1 Kase Yoğurt Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar, yoğut kilo kontrolü yapan kişiler için ideal bir lezzet. Ara öğünlerde ideal yiyecek. Yoğurdun kalorisi ne kadar aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar

1 Kase Yoğurt Kaç Gram : 100 Gr

1 Kase Yoğurt Kaç Kaloridir (Tam Yağlı) : 78 Kalori

1 Kase Yoğurt Kaç Kaloridir (Yarım Yağlı) : 65 Kalori

1 Kase Light Yoğurt Kaç Kaloridir (Yağsız) : 50 Kalori

Yoğurt Kilo kontrolü için ideal olduğu kadar aynı zamanda sağlık açısından da vazgeçilmez besin kaynaklarından birisidir. Yoğurdun fayları Sırası İle ;

1-Sindirimi Kolaylaştırır ; Sindirim sitemine olumlu etkileri bilinen yoğurt aynı zamanda kolan kanseri riskini de azaltır

2-Beyin fonksiyonlarına iyi gelir : İçerdiği Probiyotikler Birçok üniversitede yapılan araştırmalara göre beyin fonksiyonlarına iyi geldiği bilinmektedir.

3-Menopoz; Menopoz dönemde ortaya çıkan terleme sorunlarını azaltmaktadır.

4-Kemiklerin Gelişimi : Bir süt ürünü olan yoğurt içerdiği kalsiyum sayesinde kemik ve vücut gelişiminde önemli rol oynar. Yalnız fazla kalsiyum alımı farklı hastalıklara sebebiyet verebilir.

5-Şeker Hastalığı : Yoğurt Karbonhidrat bakımından fakir bir gıda olduğu için şeker hastaları için önerilebilecek bir gıda çeşitidir.

6-Enfeksiyonlar : Yoğurt Vücudumuzun doğal savunma mekanizmasını yardımcı olarak enfeksiyonla savaşa yardımcı olur. Vücut Direncini Arttırır.

Aynı Zamanda Yoğurt Tüketiminin Az Da Olsa zararı Vardır. Bunlar ;

1- Aşırı Tüketimi İshal rahatsızlığına yol açabilir

2-Yine Aşırı Tüketimi , Aşırı kalsiyum alımına bağlı olarak böbrek fonksiyonlarını etkileyebilir. Böbrekte taş oluşumuna sebep olabilir.

3- Hazır yoğurtlarda bulunan katkı maddeleri zamanla vücuda zarar verebilir.

 

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. İp Atlamak Göbek Eritirmi Hangi Kasları Çalıştırır? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı