1 Adet Salatalık Kaç Kaloridir Kilo Aldırırmı Yaparmı

1 Adet Salatalık Kaç Kaloridir Kilo Aldırırmı Yaparmı, salatalık Zayıflamak isteyen herkes için diyet listelerinde olması gereken bir gıdadır. Çok düşük kalori değerine sahip olmasının yanında oldukça tok tutucu özelliği vardır.

1 Adet Salatalık Kaç Kaloridir Kilo Aldırırmı Yaparmı

1 Adet Orta Boy Salatalık : Ortalama 100 Gr’ hesaplanır ise

1 Adet Salatalık Kalorisi : 16 Kaloridir.

1 Adet Büyük Salatalık Kalorisi : 21 Kaloridir.

1 Adet küçük Salatalık Kalorisi : 9 Kaloridir.

Salatalık Diyet için düşük kalorili olması ile tercih sebebi olduğu gibi ayrıca sağlık içinde birçok faydası bulunan bir besindir. Salatalığın sindirimi kolaylaştırıcı özelliği vardır. Ayrıca cildi güzelleştirici etkisi de bulunur. Genç kalmayı sağladığında bilinmektedir. Bir yandan zayıflamak için salatalık tüketirken bir yandan da zenginleşmenize yardım eden ikinci bir gıda yoktur.

Salatalık Kilo Aldırır mı ? Kilo Yapar mı?

Salatalık Kalorisi düşük bir sebze olmasının yanında ayrıca tok tutma özelliği de olan bir besindir. Diyet yaparken en çok dikkat edilmesi gereken tuz kullanımının kısıtlı olması hatta hiç olmamasıdır. Tek başına salatalık en doğru seçimdir. Bir örnek vermek gerekir ise 1 Kg Salatalık 160 kalori iken 1kg Makarnanın kalorisi  2,000 kalorinin üzerindedir. salatalık asla kilo yapmaz, Yalnız salatalık diyeti gibi salatalık ağırlıklı diyet programı uygulayanlar için ufak bir uyarımız var, Aşırı salatalık tüketimi İshal, Saç Dökülmesi gibi ender etkiler gösterebilir. Ayrıca gastrit problemi olan  kişilerde bu rahatsızlığın ilerlemesine yada rahatsız edici olmasına yol açabilir. genel olarak salatalığın sağlığa pek fazla zararı yoktur. Aksine yukarıdaki paragrafta belirttiğimiz gibi oldukça faydalıdır. Domates ve salatalık birlikte kombin halinde tüketilebilir. Domates de kalorisi çok düşük gıdalardandır. Hafif yağsız tuzsuz domates ve salatalık söğüş salatası yapılabilir. Bu şekilde kalorisi az farklı tatları karıştırarak bir öğün yapabilirsiniz.

Hıyar Kaç Kalori’dir. Hıyarın Kalorisi

Hıyar Yüzyıllardır Anadolu ve yöresel şivelerimiz de hıyar olarak telaffuz ettiğimiz bir besin olduğu için bunun bir kabalık olarak değil, kültür mirasımızı koruma olarak düşünülmesini isteriz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı