1 Tabak Porsiyon Makarna Kaç Kalori

1 Tabak Porsiyon Makarna Kaç Kalori, makarna diyet programınız için yüksek kalorili olması sebebi ile uzak durmanız gereken bir gıda türüdür. Makarnanın Kalori Değeri ;

1 Tabak Porsiyon Makarna Kaç Kalori

Bir Tabak Makarna Kaç Kaloridir : 650 Kalori (Yağlı Tuzlu)

Bir Tabak Haşlanmış (Sade) Makarna Kaç Kaloridir : 345 Kalori

Bir Porsiyon Makarna 200 Gr Olarak Hesaplanmıştır.

500Gr’lık bir makarna paketi Pişirildikten sonra ortalama olarak 1,000 Gr dolaylarındadır. Bu sebeple 1 paket markana 5 Kişilik olduğunu varsayarak 1 Tabak makarnayı 200Gr olarak hesaplıyoruz. Tabi ki bu sizin tabağınıza göre değişebilir. Bunun doğru ölçümü için tüm paketin toplam kalorisi 3750 kalori civarındadır. Tabiki bu Makarnanın nasıl yapıldığına göre değişecektir. Yoğurtlu yada salçasının kalorileri birbirinden farklıdır. Sitemiz aramalarından diğer makarna Çeşitlerinin de kalori değerlerine de bakabilirsiniz.

Makarna Diyet yaparken sizler için fazla kalorili olması sebebi ile uzak durmanız gereken besin grubunda olduğunu söylemeliyiz. 1 Tabak makarna yerine 2-3 Tabak sebze yemeği yemeniz hemen hemen aynı kalori miktarına gelecektir. Bu sebeple Daha doyurucu ve aha az kalorili yiyecekler tüketmenizde fayda vardır. Fakat diyet yapmanız sizi sevdiğiniz tatlardan uzak tutacak demek değildir. Makarnayı seviyorsanız haftanın 1 günü tüketebilirsiniz. Fakat aldığınız fazla kalorileri diğer öğünlerde düşük kalorili yiyecekler tüketerek telafi etmelisiniz.

Diyet yapanların en sık yaptığı hata fazla kalorili yiyeceklerin tüketimi sonrasında diyet bozuldu diyerek baştan başlamak için takvimden gün belirlemeye başlamaktır. Eğer bir öğünde fazla kaçırıp yüksek kalori aldı iseniz, diğer öğünlerde bunu telafi edebilirsiniz. Hatta diyette baklava dahi yiyebilirsiniz. Fakat yediğiniz baklavanın kalorisi kadar bir sonraki öğünde az yiyecek tüketmelisiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı