1 Adet Yağda Kızarmış Yumurta Kaç Kalori

1 Adet Yağda Kızarmış Yumurta Kaç Kalori, Yumurta Demir Fosfor ve Protein Zengini Bir Gıdadır. Genel Olarak Ayarınca Tüketimi Tavsiye Edilen Vücut İçin gerekli bir besin kaynağıdır. Fakat Tüketim Şeklini Yağda kızartma değil haşlama şeklinde tavsiye ediyoruz. Kalori Değerlerine Gelecek Olursak ;

1 Adet Yağda Kızarmış Yumurta Kaç Kalori

  • 1 Adet Haşlanmış Yumurtanın Kalorisi : 70 Kj
  • 1 Adet (Sahanda) Yağda Kızartılmış Yumurtanın Kalorisi : 120 Kj

Yumurta Hakkında Size Ufak bir tüyo vermem gerekir ise yumurtanın kalorisini %70 ine yakın kısmı sarısı içerisindedir. Yumurta beyazı daha az kalorilidir. Bu yüzden Eğer yumurtayı çok seviyorsanız. Sarılarını çıkartarak 3 Adet yumurta ile Neredeyse 1 Adet tüm yumurtanın kalorisi denk duruma gelecektir. Yumurtanın beyazının kalorisi ile sarısının kalorisi birbirinden çok farklıdır.

  • 100 Gr Yumurta Sarısı Kalorisi Ortalama : 350 Kalori,
  • 100 Gr Yumurta Akı Kalorisi Ortalama : 80 Kalori’dir

Siz Takipçilerimizle Tavsiyemiz Haşlanmış yumurta Akını Tuz Yerine Baharatlar ile tatlandırarak tüketebilirsiniz. Minimum tuz tüketimi Diyetiniz İçin Olmazsa Olmaz Bir Gerekliliktir.

-Yumurta Anne Sütünden Sonra En besleyici ve Vucudun İhtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan 2. Gıdadır.

-1 Hafta Buzdolabında Bekleyen Yumurta, Oda Sıcaklığında 1 Gün Bekleyen Yumurtadan Daha Tazedir.

Makalemizde aklınıza takılan bir yer var ise yorum kısmına yazarsanız aynı gün içinde editörlerimiz tarafından cevaplanacaktır. Ayrıca Zayıflamak isteyenler için diyet listesine alternatif hafif atıştırmalıklar ve tüyoları sitemizden bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı