19 Mayıs Tatil Olacak Mı? 19 Mayıs Tatili Kaç Gün? 19 Mayıs Tatil Mi?

Her yıl sevinçle beklenen günlerden biri de 19 Mayıs diyebiliriz. Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl tatil olacak mı sorusu oldukça merak edilen soruların başında gelmekte. Resmi bayramlarda genellikle kamu kuruluşları ve okullar tatil oluyor. İşte 19 Mayıs tatili hakkında merak edilenler…

19 Mayıs Okullar Tatil Mi ?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Liselere de tatil 1 gündür. Eğer Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda bir açıklaması olursa konuya eklenecektir. Ayrıca ilköğretim okullarında da tatil 1 gün olacaktır. 2020 yılı olan bu yıl 19 Mayıs Salı gününe denk gelmektedir. 18 Mayıs tatil olup olmayacağı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

19 Mayıs Tatili Kaç Gün?

19 Mayıs tatili kaç gün son zamanlarda çokça sorulmaya başlandı işte cevabı . 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tatili resmi olarak toplam 1 gündür. 2020 yılında 19 Mayıs Salı gününe denk gelmektedir ve 19 Mayıs Salı günü resmi tatildir. Peki 19 Mayıs okullar tatil olacak mı?

19 mayıs tatil mi

19 Mayıs tatil mi diye soruyorsanız bu sorunun cevabı her yıl olduğu gibi tatil olacak fakat bir öncesi gün olan Pazartesi için şuanda netleşmiş bir haber bulunmamaktadır.

19 Mayıs Hangi Kurumlara Tatil?

19 Mayıs Salı günü tüm kamu çalışanlarına, bankalara, resmi dairelere, devlete bağlı sağlık kurumlarına tatildir. Bu sebeple işlerinizi önceden planlanamanızda ve bir gün önceden halletmenizde yarar var.

19 Mayıs da PTT Açık mı?

Hayır, resmi tatil olduğu için PTT 19 Mayıs günü kapalı olacaktır. Resmi tatil bitimi yani 20 Mayıs Pazartesi günü PTT çalışanları iş başı yapacaktır.

19 Mayıs Bayramını Neden Kutluyoruz?

19 Mayıs Bayramını neden kutluyoruz kısaca açıklayalım Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ulaşmıştır. Samsun’a ulaştığı günü Milli Mücadelemizin başlangıcı kabul ediyoruz. Ve Atatürk’ün gençliğe hediye ettiği bu özel günü Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutluyoruz. Ayrıca bu günlerde okullar tatil olsa dahi bir çok okulda çeşitli etkinlikler yapılmakta ve öğrencilerin katılımı sağlanmaktadır. Okullar genellikle uygun alanlarda, stadyumlarda, okullarının bahçelerinde bu özel gün ile ilgili konuşmalar, etkinlikler yapmaktadır.

Bu yazımızda 19 mayıs tatili kaç gün, 19 mayıs tatil mi, 20 mayıs tatil mi gibi sorularınızın cevabını verdik. Diğer resmi tatiller ile ilgili de haberlerimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. 18 mayis kermesimiz var okulda 19 mayista tatil hafta sonuda tatil 4 gun tatil ????

  2. Yaa bu güzelim 19 mayıs bayramımızı daha güzelleştirmediler, Cuma gününüde tatil etmediler ki millet bayram havasıyla çıkıp dinlensin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı