15 Tatilin Bitmesine Kaç Gün Kaldı? (2018)

15 Tatilin Bitmesine Geri Sayım

15 tatil başladığı zaman sayaç devreye girecektir. 5 Şubat 2018 Pazartesi günü 15 tatil bitecektir.

2018 15 Tatil Ne Zaman Başlayacak Ne Zaman Bitecek?

Milli Eğitim Bakanlığı 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının eğitim takvimi açıkladı. Bu takvimde öğrencilerin şubat tatili ve sömestr tatili diye adlandırdığı 15 tatilin başlangıç ve bitiş süresi belirlendi. Bu takvime göre 19 Ocak 2018 Cuma günü okullar ara tatile girmiş olacak. 5 Şubat 2018 Pazartesi günü okullar tekrar açılacak. Yani çocuklar için 2 haftalık bir tatil planlanmıştır. Bu takvim 2017-2018 Eğitim öğretim yılı için belirlenen takvimdir. Bu takvimin değişeceği ara tatilin 1 ay olacağı konusunda çeşitli haberler olsa da Milli Eğitim Bakanlığı takvimi bu şekilde yayınlamıştır. Şu andaki tabloya göre şubat tatili 2 hafta yapılacaktır. 15 tatil kaç gün kaldı bunu önceki konumuzda açıkladık.

15 Tatil Ygs ve Lys öğrencileri için çok güzel değerlendirilmesi gereken bir tatildir. 15 tatilde güzel bir plan ve programla öğrenciler birçok konudaki eksiğini giderebilir. Bunun için lise son sınıf öğrencileri YGS ve LYS maratonunda bir adım öne geçmek istiyorlarsa 15 tatili güzel değerlendirmek zorundalar.

Tatil Süresi 1 Ay Olur mu?

Bu konuda size ayrıntıları vermek istiyoruz. Daha önceleri Milli Eğitim Bakanlığının açıklaması olmamasına rağmen birçok medya kuruluşu, haber platformları ara tatilin 30 güne çıkarılacağına dair haberler yaptılar. Doğal olarak öğrenciler bu haberi alınca muallakta kaldılar. Öğrencilerin kafalarındaki soru işaretleri hala netleşmiş değil. Bu çıkan haberlere dönük Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı. Bu açıklama da 15 tatilin süresinin uzatılacağı haberlerinin asılsız olduğu, Milli Eğitim Bakanlığının böyle bir çalışma yapmadığını duyurdu. Peki bu haberler nereden çıktı, kaynağı nedir? Maalesef kimse bu haberlerin kaynağını, nereden geldiğini bilmiyor. Bunun için sadece Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı takvimi dikkate almanızı öneririz. Bunun yanında Bakanlığın yayınlamış olduğu duyuruları takip edebilirsiniz.

Tatil Süresinin Uzaması Öğrencilerin Zararına mı?

Birçok öğrenci tatil süresinin uzamasını istiyor ama bu olayın bir de şu boyutu var: bir yılda kaç gün okula gidiyoruz bu önceden bellidir. Yaklaşık olarak 180 iş günü okula gideriz. Peki tatil süresi uzayınca aksayan eğitim dönemini ne zaman ders olarak alacağız. Haziranda sıcakların altında mı? Bunun için tatil süresinin uzaması yaptığımız tatilin ders olarak sene başı ya da sene sonuna eklenmesi demektir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. 15 tatil başlayınca buradan takip edeceğim 15 tatilin bitmesine kaç gün kaldığını.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı