Lahmacun Kaç Kalori, Kilo Aldırır mı?

Lahmacun içerisinde bolca protein, karbonhidrat barındıran sağlığı düşük gıdalardan biridir. Bu sebeple diyet esnasında lahmacun tüketmek faydalı olmayacaktır. Bu sebeple akıllara lahmacun kilo aldırır mı sorusu gelebilir. Lahmacun kaç kalori diye sorulacak olursa, ortalama olarak lahmacun kaç kalori aşağıda ki gibidir.

Lahmacun Kaç Kalori?

Lahmacun kaç kalori: 1 adet lahmacun 250 kalori. (150 gram)

İnce hamurlu lahmacun kaç kalori: 1 adet lahmacun 180 kaloridir. (120 gram)

Bir buçuk Lahmacun Kaç Kalori: 490 Kalori (300 gram)

2 Adet Lahmacunun Kalorisi: 620 Kalori (Büyük Porsiyon)

Tabi bu hesaplama sadece lahmacun ile sınırlı kalmıyor. Yemek firmalarının servisinde yada paketlerinde yanında acılı ezme salata ve ayran ile servisi yapıldığı için lahmacun yemek istediğinizde yanında tükettiğiniz ekstra gıdalardan da bir hayli kalori alacaksınız. Bu ek gıdalarında hesaba katıp lahmacun öğününüzün gerçek kalori değerini hesaplayalım. 1 Adet lahmacunun kalorisi 310 dur demiştir. Şimdi bu hesaba aşağıdakileri de ekleyelim

Su bardağı ayran kalorisi: 60 Kalori (125 gram)

Yanında Salata kalori: 65 kalori (250 gram)

Yanında acılı ezme kalori: 55 kalori (50 gram)

Lahmacun Kilo Aldırır mı?

Eğer diyet yapıyor iseniz uzak durmanız gereklidir. Fazla kalorili olmasının yanında yüksek protein ve  karbonhidrat değerlerine sahiptir. Diyet listelerinizde bulunmaması gereken bir gıda türüdür. Lahmacun kilo aldırır mı konusunda ise diyet esnasında kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Yediğiniz küçük bir parça dahi 110 kalori olacaktır. Bu da yaklaşık 7 adet salatalık ile aynı kaloride olması anlamına geliyor. Lahmacun kilo aldırır ve uzak durulması gereklidir.

Lahmacun Besin Değerleri

Ceviz kaç kalori diyette yenir mi TIKLAYIN

Yukarı da verilen besin değerleri standart bir lahmacun değerleridir. Lahmacun kalori sorunun cevabı konumuzda yer almıştır. Ve diyet esnasında lahmacun yenmemesi gerekmektedir.

Güncelleme: 8.08.2018

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Lahmacun yemek sağlıklıdır.Gerek protein gerek karbonhidrat bakımından ideal besin kategorisindedir.Canan K. nın bile sağlıklı dediği bir besini bu kadar eleştirmek,lahmacuna yapılmış bir hakarettir.Lütfen yazdıklarınızı tekrar gözden geçiriniz.

  1. @Lahmacun_alliance ;
   Öncelikle Lahmacunu kötülemek gibi bir düşüncemiz kesinlikle yoktur. Fakat güncel verilerle kalorilerini ve kalori miktarına göre de diyet yapanlar açısından tüketilip tüketilmemesi gerektiğinin analiz etmek de görevimiz.

   Diyet yapmayan ve ideal kilosunda olan bir insan için lahmacu tüketilebilir belki fakat burada sadece belli bir grup için yazılar yazılmakta. Yani genel olarak lahmacunu kötülemek söz konusu değildir.

   Ayrıntılı olarak bilgi almak yda talep şikayet iletmek için iletişim yada Soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz.

   İyi günler Dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı