Yaz Ne Zaman Gelecek? Ne Zaman Bitecek?

2017 Yaz Mevsimine Kaç Gün Kaldı

Yaz Mevsiminin Başlangıcı: 1 Haziran 2017 Perşembe

Yaz Mevsiminin Ayları: Haziran-Temmuz-Ağustos

İlkbahar mevsiminin başlaması ile akıllara gelen soru yaza kaç gün var , yaza kaç gün kaldı oluyor. Bu soruları cevaplandırabilmek için sitemize yaz mevsiminin başlangıç tarihi olan 1 Haziran 2017 tarihine olan geri sayımı ekledik. Yani yaz mevsimi artık insanların aklına deniz mevsimi olarak gelmektedir. Bunu da belirtmiş olalım.

Yaz Ne Zaman Başlar?

Yaz mevsimi takvim olarak 1 Haziran’da başlar. Fakat tam olarak ülkemizde bu tarihte başladığı söylenemez. Ülkemizin doğu kesimleri yükseltiden dolayı yaz mevsimine bazen geç girebilmektedir. Denizellikten dolayı ise kıyı şeridindeki şehirler yaz mevsiminin etkisini daha hızlı hisseder.

Öğrencilerin, öğretmenlerin, memurların, çalışanların ve daha bir çok insanın kafasında ki soru yaza kaç gün var… Evet herkesin merakla beklediği mevsim. Neden mi? Yaz demek sıcak demek, yaz demek tatil demek, yaz demek heyecan demek, yaz demek eğlence demek, yaz demek…

Tabi yazı herkes merakla bekliyor dedik ama yazı sevmeyenlerde var. Yazın o sıcağın da klimasız yapamayanlar, dışarıya çıktığı anda sıcaktan su gibi olanlar, sıcakta çalışmak zorunda olanlar, hatta üniversitelerde yaz okulu olan öğrenciler yazı pek sevmeyebilir. Ama yaz mevsimini eğlenceli hale getirmek sizin elinizde yaz mevsimi ne zaman olursa olsun eğlenmeyi bilene güzeldir.

Yaz Ne Zaman Biter?

Yaz mevsimi sonbahar mevsiminin gelmesiyle rafa kalkar. Bunun tarihi ise 1 Eylül’dür. 1 Eylül sıcaklıklar aniden düşmemektedir. Yaz mevsimin etkileri bir süre daha devam edebilmektedir.

Tabi yaz mevsimi 1 Haziran’da başlıyor diye en sıcak ay Haziran olacak diye bir kriter yoktur.Genellikle sıcaklık ortalamalarına baktığımız zaman ülkemizde Temmuz-Ağustos aylarında en sıcak yaz günlerini yaşadığımızı görüyoruz.

Yaz aylarını yukarıda yazmıştık yine tekrarlayalım. Yaz ayları: Haziran, Temmuz, Ağustos’tur. Haziran ayı 30 gün çeker. Temmuz ayı 31 gün çeker. Ağustos ayı da 31 gün çeker.

Bu yazımızda yaza kaç gün kaldı , yaza ne kadar var , yaz mevsimi ne zaman , yaz mevsimi geri sayım gibi aklımıza gelen birçok konudan bahsettik. Sizlerde yorumlarınızla bize katılmak isterseniz alt kısımdan yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Başlar, Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Biter?

Yaz mevsimi takvimsel olarak 1 Haziran günü başlar 1 Eylül günü ise biter.

Lütfen Yazıya Oy Verin

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Eylul dedi ki:

  100 gun 18 saat 😂😉

 2. Zeynep dedi ki:

  Ulan ilkbahar gelsede sporaa başlasam kısın hıc çekilmiyo spor

 3. serhat hakeri dedi ki:

  Lan 118 gün kaldı neyse ya üzülmüyom okulun yarısı bitti

 4. isim dedi ki:

  yaşasın yaz

 5. buket dedi ki:

  off

 6. yazcı gazcı dedi ki:

  yaz gelsin

 7. Kış dedi ki:

  Kışı özledim

  1. Merhaba Sayın Ziyaretçimiz,

   Buyrun kışa kalan geri sayım http://www.kacgun.com/kis-ne-zaman-gelecek-ne-zaman-bitecek/

 8. Ferhat dedi ki:

  Yaz mevsimi bitsin bence havalar serinlesin Marmaris te sıcaktan kavruluyoruz. Daha önceki seneler böyle sıcaklar olmamıştı.

 9. Buse Aslı Kent dedi ki:

  Arkadaşlar yaz mevsimi çok sıcak değil mi sizce bu sene. Ben sıcaktan gözümü açamıyorum

 10. fahrünisa dedi ki:

  Çok güzel bir site.Çok işimize yarıyor.Bu siteyi açtığınız için çok teşekkür ederim.

 11. semih dedi ki:

  Allah nice ramazan aylarına kavuş mayınasip eylesin tutacamız oruçlarıda kabul eylesin iş Allah amin

 12. oguzhan dedi ki:

  Yaz gelse de denize havuza girsek. Sıcak günleri özledik ama bu sene haziran ayı ramazana denk geliyor allah yardımcımız olsun

 13. İbrahim dedi ki:

  Yaz gelsin artık tatile ihtiyacımız var :)

  1. Kış dedi ki:

   Kışı özledim