19 Mayıs Tatili Kaç Gün?

19 Mayıs Tatili Kaç Gün?

19 Mayıs tatili kaç gün son zamanlarda çokça sorulmaya başlandı işte cevabı . 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tatili resmi olarak toplam 1 gündür. 2020 yılında 19 Mayıs Salı gününe denk gelmektedir ve 19 Mayıs Salı günü resmi tatildir. Peki 19 Mayıs Okullar Tatil Mi ?

2018-19 Mayıs Hangi Kurumlara Tatil?

19 Mayıs Salı günü tüm kamu çalışanlarına, bankalara, resmi dairelere, devlete bağlı sağlık kurumlarına tatildir. Bu sebeple işlerinizi önceden planlanamanızda ve bir gün önceden halletmenizde yarar var.

19 Mayıs Günü PTT Açık mı?

Hayır, resmi tatil olduğu için PTT 19 Mayıs günü kapalı olacaktır. Resmi tatil bitimi yani 20 Mayıs Pazartesi günü PTT çalışanları iş başı yapacaktır.

18 Mayıs Tatil mi?

Hayır 18 Mayıs tatil değildir. Tüm eğitim kurumları da dahil olmak üzere resmi kurumlar normal saatlerde çalışacaktır. Ama tatil ilan edilirse konumuz güncellenecektir.

19 Mayıs Tatili Liselere Kaç Gün?

19 Mayıs Okullar Tatil Mi ?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Liselere de tatil 1 gündür. Eğer Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda bir açıklaması olursa konuya eklenecektir. Ayrıca ilköğretim okullarında da tatil 1 gün olacaktır.

19 Mayıs Bayramını Neden Kutluyoruz?

19 Mayıs Bayramını neden kutluyoruz kısaca açıklayalım Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ulaşmıştır. Samsun’a ulaştığı günü Milli Mücadelemizin başlangıcı kabul ediyoruz. Ve Atatürk’ün gençliğe hediye ettiği bu özel günü Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutluyoruz. Ayrıca bu günlerde okullar tatil olsa dahi bir çok okulda çeşitli etkinlikler yapılmakta ve öğrencilerin katılımı sağlanmaktadır. Okullar genellikle uygun alanlarda, stadyumlarda, okullarının bahçelerinde bu özel gün ile ilgili konuşmalar, etkinlikler yapmaktadır.

Bu yazımızda 19 mayıs tatili kaç gün , 19 mayıs tatil mi , 20 mayıs tatil mi gibi sorularınızın cevabını verdik.


8 Replies to “19 Mayıs Tatili Kaç Gün?

  1. Yaa bu güzelim 19 mayıs bayramımızı daha güzelleştirmediler, Cuma gününüde tatil etmediler ki millet bayram havasıyla çıkıp dinlensin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir