1 Ekmek Kaç Kaloridir?

Yediğimiz tüm ekmeklerin kalori miktarı birbirinden farklıdır. Bu sebep ile aşağıda ki gibi ekmek ve parça ekmek türlerine göre kalori miktarı verilmiştir. 1 ekmek kaç kalori sorusunun cevabını da aşağıda ki bilgiler ile açıklamış olalım. Ekmek tüketimi kilo kontrolü yapanlar için önerilmez. İçerdiği yüksek kalori yüzünden diyet listelerinizde olmaması gereken bir gıdadır. Bunun yarı sıra yarım ekmek kaç kalori sorusunun da cevabını bulabilirsiniz.

Hamur olması sebebi ile tok tutucu özelliği fazladır. Belirlenmiş olan şuanda ki ekmek boyutlarına göre 1 ekmek kaç kalori aşağıdaki gibi açıklanmıştır.

1 Ekmek Kaç Kaloridir ?

1 Ekmek Kaç Gram : 250 Gr

1 Adet Tam Ekmek Kalorisi : 640 Kaloridir

Yarım Ekmek Kaç Kalori : 320 Kaloridir

Çeyrek Ekmek Kaç Kalori : 160 Kaloridir.

1 Adet İnce Dilim Ekmek Kaç Kalori :  65 Kalori

1 Adet Normal Dilim Ekmek Kaç Kalori : 78 Kalori

1 Adet Kalın Dilim Ekmek Kaç Kalori : 92 Kalori’dir.

2 İnce Dilim Ekmek Kaç Kalori : 130 Kalori

Diyette Az Da olsa ekmek tüketilebilir. Fakat az önce kalori değerlerini verdiğimiz ekmekler yerine daha sağlıklı ve düşük kalorili olan tam buğday ekmeği, mısır ekmeği, çavdar ekmeği, kepekli ekmek, beyaz ekmek gibi diğer ekmek çeşitlerini ekleyebilirsiniz.

Yarım Ekmek Kaç Kaloridir?

Canınız ekmek arası atıştırma çekti ise yiyeceğiniz yemekten daha çok ekmeğin kalorisine odaklanmalısınız yarım ekmek için kalori değeri tam olarak 320 kaloridir. Tabi ki susamlı yada sütlü ekmekler için durum daha da vahimdir.

Çeyrek Ekmek Kaç Kaloridir?

Diyette iken illa ki ekmek arası bir şey tüketmek isterseniz en mantıklısı tadımlık olanıdır. Çeyrek ekmek kalorisi daha düşük olacağından içerisine koyduğunuz gıdalarında kalorisini hesaplayarak daha düşük kalorili bir öğün yada ara öğün geçirebilirsiniz. Ekmek arası tercihleriniz için en düşük kalorili olan gıdalara yönelmelisiniz . Çünkü 1 ekmek kaç kalori denince akıllara yüksek miktar gelir ve ekmek başlı başına yüksek kalorili bir gıda olduğu için çeyrek ekmek arasına kalorisi düşük gıdalar ekleyerek tüketirseniz kalori dengesini kurmuş olursunuz. Domates salatalık yeşillikler ilk tercihiniz olmalıdır. Yada Çeyrek ekmek kalori değeri dengesi için yağsız diyet peynir  kullanabilirsiniz.

Tam buğday ekmeği kilo aldırmı : Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için diyette karbonhidrat oldukça önemlidir. Diyetiniz de günlük 3 dilim kadar tam buğday ekmeği tüketebilirsiniz. Daha fazla tüketiminde ise tam buğday ekmeği kilo alımına neden olabilir.

1 Dilim ekmek Kaç Kaloridir?

Bizimde önerdiğimiz formül, Ekmeği ince dilimler halinde az tüketmek. Ekmeksiz doymam diyenler için her öğünde en fazla 1 dilim ekmek yada 2 dilim ekmek tüketmelerini öneriyoruz. Kalori değeri yine de yüksek olsa da tok tutucu özelliği sayesinde aldığınız kalorinin hakkını da vermiş olacaktır. Sağlıklı zayıflamak için diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

İpucu : Sitemiz üzerinden hızlı sonuç almanıza yardımcı olacak diyet listeleri mevcuttur. İnceleyebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı