(2018) 15 Tatile Kaç Gün Kaldı?

15 tatil yani öğrencilerin şubat tatili diye tabir ettiği tatile kaç gün kaldığını geri sayım ile öğrenin.

Sömestr Tatili Tarihi: 19 Ocak 2018

15 Tatil Ne Zaman?

Bu makalemizde öğrencilerin eskiden beri 15 tatil diye isimlendirdiği diğer isimleri yarıyıl tatili , şubat tatili, sömestr tatili, ara tatil olarak da bilinen tatildir. Milyonlarca öğrenci bu soruların cevabını bekliyor: ”Sömestr tatili ne zaman?” , ”15 Tatil ne zaman?”, 15 tatil kaç gün kaldı”, “15 tatil ne zaman başlıyor” diye sormaya başladılar. Öğrenciler için büyük bir yorgunlukla geçen okul dönemlerinin ilk döneminde sonra verilen 15 tatil öğrencilerin streslerini atmaları, kafasını dinlemeleri için çok büyük bir fırsattır. Çünkü okul döneminde öğrencilerin zihninden çok beyni yorulmaktadır ve kafamızı rahatlatmanın en iyi yolu dinlenmektedir.

15 Tatil ne zaman diye soran milyonlarca öğrencinin  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için Sömestr tatili tarihi 19 Ocak 2018 Cuma günü başlayacak. 19 Ocak tarihini öğrenciler akıllarına emin olun kazıyacaklardır. Çünkü 15 tatil öğrencilerin büyük umutlarla, büyük bir istekle beklediği en büyük tatillerin ikincisidir.

2.Dönem Ne Zaman Başlayacak?

15 Tatil 2 Şubat 2018 tarihinde bitecek ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2.dönem zili 5 Şubat 2018 günü milyonlarca öğrenci için çalacaktır. 8.sınıf öğrencileri için ikinci dönem TEOG sınavı hazırlıkları lise son sınıf öğrencileri için YGS ve LYS hazırlıkları başlayacak ve bu dönem bu sınavlara göre geleceğini şekillendireceklerdir.

15 Tatil 1 Ay mı Olacak?

Bu soruyu ziyaretçilerimiz de çok sormakta ve bir çok farklı siteler de bundan bahsedilmektedir. Ama şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu konu da Milli Eğitim Bakanlığının açıklamalarının dışında hiç bir açıklamayı dikkate almamanızı öneririz. Bu konu da yetkili merci MEB’dir. Eğer MEB bir açıklama yapıp 15 tatilin süresinde bir değişiklik olursa sitemizden bu başlığı güncelleyerek size duyuracağız. Bu konuda da sitemizin size güvenilir ve doğru haber konusunda en kaliteli içeriği sunmaya çalıştığını unutmayın. Bu konuda okulların kaç gün açık olduğu iş günü olarak her eğitim-öğretim yılı başlamadan belirlendiğini belirtelim. Eğer yarı yıl tatili yani sömestr tatili uzatılırsa bu tatil süresinin okul başlama tarihini öne çekerek ya da geriye çekerek okul süresinin uzatılacağını unutmamak lazım.

İlgini Çekebilir  2018 Dünya Engelliler Haftasına Kaç Gün Kaldı?

Yani öğrenciler için tatil iyi şeyleri ifade edebiliyor olabilir ama 15 tatil süresinde yapılacak tatili okul kapanma döneminde Haziran ayında ya da okul açılma Eylül döneminde fazladan okula giderek kapatılması muhtemel görünmektedir. Bunları düşünerek bu konuda bir karar verilmesi gerekmektedir. Çünkü öğrenciler Haziran ayında sıcaktan okula gitmekte zaten zorlanmaktadır. Ara tatil 1 aya çıkarsa Haziran ayına eklenen 15 gün öğrenciler için sıcakta okula gitme anlamına gelecektir.

Bu tatil konusunda bir değişiklik olursa sadece Milli Eğitim Bakanlığının açıklamaları dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

15 Tatil Öğretmenler İçin Neyi İfade Ediyor?

Öğretmenler içinde dinlenme, tatil anlamına gelen sömestr yani yarıyıl tatili öğretmenler için artık farklı şeylerde hissettirmektedir. Daha önce de yapılan Özür Durumu atamaları yine 15 tatilde yapılacak ve MEB’in yeni geçmiş olduğu öğretmen atama sistemini de bu sene 2.kez uygulayacaktır. İlk kez 2016 Şubat yılında uygulanan bu öğretmen atama sistemi göreve başlayan öğretmenlerin bir dönem boyunca staj görmesini sağlıyor.

Ayrıca yeni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz olmuştur. Görevinde başarılar diliyoruz.

YGS Öğrencileri 15 Tatili Nasıl Değerlendirmeli?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı adayları için son dönemeç artık çok yakındır.  Pek çok öğrencinin okuluyla beraber götürmek zorunda olduğu YGS çalışmalarını on beş tatili iyi değerlendirerek arttırabilir. 15 tatil de YGS öğrencilerinin düzenli bir çalışma planı yaparak kendilerini rakiplerinin önüne bir adım atacağına inanıyoruz. Ama uzun tatilleri yönetmek her zaman kısa tatillere nazaran daha zordur. Bunun için okulda rehber öğretmeninizden yardım alabilirsiniz. Kendinize güzel ve uygun bir program yazdırarak ve bu programa uyarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 3,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 746 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Sude dedi ki:

  Son 56 gün budagecer buda gelir ilk baktigimda 80 gun filandi bak 56 kaldi

 2. OkuldanTiksiniyom dedi ki:

  son 57 gün hadi 56 de 56 yı 7 ye böl 8i 2 ile çarp 16 gün hafta sonu oluyo 56 dan 16 yı çıkar 40 gün yani 40 gün okula gitçez eee sayısal olmanın faydaları sjsjsjsjsjsjsjsjsjjsjsjsjsjsj

 3. DjDikkat dedi ki:

  57 gün 😂 Sayılı gün zor geçermiş

 4. Sude dedi ki:

  57gun

 5. Sude dedi ki:

  Son 58 gün hadi zaman gecsin:(

 6. DarbeliMakkap dedi ki:

  59 gün 1 saat 15 02

 7. Sude dedi ki:

  Son 59 gun yihaaaaa 85den indi bugunler

 8. Alparslan Mehmet dedi ki:

  Lise 2 Lise 3 Geçiş Ortalama 75 .
  Geleceğin Özel Harekat Polisi

 9. Hasan dedi ki:

  30 da uyandırın beni

 10. By'Akif dedi ki:

  Sude bakiyorumda hafta sonra buralara ugramiyorsun :D

  1. Sude dedi ki:

   Valla cumaartesi pazar keyf günüm bugunde pazartesi igh bah ölcemyahhh

 11. Sude dedi ki:

  Sonn 62 gün bugundeeee cumaaaaa yesss bunlarda gecer 15tatilde gelir bu 2ay icinde 2 tane yazili daha olcaz 15 tatil geldiginde bunlar hatira olsun dsdsx 💃😊

 12. By doktor Baver dedi ki:

  Sude ne kadar okul düşmanı çıktın ya hergün gelip bakıp yorum yapmak nedir jdjsjdnd

  1. Sude dedi ki:

   Alıskanlkk oldu valla dsdsddx

 13. Sude dedi ki:

  63 gun kaldi zaa bugun persembe yarin cuma tatil djdjjd

 14. Sude dedi ki:

  Son 63 gün za dsds 2ay

 15. Sude dedi ki:

  Son 64 gün lalalla zaten ara tatilerde icinde

 16. Sude dedi ki:

  Son 65 gun ya keske yaz tatili olaydi off

 17. sude dedi ki:

  ohe 66 gün sonunda

 18. TAHA dedi ki:

  67 GÜN YİAA

 19. Sude dedi ki:

  71 gün uf keske 54 gün olsaydi off su cumada gelsin ya okuldan bıktım

 20. Sude dedi ki:

  72 gün za xdsdxsl

 21. şk dedi ki:

  hadi bakalım az kaldıı