1 Duble Viski Kaç Kalori Viskinin Kalorisi Ne Kadar

1 Duble Viski Kaç Kalori Viskinin Kalorisi Ne Kadar, viski genel olarak kuzey Avrupa içkisidir. İskoçya ve İrlanda Lehçesinde Yaşam suyu anlamındadır. Arpa, çavdar, buğday ve mısır gibi tahıllardan damıtılarak elde edilir.

Daha sonra fıçılarda dinlendirilerek olgunlaşması ve kıvamı elde edilir. Dinlendirilmesi için bekletildiği fıçılar meşe ağacıdır. Bu da viskiye ayrı bir tat kazandırır. Markalar arasında tat ve kıvam farkı olmasının sebebi üretildiği malzemelerin farklı olması ve damıtılma biçimi ile alakalıdır.

Genelde viski 3 kez damıtılarak satışa sunulur. Viskinin içeriğini bildiğimize göre sırada diyet programlarınız için kalori değerleri tablosuna bakmaya geldi. Aşağıda viskinin kalori değeri ve miktarı tablosunu inceleyiniz.

1 Duble Viski Kaç Kalori Viskinin Kalorisi Ne Kadar

1 Duble Viski Kaç Kalori : 140 Kaloridir.

1 Kadeh Viski Kaç Kalori : 155 Kaloridir.

1 Bardak Viski Kaç Kaloridir : 312 Kaloridir (Tam Dolu Bardak)

1 Şişe Viski Kaç Kaloridir. 1995 Kaloridir. 

 

Viski Kilo Yaparmı Viski İçmek Kilo Aldırırmı ?

Viskinin sek olarak kalori miktarı yukarıdaki listede mevcut. Viski yanında tükettiğimiz ek gıdalar sebebi ile de kilo aldırır. Genelde viski Türk kültüründe olmadığı için elinde sallayarak gezen ve yarım saatte 1 yudum alan insanlar ile sadece dizilerde karşılaşırız. Viski sert alkol oranı yüksek bir içkidir. İçimi de bir o kadar serttir. İçimi sert olduğu için yanında kaliteli mezeler ile tüketilen bir içkidir. Viski Sek olarak içilebildiği gibi sıcak kahve de dahil birçok farklı çeşit içecek ile karıştırılarak da tüketilir. Yanında Çikolata gibi küçük aperatiflerin yanı sıra kaliteli peynirler ile füme balık ile de tüketilebilir. Genelde çikolata ile yenir. Sebebi ise viskinin tadının diğer tüm yiyecekleri bastırması sebebi ile daha kestin tadı olan bir gıda ile yenme çabasıdır.

Viski kalori değeri yüksek olmasının yanında mezelerinin de kalorisi yüksektir. Bu sebeple zayıflamak isteyenlerin diyet yaparken tüketmesi önerilmez. Viski kilo yapar mı ve kilo aldırır mı gibi sorularınız için verebileceğimiz en kesin cevap evet olacaktır. Fazla Kilolarınızdan kurtulana kadar tüketmemenizi yada tüketseniz bile günde bir dubleden fazla tüketmemenizi öneririz.

Ayrıca Hızlı sonuç almanızı sağlayacak %100 etkili diyet listelerimizi kontrol etmenizi öneririz. hiçbir yerde duymadığınız tüyolar ile daha sağlıklı zayıflamanın inceliklerini öğrenin

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Kullandığınız Türkçe ne kadar da kötü. Eğitimli biri tarafından yazılmadığı böylesine aşikâr iken, nasıl olur da burada paylaşılan bilgilere güvenebiliriz?

    1. Merhaba, bu konu daha önce başka bir arkadaş tarafından eklenmiş. Kısa süre içerisinde gözden geçirilecektir.Teşekkür ederiz.

  2. Liquor ler arasinda en az kalorili olan ve kilo aldirmaz diyebilicegimiz hangisi olabilir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı