2017 YGS Ne Zaman Kaç Gün Kaldı, YGS Sınavı Ne Zaman?

2017 YGS Kaç Gün Kaldı?

2017 YGS Ne Zaman : 12 Mart 2017 (Ösym 2017 Sınav takvimine göre açıklanan kesin tarihtir.)

2017 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak: 28 Mart 2017

2017 YGS Sınav Başvuru Tarihleri: 04.01.2017 2017- 18.01.2017

ÖSYM Tarafından ilk defa olarak YGS sınavı için sınav kurallarının anlatıldığı bir animasyon film yapıldı. Animasyon filmi izlemek için . Aşağıdaki linke tıklayınız.

2017 YGS Sınav Kuralları Videosu İçin Tıklayınız.

Ayrıca sevgili öğrenciler YGS 2017 Sınav giriş yerleri açıklandığında buradan duyurusunu yapacağız.

YGS 2017 sınavı milyonlarca öğrencinin hayallerini süsleyen, milyonlarca öğrencinin de kabusu olmuş bir sınavdır. Bize göre bu sınava bir kabus gibi bakmak yerine bu sınavı kabullenmek gerekiyor. Bu sınav bizim geleceğimiz. Bu sınavı bir sene kazanamazsak tanışacağımız insanlar, evleneceğimiz insan, alacağımız araba, yaşayacağımız yer yani kısaca hayatımızın çizgisini baştan sona değiştirmiş olacak. Daha önceki YGS sınavı birincisinin tüm eğitim masraflarını kayıtlı olduğu belediye üstlenmiş. Derece yapmanın bu avantajı var. Bir çok yerden burs gelmesiyle beraber üniversite eğitiminizi bedavaya getirmeniz mümkün olacaktır. O yüzden Ygs ne zaman olursa olsun, YGS’ye 20 gün kalsa bile Ygs kaç gün kaldı diye düşünmek yerine YGS çalışmayı bırakmayın. YGS sınavında süreyi yani zamanı iyi kullanmak sınavdaki başarınıza büyük bir etkendir.

Sınav zamanını daha önce yaptığınız denemelerle ayarlayabilirsiniz. Tabi sınavla deneme sınavı zaman olarak tamamen uyuşamayabilir ama sizin için güzel bir prova olur. Hatta imkanınız varsa sınav salonunuzu önceden görüp hatta sınav sıranızda test çözme imkanınız varsa kesinlikle bunu yapın. Sınava motivasyon olarak hazır olmanızı salon korkusunu üzerinizden atmanızı sağlayacaktır. Bu yazımız da YGS 2017, Ygs kaç gün kaldı, ygs ne zaman, ygs sayaç, ygs sayacı, ygs geri sayım, üniversite sınavı ne zaman gibi konularda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Başlığımızı sürekli güncel tutarak sınavın zamanıyla alakalı olan bilgileri hemen sayaca işleyeceğiz.

2017 YGS NE ZAMAN ? 2017 YGS KAÇ GÜN KALDI ?

Milyonlarca lise öğrencisinin ve üniversite kazanmak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının girmesi gereken üniversiteye giriş için ilk adım niteliğinde olan YGS ( Yükseköğretime Geçiş Sınavı ), sınava girecek herkesi ilgilendirmektedir. YGS ne zaman ? YGS kaç gün kaldı ? gibi soruların bolca arama motorlarında aratıldığı şu günlerde, bu soruya açıkca cevap vermek en yerinde ve en doğru karar olacaktır. YGS ne zaman ? sorusuna kesin bir tarihle cevap vermek gerekirse, 2017 YGS, 12 Mart 2017 tarihinde, günlerden Pazar günü saat 10:00’da gerçekleştirilecektir. YGS kaç gün kaldı ? sorusuna ise kacgun.com olarak yazının üstüne koyduğumuz geri sayım aracına bakarak cevap bulabilirsiniz. Sınavın kaç dakika süreceği hakkındaki en çok soruların soru tipi : 2017 YGS kaç dakika sürecek ? sorusudur. Bu soruya en net ve kesin cevap ise, YGS’nin 160 dakika süreceğidir.

Birçok öğrencinin ve vatandaşın hayatlarında büyük bir etki yaratacak YGS ile alakalı merak edilen sorulara cevap vermek, YGS ile ilgili güncel gelişmelerden merak eden herkesi haberdar etmek, YGS’ye girecek herkes için ilaç niteliğinde bir faaliyet olacaktır. YGS ne zaman ? sorusuna verdiğimiz kesin cevap ile birlikte diğer merak edilen soruları cevaplandırabiliriz.

2017 YGS yeni kimlik kartıyla (Çipli Kimlik Kartı)’ mı girilecek ?

2017 Ocak ayından itibaren aktif olan Türkiye Cumhuriyeti yeni çipli kimlik kartlarıyla YGS’ye girilmesi zorunlu değildir. ÖSYM ( Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi ) tarafından yapılan resmi açıklamada merak edilen bu soruya cevap verilmiş ve öğrencilerin kimlik kartıyla alakalı kafa karışıklığı bu açıklama ile giderilmiştir. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, 2017 Ocak ayında aktifleşen yeni kimlik kartlarının sınava girerken kullanılmasının zorunlu olmadığı açık bir dille vurgulanmıştır.

2017 YGS gerekli belgeler nelerdir ? 2017 YGS hangi belgeler gerekiyor ?

YGS gerekli belgeler nelerdir ? veya YGS hangi belgeler gerekiyor ? gibi çeşitli formatlarda olan sorular mevcuttur. Bu sorulara maddeler halinde cevap vermek gerekirse, aday öğrencinin sınava girerken yanında bulundurması gerekenler :

  • 2017 YGS sınava giriş belgesi : Sınava girecek aday, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, T.C kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile sınava giriş belgesi çıkartmalıdır. Sınav giriş belgesinin, sınava girerken sınava girecek adayın yanında bulundurması zorunludur. Sınav giriş belgesinde aday fotoğrafı, adayın sınava gireceği okul, bina, sınıf, sıra, sınav saati gibi bilgiler yer almaktadır.
  • Nüfus Cüzdanı veya Pasaport : Sınava girecek olan aday, sınava girerken sınav giriş belgesinin yanında süresi geçerli olan pasaport veya fotoğrafı 6 ayı doldurmamış nüfus cüzdanı bulundurmalıdır. Aksi takdirde sınava girmesi, sınav salonuna alınması imkansızdır. Alınsa bile gözetmen öğretmenin kontrolleri yaparken durumu fark etmesi üzerine sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Bu yüzden çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

2017 YGS gerekli belgeler nelerdir ? veya 2017 YGS hangi belgeler gerekiyor ? sorularına da maddeler halinde net bir cevap verdikten sonra, bir diğer merak edilen soruya cevap vermek, yerinde olacaktır.

2017 YGS açık uçlu sorular olacak mı ?

ÖSYM, yaptığı yeni açıklamalar ile sınavlarda açık uçlu soruların sorulacağını belirtmişti. Ancak Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi, açık uçlu soruları YGS’de değil LYS’de soracağını açıklamasında belirtmişti. Bu sebepten dolayı YGS açık uçlu sorular olacak mı ? sorusuna verilecek cevap olumsuz olacaktır.

2017 YGS Ne Zaman Kaç Gün Kaldı, YGS Sınavı Ne Zaman?
19 Oy Verildi 3.89 Ortalama

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1373 YORUM
BİR YORUM YAZ
  1. selda dedi ki:

    Arkadaslar sınava kadar bölüm belirlememek sınavı etkilermi cevap verirseniz sevinirim☺

    1. Simge dedi ki:

      Çalışmaların aynı tempoda devam ediyorsa sorun olacağını sanmıyorum ama hedefin düşüyorsa sınavı etkiler tabiki