı ise kalsın öğretmenler bizim için çiçektir. Okullar ne zaman kapanacak olursa olsun onları çok seviyoruz ve unutmayacağız. Okul deyince ilk önce sınıf öğretmeni gelir akla. Herkes Sınıf Öğretmenini az çok hatırlıyordur. Tabi kide okulda geçen zamanın hatrına sınıf öğretmenlerimizi hatırlamamız gerekir. Onlar bize bir anne, bir baba, bir arkadaş, bir öğretmen, bir kardeş olmuştur. Ama tabi kide bu tatilleri sevmediğimiz anlamına gelmez. Tatillerin tadı ayrı öğretmenimizle vakit geçirmemizin tadı ayrıdır tabi kide. Sınıf öğretmenimizi yolda gördüğümüz zaman tamamdır. Yeri gelir babamızın elini bile öpmek için bu kadar can atmamışızdır. Neyse konumuzu çok dağıtmadan okulların kapanmasından sonra ki tatil döneminden bahsedeceğim sizlere.

Yaz Tatili Kaç Gün Sürmektedir?

Yaz tatili yaklaşık 3 ay(90 gün) sürmektedir. Ama tabikide şunlarıda unutmayalım. Bazen bayram tatilleri ile yaz tatilleri denk gelmekte olup sonuna eklenmektedir. Daha önce bu durumu yaşamış biri olarak şunu söylemek istiyorum yaz tatili süresine değil yaz tatilinin nasıl daha iyi değerlendirebilirim nasıl daha iyi zaman geçiririm gibi konuların üzerinde durmalısınız bence arkadaşlar.

Yaz Tatilimi Nasıl Değerlendirebilirim? 

Okullar kapandıktan sonra tatil sürecinizde yapabileceğiniz bir çok şey vardır bunları şöyle sıralayalım:

 1. Akraba ziyaretleri : Özellikle tatil köylerine yakın akrabalarınız varsa akraba ziyaretinin en güzelini geçirebilirsiniz.
 2. Tatil,deniz,kum ve güneş,gezme : Eğer buna bütçeniz varsa özellikle kendi emsal arkadaşlarınızla gidiyorsanız tatile çok çok eğleneceksiniz. Ülkemizin okulların kapanması ile bir çok tatil beldelerinde kampanya yapmaktadır. Bu gibi kampanyalar ile tatilinize renk katabilirsiniz.
 3. Yüzmek: Biliyorsunuz arkadaşlar yüzmek spor dallarının faydalı olanlarının kısmında neredeyse ilk sıralara yerleşmiştir. Eğer yüzme bilmiyorsanız  yüzme konusunda kendinize güvenin kendiniz bile o suya girerek öğrenebilirsiniz. Buna inanın ve kendinize güvenin.
 4. Film İzlemek: Bir çok gencin film izleme zevkini hepimiz biliyoruzdur. Her sene yeni yeni filmlerin çıktığını düşünürsek yazın izlemek için baya bir filminiz olacaktır. Ama asla ve asla vaktinizin çoğunu ekranın başında geçirmeyin arkadaşlar. Bu lafımızda kulağınıza küpe olsun.
 5. Fotoğraf Çekmek: Elinize bir fotoğraf makinesi alın arkadaşlar çevrenizin değerli gördüğünüz şeylerin doğanın çiçeklerin böceklerin fotoğraflarını çekin.Okullar kapanınca eğer içinizde fotoğraf çekmeye dönük bir düşünce varsa sizi idare edebilecek bir makine alarak çok zevkli bir yaz tatili geçirebilirsiniz.
 6. Uzun yürüyüşler yapmak, akşamüstü bisiklet ile gezmek, arabaya binip güney sahillerine inmek, bol bol dondurma yemek, bol bol uyumak, Halk Eğitim kurslarına katılmak ve daha bir sürü şey… 

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR ?

Milyonlarca öğrencinin merakla araştırdığı, arama motorlarına harıl harıl yazdığı birkaç soru var şimdi karşımızda. Öğrencilerin merakla sorduğu sorular haliyle okullar ne zaman kapanıyor ? veya okullar ne zaman kapanacak ? gibi sorular oluyor. Tabiki bu soruların sorulması ve bu soruları öğrencilerin sorması en doğal şeydir. Öğrencilerin özellikle orta son sınıf ve lise son sınıf öğrencilerinin girdikleri ve girecekleri sınavlardan dolayı tatile hasret kalması, tatili dört gözle beklemesi çok normal bir durumdur. Okullar ne zaman kapanıyor ? sorusunun cevabı bu sebepten dolayı bir öğrenci için çok önemlidir. Sitemizde bulunan geri sayım aracı sayesinde okullar ne zaman kapanıyor ? sorusuna her gün güncel cevaplar alabilirsiniz ve okulların ne zaman kapanacağını kolayca öğrenebilirsiniz. Okullar ne zaman kapanıyor ? sorusuna kesin bir tarihle cevap vermek gerekirse, Milli Eğitim Bakanlığı iş takviminde yer alan bilgilere göre 2016-2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran Cuma günü sona erecek. 2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK ?

Okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması ile cevap vermek en doğru cevap niteliğinde olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması ile okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna resmi bir kaynaktan cevap almış ve kesin tarihi de öğrenmiş olacaksınız. Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması : “2016-2017 eğitim öğretim yılı, 19 Eylül 2016´da başlayacak, 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. Hazırlanan 2016-2017 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin genelge, illere gönderildi. Buna göre, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak.” Resmi açıklamayı okuduktan sonra okullar ne zaman kapanacak ? sorusunu sorduğunuzda tam olarak asıl kaynağından cevabı almış olacaksınız. Ayrıca üstteki paragraflarda belirttiğimiz gibi sitemizin geri sayaç özelliği ile birlikte başlığın direkt olarak altında bulunan sayaca bakıp okulların ne zaman kapanacağını kolaylıkla öğrenebilir yani kısaca okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna hızlı ve pratik bir cevap alabilirsiniz.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN ?

Okullar ne zaman kapanacak ? sorusunun sorulmasının sebebi tabiki de yaz tatilidir. Öğrenciler sene boyunca çalıştıklarının karşılığını tatilde güzelce vakit geçirerek almak, senenin stresini atmak, güneşli havalarda gezmek, denize girmek istiyorlar tabiki haliyle. Bu sebeptendir ki yaz tatili ne zaman ? sorusu da cevabı en çok aranan sorular arasına giriyor. Çünkü öğrenciler tüm seneyi bu tatili bekleyerek geçiriyorlar. Yaz tatili ne zaman ? sorusuna verilecek kesin cevap, okulların kapanma tarihi olan 9 Haziran Cuma günüdür. Okulların kapanmasıyla birlikte öğrenciler yaz tatiline girmiş olacak. Öğrenciler yaz tatillerini farklı şekilde değerlendirebilirler. Denize girebilirler, arkadaşlarıyla havuzlu bir tatile gidebilirler, kısacası senenin stresini atacak birçok yol bulabilirler. Bu güzel faaliyetleri yapmak için her zaman akıllarında ve dillerinde bu soru vardır bu yüzden : yaz tatili ne zaman ?

Değerli öğrencilerimizin sıklıkla sordukları sorulara cevaplar vermeye çalıştık.Okullar ne zaman kapanıyor ? , okullar ne zaman kapanacak ? ve iki sorunun sorulma nedeni olan soru : Yaz tatili ne zaman ? sorularına kesin tarihler, resmi açıklamalar ve net cevaplar ile cevap verdik. Her gün sitemizi ziyaret ederek tatile kaç gün kaldığını konu başlığının altındaki geri sayım aracından takip edebilirsiniz.

Size en büyük tavsiyemiz okullar kapandıktan sonraki tatil döneminizi DOLU DOLU geçirin arkadaşlar. O gençlik, o öğrencilik döneminde yaşadıklarınız bir daha geri gelmiyor haberiniz olsun. Okullar ne zaman kapanacak isimli yazımıza aşağıdan yorum yapabilirsiniz. Saygılarımla…

(2017) Okullar Ne Zaman Kapanacak? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?
27 Oy Verildi 3.81 Ortalama

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 664 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. bekleyen genç dedi ki:

  Bu yorum 22.02.2017 saat 18:27 yazdım şuan 09.06.2017 de saat 00:00 da bakacam

 2. Köyü mü özledim fidan türkoğlu dedi ki:

  Yeter artık köyü mü özledim saten okul bitince köye taşıncaz her gün köyü mü daha çok özlüyom köyü mü unutmak için lütfen yardımcı olun 😭😭😭😭

 3. FURKAN YALÇIN dedi ki:

  kapansın şu artık

 4. Hayırlısı dedi ki:

  Son 1 dönem okuyup aciktan okicam lütfen çabuk gecsin

 5. BIKTIM dedi ki:

  Sayı Günler Çabuk Geçer ATARSA #107

  1. Köyü mü özledim fidan türkoğlu dedi ki:

   Aynen

 6. serhat halerimin dedi ki:

  GEÇMİYO

 7. Lütfen cevap verin dedi ki:

  Beyler bir sorum olacak ben teoga puanıyla açık liseye gitmek istiyorum bu mümkün mü ve açık lise kaç puan

  1. serhat hakeri dedi ki:

   Evet mümkün geçen yıl arkadaşım gitti

 8. öyle bir geçer zaman dedi ki:

  öyle bir geçer zaman ki

  1. Anonim dedi ki:

   aynnen

   1. BIKTIM dedi ki:

    Aynen !

 9. Anonimi dedi ki:

  BİTSİN

 10. Emir dedi ki:

  Bizim acilen Finlandiya’daki öğretim sistemine geçmemiz lazım çocuklar 3 ders saati görüp eve gidiyorlar üstelik bizimkiler gibi boş şeyler göstermiyorlar hayatta yararlı olan şeyleri gösteriyorlar.Çocuklar istedikleri dersi görürken biz resmen işkence görüyoruz yeter artık bunlar hayatımızda neden lazım olsun ki?

  1. Anonimi dedi ki:

   aynen

 11. okudugun mektebin dedi ki:

  okul kapansın

 12. okudugun mektebin dedi ki:

  la bi kapatın yatak

  1. DOMATESLI MAKARNA dedi ki:

   senı cok sevdım cok komıksın ALLAH UZUN OMÜR VERSIN kardes

 13. Anonim dedi ki:

  Yalvarıyom artık kapansın kulunuz köpeğiniz olıyım artık ümidi kestim :((((

 14. Okullar kapansın artık!! dedi ki:

  ŞU LİSE BİTSİN ÜNİVERSİTE FALAN OKUMAYACAĞIM LİSE DE OKUMAM DA İŞTE NEYSE… SON 109 Gün :))

 15. Haftasonları dedi ki:

  Su gibi geçiyir

 16. gün sayan genç dedi ki:

  BİTT ULANN !!!!

 17. Anonim dedi ki:

  Boşa beklemeyin bitmez

 18. Sınava Biz Giriyoruz Siz Değil dedi ki:

  Hazırlyın belli başlı sitelerden 20 soru şak koyun önümüze biz sizin yüzünüzden gecemiz nasıl geçiyor gündüzümüz nasıl geçiyor ders çalışmaktan anlayamıyoruz biz robot muyuz biz insanız bizimde dinlenmeye hakkımız var 4 ay okul 15 gün tatil ondan sonra 3 ay okul 3 ay tatil ağbi nedir bu insan bi insanın halinden anlar siz öğrenci olmadınız mı Sınavdan sonrada sitresten Gözümüze uyuku girmiyor İnsan bi adaletli davranır toplam 7 ay ders 3 ay dinlenme BIKTIM BU OKULDAN #BIKTIK ARTIK

 19. 112 dedi ki:

  #bitecek#

  1. BANANANO dedi ki:

   keşke yabancı ülkedeki gibi olsaydı 5 günd tatil 2 gün okul var karlı ve soğuk hava dolayısıyla
   orada

 20. tatil istiyoruz!! dedi ki:

  Elininde sonunda bu günlerde geçecek … OKUL BİT ARTIK !! :(

 21. Bit artık dedi ki:

  Sonunda hesapladı m 16 hafta kalmış az kalmış fazla değil

 22. salim avcı dedi ki:

  Buda gelir buda geçer dayanmalısın dayanmalısın bu da geçer arkadaş sakın üzülme buda gecer buda gecer zamanla düzelir elbet buda gecer buda gecer SAKIN ÜZÜLME

 23. Yeterrrr dedi ki:

  Dayan yürek dayan

 24. Names dedi ki:

  Allahtan bıtıyor son senem 3 ayım kaldı şurda ondanda kurtulup bida okul denen yere adımımı atmam onunden geçmem sevmedıgım ınsanlarla ugrasmaktan sinir bozucu okumuyacak adamlarla birlikte okula gelmekten sıkıldım millet okumayacagı belli belli başımıza dert olsun diye okula yolluyolar mal mal cocukları sonra bız cekiyorz mal mal işlerini

 25. Sultan dedi ki:

  Allah’ım nolur 114 gün çabuk bitsin okulumdan nefret ediyorum insanlar çok kötü hergün ağlamaktan bıktım nolur bitsin okul değiştiriyim nolur dua edin çabuk geçsin zaman;(

  1. Gjcnrxddsc dedi ki:

   Aynen öyle ve

  2. Ece dedi ki:

   Duygularima tercuman oldugun icin tesekkur etmek istiyorum names

  3. fde dedi ki:

   dualarım sana Allah yardımcın ve koruyucun olsun.

   1. Sultan dedi ki:

    Teşekkür ederim olaylar bitmek bilmiyor ya

    1. Tosun paşa dedi ki:

     Yav he he

 26. Buse&Alper dedi ki:

  14.02.17 08:09
  Birazdan matematik dersine gireceğiz, tatile 114 gün kaldı ve teog bebeleri bile bu kadar tatili beklerken biz beklemeyelim de ne yapalım artık ölmenin sınırlarına geldik
  Allah okulun versin
  Seneye daha da uzun olması dileğiyle

  1. Selin dedi ki:

   Allah yardımcım olsun aynı durum benim ıçinde geçerli

 27. Yeter dedi ki:

  6.30 da ayaktayım Bu sabah ezanında Allahınızdan bulun öğrenciye bu işkenceyi çektirerek ne gibi bir başarı elde etmemizi istiyorsunuz merak içindeyim

 28. fre dedi ki:

  Milli eğitim kafamızı ütülemek için uğraşıyor herhalde…

 29. Nihan dedi ki:

  Allah yardımcımız olsun

 30. Nihan dedi ki:

  Arkadaşlaryaz tatili kisitlaniyor mu lütfen cevp

  1. fre dedi ki:

   Hayır değisen bir şey yok Ben yedinci sınıfım. Bana sadece 1 ay tatil

   :( şu teog kursunuda sınavınıda.Milli eğitim sana sesleniyorum ne yaptığını sanıyorsun bir kere biz çocukları düşünmediniz bize boyuna işkence ediyorsunuz resmen. Sabaha kadar ders çalışıyoruz oyun oynayacak dinlenecek vakit bırakmadınız bize. Şu baş belası teogda başarılı olmaya çalışıyoruz ama siz milli eğitm tersine gidiyorsunuz siz habire uyuyacaz habire üç beş kuruş para kazancaz diye uğraşıyorsunuz ve para yüzünden bizi düşünmüyorsunuz. Tatil için de yer bırakmadınız bize. Gözünüz paradan başka bir şey görmüyo doğru değil mi sizce cevabı yazın…

 31. salim avcı dedi ki:

  arkadaslar okulu aslında okuldaki cin sevmiyom bitsede kurtulsak

  1. Liselii dedi ki:

   sen liseye gel bakalım gorursun hergn teog yasıyorsun 1 gunde 2 sınav gorunce taktık maktık yok bam bam bam kalıyorsun devamsızlık zamanı dusuyor okul uzaklasıor otobus seyehatları baslıo okulda sakallı sakallı adamları goruosn mevzular felan ozaman senı gorelım

   1. salim avcı dedi ki:

    kardeseim bende liseliyim ortam … mevzu bol devamsızlık 10 gün 50 nin altinda olunca kalıyon bende biliyorum bunları ondan kurtulmak istiyom 9.sınıfim

   2. fde dedi ki:

    sınavların zor olduğunu düşünür, kendine güvenmez ve çalışmazsan senin bahsettiğin gibi olur.
    ayrıca devamsızlık yapmamaya çalış

 32. Anonim dedi ki:

  Mayıs ayına kaç gün kaldı diye sayaç yaparmısınız

 33. Diriliş dedi ki:

  Sabreden derviş muradına erniş

  1. fde dedi ki:

   EEE sabrediyoruz ama gelmiyor tatil günü. BİT ARTIK OKUL
   her gün okulda dayak yemekten ve zorba insanlarla uğraşmaktan ödev yapmaktan bıktım.

 34. Anonim dedi ki:

  Sayacın Başında Çaresiz bekliyom bekliyom… Ama biliyomki kapanmıyacak kapanmıyacak :((

 35. fde dedi ki:

  okulun zevkli olduğunu düşünürseniz zaman çok daha hızlı geçer.
  benden size bir tavsiye

 36. Hüsamettin dedi ki:

  117 gün

 37. Selinyılmaz dedi ki:

  zaman geçmiyor ya 😧😧

  1. fde dedi ki:

   ne yalan söyleyeyim. belki… belkide siz haklısınız

   Allah’ım sen bize her konuda kolaylık et ve bize yol göster.

   Biz okullu çocuklar ders çalışan ve sınavlara hazırlanmaya başlayan mahluklarız.

 38. Selinyılmaz dedi ki:

  bir an önce bitsin ya bıktım 😧😧

 39. okul kaçkını dedi ki:

  yeter bit bit

 40. Anonim dedi ki:

  Ben artık Ümidimi Kestim 117 Gün Hayata Geçmez

 41. Yeter dedi ki:

  118 gün bitmeyecek bu çile

  1. bitiyor okul dedi ki:

   bak şimdi 115 gün olmuş bitiyooo ama uf yaaaa 115 gün 30 gün sınvlar desek uf beeeeee

 42. Bit artık dedi ki:

  118 gün kaldı bit artık bit

 43. serhat hakeri dedi ki:

  geçmiyo lan okulun ilk haftası geçmiyoooo

 44. anonim dedi ki:

  hergün açıp bakıyorum günler geçsin diğe, okula başladığım an depresyona giriyorum sınav stresi acaba sınavı geçermiyim geçmezmiyim korkusu yetiyo zaten sınavlar gelsede geçse diyorum. Yazları nekadar da mutlu görünüyoduk, şimdi ise. havalarda tam ısınmadan okula gitme hevesimiz de olmuyo üşüyoruz yorganın altından kalkmak zor oluyo cumartesi pazar kar varmış devamsızlığımda 7.5 gün zaten

 45. Esra dedi ki:

  Son sınıf öğrencisi olarak umarim hayat bize güzel şeyler sunar

 46. Anonim dedi ki:

  Inşallah bakalim son sınıf öğrencisi olarak umarim hayat bize güzel şeyler sunar…😊😊😊

 47. Ben dedi ki:

  120 var az kaldi beyler zate 2. Dönem daha çabuk geçer

 48. Abidin dedi ki:

  Ben okula hasretim okuduğum okuldan dolayı hastane denen iğrenç yerde staj görüyorum ama bu son senem 4 ayı bi geçireyim değil sağlıkla ilgili bi meslek yapmak bi daha hastanenin önünden geçmiyecem inşallah

 49. Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas dedi ki:

  Ulan şu derslerden 6.5 dk tenefüslerden 2.5 dk kıssalar aslında okuldan o kadar nefret etmicez bide tüm dersler bulamaç matematiğe gir sonra git direk müzik alakası yok hayvan gibi ders işliyoz sabahın köründe koca çantalarla gidiyoz sözde çare bulcaklardı çanta filan taşımıcaz vb. dersler hafifleyecek okullarda düzen yok bizim sınıf filan hepsi adam gibi bişey yapsalar aslında iyi olcak hocalarda bi ego durduk yere bağrıyolar kafayı yicem bune lan daha sadece 2 gün geçti akşamları hiç uyuyasımda gelmio bide neymiş efendim okul öğrenme yeri evde tekrar etcekmişiz 7 saat uyusak 7 saat okul desek 14 e geriye ne kaldı bi 14 daha sonra hava karanlık vb. o kadar dersin üstüne sen evde hiç tekrar edip okulu hatırlamak istermisin? O kadar streste ders programları zırt pırt değişio kafayı yicem artık hoca git söyle yok o gün başka sınavımız vardı vb desen kafayı yiceksin olabilirmiş ulan resim sınavı mı diyoz matematik var o gün diyoz hangisine çalışacaz bunu daha 87 hafta sonlarını saymazsak 87 gün daha çekicez akıl sağlığımı yitirdim zaten eşya fiyatlarıda uçtu dolar lol de rp ye zam clash royale gem e zam kantindeki yiyecek içeceğe zam yok aydatmış da bilmem neymiş bide üstüne kaynak kitap filan aldırıyolar bin tane kitap okuldaki kitaplar neyine yetmio bence gayet yeterli en az bi 250 tl okullar açılınca masraf yapıosun git sor acaba parası varmı adamın.

 50. Okul dedi ki:

  5 gun okul 2 gun tatil 5 dk tenefus 40 dk ders 90 gun tatil 2933928 gun okulu biraz raha erkene alinda şafak operasyonu yapak beyler biliyorum iyi seyler diil bunlar fakat az kaldı havalarda isiniyo zaten 3 ay daha sıkın dişinizi lutfen cok az kaldı ve Ben su teog denen illeti atlatmak uzereyim cok az kaldı gunesli ve guzel gunler bizi bekler Hadi sağlıcakla kalın :)))