1 Kase Yoğurt Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar, yoğut kilo kontrolü yapan kişiler için ideal bir lezzet. Ara öğünlerde ideal yiyecek. Yoğurdun kalorisi ne kadar aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar

1 Kase Yoğurt Kaç Gram : 100 Gr

1 Kase Yoğurt Kaç Kaloridir (Tam Yağlı) : 78 Kalori

1 Kase Yoğurt Kaç Kaloridir (Yarım Yağlı) : 65 Kalori

1 Kase Light Yoğurt Kaç Kaloridir (Yağsız) : 50 Kalori

Yoğurt Kilo kontrolü için ideal olduğu kadar aynı zamanda sağlık açısından da vazgeçilmez besin kaynaklarından birisidir. Yoğurdun fayları Sırası İle ;

1-Sindirimi Kolaylaştırır ; Sindirim sitemine olumlu etkileri bilinen yoğurt aynı zamanda kolan kanseri riskini de azaltır

2-Beyin fonksiyonlarına iyi gelir : İçerdiği Probiyotikler Birçok üniversitede yapılan araştırmalara göre beyin fonksiyonlarına iyi geldiği bilinmektedir.

3-Menopoz; Menopoz dönemde ortaya çıkan terleme sorunlarını azaltmaktadır.

4-Kemiklerin Gelişimi : Bir süt ürünü olan yoğurt içerdiği kalsiyum sayesinde kemik ve vücut gelişiminde önemli rol oynar. Yalnız fazla kalsiyum alımı farklı hastalıklara sebebiyet verebilir.

5-Şeker Hastalığı : Yoğurt Karbonhidrat bakımından fakir bir gıda olduğu için şeker hastaları için önerilebilecek bir gıda çeşitidir.

6-Enfeksiyonlar : Yoğurt Vücudumuzun doğal savunma mekanizmasını yardımcı olarak enfeksiyonla savaşa yardımcı olur. Vücut Direncini Arttırır.

Aynı Zamanda Yoğurt Tüketiminin Az Da Olsa zararı Vardır. Bunlar ;

1- Aşırı Tüketimi İshal rahatsızlığına yol açabilir

2-Yine Aşırı Tüketimi , Aşırı kalsiyum alımına bağlı olarak böbrek fonksiyonlarını etkileyebilir. Böbrekte taş oluşumuna sebep olabilir.

3- Hazır yoğurtlarda bulunan katkı maddeleri zamanla vücuda zarar verebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı