1 Saat Ütü Yapmak Kaç Kalori Yakar Yaktırır

1 Saat Ütü Yapmak Kaç Kalori Yakar Yaktırır, ev Hanımlarının yada çalışan kadınların en nefret ettikleri işler arasındadır ütü yapmak.

Hem çokça zaman harcar hem de sürekli ayakta ve fiziksel olarak çalıştığınız için aynı zamanda yorucudur da, Bu sebeple ütü yapmak kalori takibi açısından önemlidir.

Diğer ev işi aktivitelerine oranla daha fazla kalori yatırmaktadır.Aşağıdaki tabloda mevcuttur.

1 Saat Ütü Yapmak Kaç Kalori Yakar Yaktırır

Ütü Yaparken Harcanan Kalori Miktarı

  • 1 Saat ütü Yapmak Kaç Kalori Yaktırır : 130 Kalori 
  • Yarım Saat Ütü Yaparken Kaç Kalori Yakarız: 65 Kalori
  • 15 Dakika ütü Yaparak Kaç Kalori Harcanır : 33 Kalori

Yukarıdaki ütü yaparken harcanan kalori verileri Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının Türk halk sağlığı resmi İnternet sitesinden elde edilen veriler ile hesaplanarak eklenmiştir. Veriler 60 kiloluk bir kişinin ütü yaparken harcadığı kalori miktarıdır. Kilonuz bu değerden yüksek bir değerde ise yaktığınız kalori miktarı da artacaktır. Daha zayıf biri iseniz yaktığınız kalori miktarı da bu ölçüde düşecektir. Net olarak kendinize ait kalori verisini öğrenmek isterseniz yorum kısmına yaşınızı ve kilonuzu yazarsanız editörlerimiz aynı gün içinde aktivite için harcadığınız net değeri hesaplayarak yanıt vereceklerdir.

Ütü Yapmak Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi

Ütü yaparak kilo vermek gibi bir durum söz konusu olamaz çünkü ütü her istediğini zaman yapılabilecek bir aktivite değildir. Sadece ütülenecek kıyafetler olduğu zaman yapılabilecek ve ekstra kalori yaktıran bir ev işi olduğundan kalori yakmanızı hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur fakat bu küçük bir etki ile sınırlı kalacaktır.

Editörümüze Sormak istediğiniz diğer konular için yorum kısmını kullanabilirsiniz. Aynı gün içinde cevap verilecektir.

Yazımızı Faydalı bulduysanız beğenebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Hocam benim meslegim utu gunde yaklasik 8 9 saat ayakta utu yapiyorum kiliom 83 kac kalori yakarim acaba

    1. Eda Hanım; Sizin kişisel verilerinizle hesaplandığı zaman Yarım Saat ütü Yapmak 72,45 Kalori yakmanızı sağlayacaktır. İyi Günler Dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı