1 50 100 Mekik Çekmek Kaç Kalori Yakar Yaktırır

1 50 100 Mekik Çekmek Kaç Kalori Yakar Yaktırır, Genelde zayıflamak isteyenler için evde en kolay yapılabilen hareketlerin başında mekik çekmek gelmektedir.

Çok pratik olması onun en çok tercih edilen evde yapılan spor türü olmasın sağlıyor.Bu hareketi gün içinde istediğiniz zaman yapabileceğiniz gibi televizyon izlerken bile mekik çekebilirsiniz. Aşağıda tablo halinde mekik adetleri ve yakılan kalorileri için tablo mevcuttur. Tabloyu inceledikten sonra size birkaç önemli tüyo tablonun hemen altında verilecektir.

1 50 100 Mekik Çekmek Kaç Kalori Yakar Yaktırır

Mekik Çekmek Kaç Kalori Harcatır Tablosu (Adet ve Süre Olarak)

  • 70 Kilo Olan Birisi İçin
  • 1 Mekik Çekmek Kaç Kalori Yakar : 1 Kalori
  • 50 Mekik Çekmek Kaç Kalori Yakar : 50 Kalori
  • 100 Mekik Çekmek Kaç Kalori Yakar : 100

100 Mekik Ortalama 10 dakikada çekilir. Aşağıda da dakika olarak kalori değerleri mevcuttur.

KiloSüreKalori
6810 Dakika90
7410 Dakika99
8110 Dakika108
8810 Dakika117
9510 Dakika126
10210 Dakika135
10810 Dakika144
11510 Dakika153

Mekik çekerken kaç kalori yakılır konusunda tabloyu inceledik. Burada dikkat edilmesi gereken şey mekik çekmenin tek başına zayıflamaya yada göbek ve karın bölgesindeki yağların yakılmasında etkili değildir. Diyet yaparken aynı zamanda mekik çekerek daha fazla kalori yakabilirsiniz. günlük kalori ihtiyacınızı arttıran bir yöntem olarak kullanılabilir. Ama tek başına mekiğe bel bağlayarak zayıflamayı düşünenler için bu size fayda sağlamayacaktır diyebiliriz. Bölgesel zayıflamak isteyenler için ise Squat önerimizdir . Squat Hareketleri İle Basen Kalça İnceltme Hareketleri için burayı tıklayınız Bu Konumuzdaki hareketler uygulanarak hem daha çok kalori yakılabilir hem de göbek ve bel inceltme konusunda sizlere daha çok yardımcı olabilir.

Mekik çekerken Dikkat edilmesi gerekenler kendinizi çok fazla kasarak ve zorlayarak bu sporu yapmamalısınız. Karın bölgesinde yanma hissi arttığında ara vermeli ve sonra tekrar başlamalısınız. Bu sporu yapmak için herhangi bir engeliniz var ise yada bir sağlık sorununuz bulunuyorsa doktorunuzdan onay almadan bunu gibi ağır kondisyon gerektiren hareketleri yapmanız kesinlikle önerilmez. Mekik çekerken elleriniz başınızın arkasında yada 90 derecelik açı ile dik durumda tutulmalıdır. Bacaklarınız diz kısmından kıvrılarak 45 derecelik açı ile yere konur bu sayede ayağınıza bir ağırlık olmadan mekik çekebilirsiniz.

Mekik ile ilgili uygulayacağınız programı ve diğer tüm zayıflama konularında editörümüze sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazabilirsiniz. Yorumlarınız aynı gün içinde cevaplanacaktır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba 100 mekiği 10 dakika da değilde 5-6 dakika da çekince mekik sayısı aynı oluyor ama süre farklı, kalori yakımı ne şekilde etkilenir ?

  2. merhaba boyum 170 78 kiloyum 94 kilodan bu kiloya indim.diyete devam ediyorum gunde ortalama 800 kalori aliyorum sabah ogle aksam 100 veya 150 ser mekik cekiyorum fakat mekik aletiyle belimde problem oldugu icin.bunlar istedigim kiloya inmemi saglarmi.gobegimi eritmek icin bska ne yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı