1 Bardak Ballı Süt Kaç Kalori Sütün Kalorisi

1 Bardak Ballı Süt Kaç Kalori Sütün Kalorisi, çoğumuz sabahları uyandığımızda kahvaltı yapmayı bir süre istemeyiz. İnsan yeni uyandığı zaman 1 saat kadar hiçbir şey yemek istemiyor. Çareye ballı süt yetişiyor. Hem boğazımızı hem de midemizi rahatlatan bu güzel lezzet diyet yaparken bizi kaç kalori aldırıyor ona aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz. Ballı sütün kalorisi düşüktür.

1 Bardak Ballı Süt Kaç Kalori Sütün Kalorisi

1 Bardak Ballı Süt Kaç Kalori : 145 Kalori (Tam Yağlı Süt İle)

1 Bardak Ballı Sütün Kalorisi : 123 Kalori (Yarım Yağlı Süt İle)

1 Bardak Ballı Sütün Kalori Değeri : 92 Kalori (Yağsız Diyet Süt İle)

Ballı Süt İçmek Kilo Aldırır mı? Ballı Süt kilo Yaparmı

Ballı süt kilo aldırır mı ? diye soranlar için kalorisinin o kadar fazla olmadığını söyleyebiliriz. Ballı sütün 145 kalori değerine sahiptir fakat bu değerin sadece 28 kalorisi bal’a aittir. Geneli sütün kalorisidir. Süt nasıl kilo yapmaz ise ballı süt de aynı şekilde kilo yapmaz. Ballı Süt kilo yaparmı diye düşünenler aşağıdaki ballı sütün diyet için önemi ve faydalarını okumasını tavsiye ederiz.

Ballı süt hakkında öncelikle faydaları ile başlamak istiyorum. Bal ve süt ayrı ayrı olarak vücut için çok faydalı ve gerekli iki besin türüdür. Bal ve sütün birleştirerek ılık olarak tüketilmesi sigara içenler için balgam söktürücü ve gırtlakları rahatlatıcı etki gösterir. Ayrıca miğde için çok iyidir. Diyet yaparken halsizlik yorgunluk ve bitkinlik gibi durumları önler. Bu da metabolizma hızınızın artmasına yardımcı olur. Ayrıca kansere iyi geldiği bilinmektedir. Bal bir antioksidandır . Bu derece iyi bir gıda birleşimi hakkında diyette tüketilmez diyemeyiz tabiki de ara öğün ve kahvaltılarda tüketilebilir. Buradaki püf nokta ballı sütün yapıldığı balın kaliteli bir bal sütün ise diyet (ligth) süt olması aldığınız kalori bakımından daha iyi olacaktır. Ballı sütün kalorisinin %75’ini süt oluşturur bu sebeple sütü diyet süt olarak tüketmek kalori alımını azaltacaktır.

Ballı sütü hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ta nasıl hazırlayacağınız olmalıdır. Balın içindeki gerekli vitamin ve minerallerin olduğu gibi kalması için sütü kaynattıktan hemen sonra bal eklemeyiniz. Sütü bir süre dinlendirdikten sonra ılık süte bal ekleyiniz. Sıcak süt bal içerindeki yararlı birçok vitaminin ölmesine  sebep olacaktır. Bu sebeple ortalama 40-45 dereceklik bir ısısı olan sütün içine eklenmesi vücut ihtiyaçlarınızın karşılanması açısından önemlidir.

Ayrıca Hızlı sonuç almanızı sağlayacak %100 etkili diyet listelerimizi kontrol etmenizi öneririz. hiçbir yerde duymadığınız tüyolar ile daha sağlıklı zayıflamanın inceliklerini öğrenin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bir çok kişi ballı muzlu süt olarak da soru sotuyor. Bu tip içeceklerde sadece ballı süt yerine tadında yumuşama sağlayan ballı muzlu süt kaç kalori onuda araştırabilirsiniz.

    Harici olarak sormak istediklerinizi bu kısma yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı