1 Porsiyon Kase Domates Çorbası Kaç Kalori Kilo Yapar Mı

1 Porsiyon Kase Domates Çorbası Kaç Kalori Kilo Yapar Mı, domates Çorbası Hafif Bir yemektir. Kilo Yapıcı Özelliği Oldukça zayıftır. Zayıflamak için diyet yapanlar rahatlıkla tüketebilir. Sade olarak tüketilmesi daha az kalorilidir. kaşarlı yada kremalı domates çorbaları biraz daha fazla kalorilidir.

1 Porsiyon Kase Domates Çorbası Kaç Kalori Kilo Yapar Mı

1 Kase Domates Çorbası Kalorisi : 51 Kaloridir. (1 Porsiyon 200 Gr)

1 Kase Kaşarlı Domates Çorbası Kalorisi : 130 Kaloridir (1 Yemek Kaşığı Kaşar Eklenmesi İle)

1 Kase Kremalı Domates Çorbası Kalorisi : 165 Kaloridir .

1 Kase Knorr Domates Çorbası Kaç Kaloridir : 55 Kaloridir (Hazır Domates Çorbası)  

Hazır domates çorbası için şu notu iletmemiz gerekiyor. İçerisinde bulunan tüm gıdalar kurutularak ve ezilerek hazırlanması sebebi ile barındırdığı lif ve vitaminlerin çoğunu kaybeder. Bu sebeple Ev yapımı çorbayı daha çok tüketmeye çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Kilo kontrolü yapanlar için bir önerimiz daha var. Domates Çorbası hazırlarken un yerine su kullanılması yada çok az miktar un kullanılması kalori değeri açısından önemlidir. Unlu domates çorbası kaç kalori olursa olsun diyet için fazladan arttırdığınız 20 kalori bile yabana atılmaması gereklidir.

Kaşarlı yada kremalı domates çorbası yerine sade 3 kase domates çorbası içebilirsiniz. Bu sebepten içine lezzet katan kaşar peyniri mi yoksa doymanız mı daha önemli ona karar vererek seçiminizi yapınız. 1 Tabak Kaşarlı domates çorbası tüketmektense 2 Tabak sade domates çorbası tüketmek diyet yapanlar için daha mantıklı olacaktır.

Domates Sosu Kaç Kalori’dir

Domates sosu’nu diyette alternatif olarak kullanmanız mümkündür. Bir Yemek kaşığı domates sosu kalorisi sadece 8 Kaloridir. Bu sebeple makarna gibi salça yada ketçap kullanımı gerektiren yiyeceklerde bunlar yerine domates sosu kullanmak daha az kalorili olacaktır. Domates sosu kaç kalori bilmek size daha çok tüketme isteği getirdiğine eminim :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı