1 Bir Kilo Kaç Kalori Eder

1 Bir Kilo Kaç Kalori Eder, vücut ağırlığımızın artmasının ve kilo almamızın sebebi aldığımız fazla kalorilerin harcanmayan miktarının vücut tarafından depoya eklenmesi olarak özetleyebiliriz. Yapılan klinik testlerde 1 Kilo Yağın ortalama 3700 kalori olduğu hesaplanmıştır.

Ancak bu şu anlama gelmez. Yediğiniz her 3700 kalori 1 kilo almanıza sebep olmaz. O yüzden aşağıdaki Makalemizi dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

1 Bir Kilo Kaç Kalori Eder

1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori yakmak Gerekir

Kaç Kalori Bir kilo Eder bunu yukarıda öğrendik fakat 3700 kalori harcasanız bile bir kilo veremezsiniz. Kilo vermek için hesaplama yapmak bu kadar basit değil öncelikle günlük kalori İhtiyacınızı öğrenmelisiniz. Günlük kalori ihtiyacı demek aktivitelerinize göre vücudunuzun günlük ihtiyaçları için ihtiyaç duyduğu enerji miktarı demektir. Günlük kalori İhtiyacınızın 2100 Kalori olduğunu varsayalım. Günde 1500 kalorilik diyet programı uygularsanız günlük 600 kalori eksik alırsınız buda haftada 4000 kalori yapar, Bu Şekilde haftada 4000 kalori az almış olursunuz. Vücut gereksinimi olan eksik 4000 kaloriyi karşılamak için stoklarına başvurmak zorunda kalır ve mevcut yağlarınız 1 kg eksilmiş olur. Tabi Ki bu hesaba katılması gereken bir diğer nokta metabolizma hızıdır. Kaç kalori 1 kilo eder bunu belirleyen şey aslında metabolizmanızdır.

Günlük Gereksinimden Daha Az Kalori Alındığında Vücudun Verdiği Tepkiler :

1 Kilo Yağ Kaç Kalori Eder Hesaplarken Metabolizma hızımız da bu işleme etki eder. Örnek olarak Hafta haftalık gereksinimden 3700 kalori daha az kalori tükettik. Bu illa ki 1 kg zayıflamak için yeterli olmayabilir. 1 kg zayıflamak için kaç kalori gerekli olduğunu etki eden etken vücut aç kaldığında ve gereken enerji miktarının alınmadığında enerji tasarrufu moduna girerek metabolizma hızını yavaşlatır. Buda günlük kalori ihtiyacını azalttığı gibi halsizlik. yorgunluk gibi etkiler ortaya çıkartır. Bu durumu yenmek için yapılması gerekenler metabolizma hızını arttıran içecek ve yiyecekleri diyet programına eklemektir. Örnek vermek gerekir ise Yeşil çay bu hızı oldukça arttırmaktadır. Fazlaya kaçılmaması kaydı ile şekersiz , sütsüz ve kremasız kahve yada Türk kahvesi de metabolizma hızınızı arttırmaya ve daha enerjik hissetmenize yardımcı olacaktır.

Günlük kalori İhtiyacı Nasıl Arttırılır.

1 Bir Kilo Kaç Kalori Eder

Günlük kalori ihtiyacını arttırmak için yapılması gerekenler hayatımızı daha aktif ve hareketli yaşamak ve spor yapmak olarak özetlenebilir. Günlük kalori ihtiyacınız haricinde ekstra aktiviteler ekstra kalori harcanması anlamına gelir. Örneğin günlük 1 km yürüyüş size fazladan 350 kalori gibi bir harcama yaptırır. Buda haftada neredeyse 1 kg vermenize yardımcı olur. Ayrıca spor yaparak yukarıda belirttiğimiz Metabolizmanın yavaşlaması problemini de bu sayede önlemiş oluruz.. Spor yaparken vücut tam güçte çalışır bu sebepten metabolizma hızınız en yüksek seviyelerinde olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı