Okulların Kapanmasına 15 Tatile Kaç Gün Kaldı 2021?

15 tatile kaç gün kaldı sorusu tüm öğrenciler için her zaman merak edilen konuların başında olmuştur. Bizde kaç gün ekibi olarak zamanlara kaç gün kaldığını bildirmek için sizlere daha fazla yardımcı olmak istiyoruz. Hem okulların açılmasına kaç gün kaldı hemde Okulların kapanmasına geri sayım sayacı ile ne kadar kaldığını rahat bir şekilde aşağıdaki sayacı takip ederek öğrenebilirsiniz. Sitemizde ilginizi çekebilecek bir çok sayaç bulunmaktadır. Bu sayaçları takip edebilir ve rahat bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Kaç gün kaldı konusunda kacgun.com size merak ettiğiniz bilgilerin cevabını sunar.

Yarı Yıl Tatili Tarihi: 15 Ocak 2021

Okulların Kapanmasına Geri Sayım

Bu makalemizde öğrencilerin eskiden beri 15 tatil diye isimlendirdiği diğer isimleri yarıyıl tatili , şubat tatili, sömestr tatili, ara tatil olarak da bilinen tatildir. Milyonlarca öğrenci bu soruların cevabını bekliyor: ”Sömestr tatili ne zaman?” , ”15 Tatil ne zaman?”, 15 tatil kaç gün kaldı”, “15 tatil ne zaman başlıyor” diye sormaya başladılar. Öğrenciler için büyük bir yorgunlukla geçen okul dönemlerinin ilk döneminde sonra verilen 15 tatil öğrencilerin streslerini atmaları, kafasını dinlemeleri için çok büyük bir fırsattır. Çünkü okul döneminde öğrencilerin zihninden çok beyni yorulmaktadır ve kafamızı rahatlatmanın en iyi yolu dinlenmektedir.

15 Tatil ne zaman diye soran milyonlarca öğrencinin  2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı için Sömestr tatili tarihi 15 Ocak 2021 Cuma günü başlayacak. 17 Ocak tarihini öğrenciler akıllarına emin olun kazıyacaklardır. Çünkü 15 tatil öğrencilerin büyük umutlarla, büyük bir istekle beklediği en büyük tatillerin ikincisidir.

15 Tatile Geri Sayım

15 Tatil 1 Şubat 2021 tarihinde bitecek ve 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 2.dönem zili 4 Şubat 2020 günü milyonlarca öğrenci için çalacaktır. 8.sınıf öğrencileri için ikinci dönem LKS sınavı hazırlıkları lise son sınıf öğrencileri için TYT, AYT ve YTD hazırlıkları başlayacak ve bu dönem bu sınavlara göre geleceğini şekillendireceklerdir.

Okulların Kapanmasına Kaç Gün Var?

Bu soruyu ziyaretçilerimiz de çok sormakta ve bir çok farklı siteler de bundan bahsedilmektedir. Ama şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu konu da Milli Eğitim Bakanlığının açıklamalarının dışında hiç bir açıklamayı dikkate almamanızı öneririz. Bu konu da yetkili merci MEB’dir. Eğer MEB bir açıklama yapıp 15 tatilin süresinde bir değişiklik olursa sitemizden bu başlığı güncelleyerek size duyuracağız. Bu konuda da sitemizin size güvenilir ve doğru haber konusunda en kaliteli içeriği sunmaya çalıştığını unutmayın. Bu konuda okulların kaç gün açık olduğu iş günü olarak her eğitim-öğretim yılı başlamadan belirlendiğini belirtelim. Eğer yarı yıl tatili yani sömestr tatili uzatılırsa bu tatil süresinin okul başlama tarihini öne çekerek ya da geriye çekerek okul süresinin uzatılacağını unutmamak lazım.

Yani öğrenciler için tatil iyi şeyleri ifade edebiliyor olabilir ama 15 tatil süresinde yapılacak tatili okul kapanma döneminde Haziran ayında ya da okul açılma Eylül döneminde fazladan okula giderek kapatılması muhtemel görünmektedir. Bunları düşünerek bu konuda bir karar verilmesi gerekmektedir. Çünkü öğrenciler Haziran ayında sıcaktan okula gitmekte zaten zorlanmaktadır. Ara tatil 1 aya çıkarsa Haziran ayına eklenen 15 gün öğrenciler için sıcakta okula gitme anlamına gelecektir.

Bu tatil konusunda bir değişiklik olursa sadece Milli Eğitim Bakanlığının açıklamaları dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

15 Tatil Öğretmenler İçin Neyi İfade Ediyor?

Öğretmenler içinde dinlenme, tatil anlamına gelen sömestr yani yarıyıl tatili öğretmenler için artık farklı şeylerde hissettirmektedir. Daha önce de yapılan Özür Durumu atamaları yine 15 tatilde yapılacak ve MEB’in yeni geçmiş olduğu öğretmen atama sistemini de bu sene 2.kez uygulayacaktır. İlk kez 2016 Şubat yılında uygulanan bu öğretmen atama sistemi göreve başlayan öğretmenlerin bir dönem boyunca staj görmesini sağlıyor.

Ayrıca yeni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz olmuştur. Görevinde başarılar diliyoruz.

Tatiller Artık Değişiyor?

Okul zamanı artık değişiyor buna göre artık okullar yılda sadece 2 kere tatil olmayacak. Öğrencilere sevindirici bir haber Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Bu açıklanan habere göre artık okullar yıl da 4 defa tatil olacak. Bu sistem tam netlik kazanmasa da açıklanan bilgilere göre artık yaz tatili 13 hafta olmayacak. Açılanan bir diğer haber ise yaz tatilinin kısalacağı konusunda. Yaz tatili için planlanan süre ise 11 hafta olarak belirlenmiş durumda.

Artık okul başladıktan sonra 1.öğretim sonuna gelmeden bir ara tatil yapılacak. Belirlenen tatil ise de ilki Kasım ayında yapılması planlanıyor. Bu tatil sonrasında 1. dönem bitecek ve ikinci dönem başladıktan sonra ise Nisan ayında da bir tatil yapılması planlanıyor. Bu yeni yapılacak tatiller hafta sonları dahil 9 gün olarak planlanıyor. Yani dönem ortaların da öğrencilerin dinlenmesi için birer haftalık tatiller yapılacak. Bunun motive arttıracağı konuşulmakta ve daha iyi bir eğitim sağlanacağı düşünülmekte. Peki bu konu da sizler ne düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

908 Yorum

 1. Olum beklediğim an geldi la 4 saat 20 saniye 24 dakika sonra bitecek yeeeee bitti uleeen iyi tatiller huzrlu bi tatil diliyorum gardaşlarim

 2. kardeslerim ya
  ne kadarda
  kotu bir donem
  gecirdim bilemesiniz
  yani bu ilk donem
  boyle gecti ama
  ikinci donemin boyle
  gecmesine izin vermeyecegim
  sizde ayni sekilde yapin bence

 3. bitttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttiiiiiiiiiiiii iyi tatillerrrrrrrrrrr

 4. Nedennn hayır olamaz 12saat kaldı kaçgündür ağlıyom lütfen tatil olmasın!! Yaaa ben çok güzelim zekiyim onun için okuldaki herkes beni çok seviyor öğretmenlerde lütfen bitmesin ? hayırrrr son günümüz ya hayırrr

 5. Gel artık bu ızdıraptan bıktım! Ya da gelme ortalamam düşüķ gelecek geçen sene 93’tü offf yha yeterse babam beni dövcek ???? mezara gömmek isteyen? ????

 6. Karne günü gelmesin korkuyom ben geçen sene ortalamam 93’tü şimdi kaç olacak acaba eve gitmesem mi ki matematiğim çok düştü ???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı