2020 Yılbaşına Kaç Gün Kaldı?

2020 Yılbaşına Kaç Gün Var? Geri Sayım Sayacı

Yeni Yılın Tarihi: 1 Ocak 2020 Çarşamba

Yeni yıl ülkemizde resmi olarak kutlanmasa da birçok insanın heyecanla beklediği bir gündür. Yılbaşı tüm dünya da sürekli kutlanan ve mutluluk günü olarak anılır. Eski günlere sünger çekme ve yenilenme olarak da adlandırılan günler arasında yer alır bugün. Bu yıl hafta içine gelmesi sebebi ile yılbaşı tatili kaç gün sürecek belli olmaz iken fakat yılbaşı günü tatil olacağı açık ve net. Eğer sizde bu gibi konularda bilgi almak istiyorsanız sitemizi takip ederek bu gibi konular da bilgi sahibi olabilirsiniz. Ülkemizde yeni yılın gelmesi insanlara pek çok şeyi ifade etmektedir:

  • Devlet memurları zamlarını yılın ilk ayında alırlar. Bu yüzden yılbaşı onlar içinde zammı ifade etmektedir.
  • Trafik cezalarında artış yeni yılın girmesiyle belirlenir ve yeni yılda cezalar artırılmış bir şekilde kesilir.
  • Araba alacakların bu döneme denk getirmesi onlar için karlı bir dönem olabilir. Çünkü satış bölgelerinde elde kalan araçlar eski yıl olarak tabir edilmekte ve yeni yıl modellerinin satışa girmesiyle daha uygun fiyata satılmaktadır.
  • Öğrenciler için yılbaşı tatili önemlidir.
  • Ülkemizde resmi olarak kutlanmasa da hediyelik eşya satan market ve esnafların yüzünü güldüren bir gündür.
  • Yılbaşının  olmazsa olmazı talih kuşu çekilişidir. Türkiye’den bir çok insan yılbaşına zengin bir şekilde uyanır.
  • Hindi üreticileri de sürekli yılbaşına kaç gün kaldı diye sormaktadırlar. Çünkü hindi üreticileri çok büyük paralar kazanmıştır bu gecede çünkü yılbaşının vazgeçilmez yiyeceği hindidir.

ve daha neler neler. 2020 yılbaşına kaç gün kaldı konusu oldukça önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Yeni yıl ile birlikte her şey de bir değişme olacak. Ekonomi değişecek, hayat değişecek, yaşam koşulları değişecek ve daha bir çok şey.

Yılbaşının milli oyunu Tombaladır. Yılbaşında kutlama yapmak isteyenlerin ilk alacağı oyun tombaladır. Birinci çinko, ikinci çinko, üçüncü çinko, Tombala…Hepimiz hatırlarız bunları.

Tabi bir de eskiden beri gelen genel bir inanışa göre ‘Yeni yıla nasıl girersen bütün yılın öyle geçeceğine inanılır’. Bu nedenle insanlar yen yılını sevdiği insanlarla ve ya yapmaktan hoşlandığı aktivitelerle geçirirler.

Her yıl düzenli olarak kutlanan yıl başı bu yılda kutlamalar ve eğlenceler ile geçecek. Geçmiş yıllar da olduğu gibi bu yılda milli piyango büyük ikramiyesi oldukça fazla olacak. Talihlilerine pek hayır getirmese de bu para herkesi heyecanlandırıyor. Bu nedenle birçok kişi yılbaşına kaç gün kaldı sorusunu soruyor ve yılbaşını heyecan ile bekliyor. Ne kadar anlam taşımasa da bugün birçok insan açısından yeni yıl, yeni umutlar olarak adlandırılıyor ve düşündürüyor insanı.

 

Güncelleme: 19.05.2019


209 Replies to “2020 Yılbaşına Kaç Gün Kaldı?

  1. yarin yeni yil ben ilk baktigimdfa 41 gun vardi simdi bir gun var zaman cabuk geldi gecti hayatimizdan gidiyor bu gunler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir