1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

0
22
1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

Bu yazımızda 1 ayda kaç kilo verilir? Sorusunu inceleyip cevaplandıracağız. Çünkü artık kilo vermenin yollarını öğrenmek, neredeyse bir ihtiyaç haline geldi. Sağlıksız beslenme ve yanlış beslenme ile artan yağ oranı sebebiyle Dünya genelinde insanlar, ihtiyaçtan fazla yağ depolamakta ve bu da hızlı kilo almaya ve hızlı kilo alma da şişmanlığa, obeziteye sebep olmaktadır.

1 Ayda Kaç Kilo Verilir? Kaç Kilo Verebiliriz?

1 ayda kaç kilo verilir? Sorusuna doğru bir cevap bulmak da bu açıdan ayrı bir önem arz etmektedir. 1 ayda kaç kilo verilebileceği tamamen kişinin kilosuna, yaşına ve uyguladığı diyet programına bağlıdır. Eğer bir günde harcanan kalori oranı tüketilen besinlerin kalori oranından düşük ise; kilo verilmeye başlanmış demektir. Ancak aradaki bu kalori farkı 1 veya 2 kalorilik farklar değildir. Alınan kalori ile tüketilen kalori arasında en az 500 kalori fark olması gerekmektedir. Bu sebepten dolayıdır ki kilo verirken uyku düzeninden çalışma saatlerine, tüketilen besinlerden spor yapılmasına kadar dikkat edilmesi gerekmektedir.

1 ayda verilmesi gereken kilo, tavsiyelere göre 4-5 kilodur. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi fazla kiloları bir anda vermeye çalışmak da hem bünyeye, hem insan sağlığına hem de vücut direncine oldukça zarar vermektedir. 1 ayda kaç kilo verilir? Diye soruyorsanız ve gerçekten sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız; 1 ayda vermeniz gereken kilo miktarı maksimum 5 kilo olmalıdır.

1 ayda kaç kilo verilir? Sorusuna cevap ararken sizlere, zayıflama haplarını ve hızlı zayıflama ilaçları kapsamında öneriler sunanlara itibar etmemeniz faydanıza olacaktır. Çünkü doğal yollarla verilmeyen kilolar, her zaman hezimetle sonuçlanmıştır ve muhtemeldir ki böyle sonuçlanmaya devam edecektir.

1 ayda kaç kilo verilir? Sorusuna cevap olarak maksimum 5 kilo demiştik. Bu maksimum 5 kilo sınırına ulaşmak için sabah veya akşam yürüyüşlerine çıkabilir ve egzersiz sürenizi artırabilirsiniz. Çünkü temponuza bağlı olmakla birlikte günde ekstra olarak 1 saat yürüdüğünüzde fazladan 200-300 kalori yakmış olacak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için ilk adımlarınızı doğal yollardan atmış olacaksınız

Bir önceki yazımız olan 1 Yılda Kaç Gün Okul Var? Bir Yılda Kaç Gün Okula Gidiyoruz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here