2019 Yılbaşına Kaç Gün Kaldı?

2019 Yılbaşına Kaç Gün Var? Geri Sayım Sayacı

Yeni Yılın Tarihi: 1 Ocak 2019 Salı

Yeni yıl ülkemizde resmi olarak kutlanmasa da birçok insanın heyecanla beklediği bir gündür. Ülkemizde yeni yılın gelmesi insanlara pek çok şeyi ifade etmektedir:

 • Devlet memurları zamlarını yılın ilk ayında alırlar. Bu yüzden yılbaşı onlar içinde zammı ifade etmektedir.
 • Trafik cezalarında artış yeni yılın girmesiyle belirlenir ve yeni yılda cezalar artırılmış bir şekilde kesilir.
 • Araba alacakların bu döneme denk getirmesi onlar için karlı bir dönem olabilir. Çünkü satış bölgelerinde elde kalan araçlar eski yıl olarak tabir edilmekte ve yeni yıl modellerinin satışa girmesiyle daha uygun fiyata satılmaktadır.
 • Öğrenciler için yılbaşı tatili önemlidir.
 • Ülkemizde resmi olarak kutlanmasa da hediyelik eşya satan market ve esnafların yüzünü güldüren bir gündür.
 • Yılbaşının  olmazsa olmazı talih kuşu çekilişidir. Türkiye’den bir çok insan yılbaşına zengin bir şekilde uyanır.
 • Hindi üreticileri de sürekli yılbaşına kaç gün kaldı diye sormaktadırlar. Çünkü hindi üreticileri çok büyük paralar kazanmıştır bu gecede çünkü yılbaşının vazgeçilmez yiyeceği hindidir.

ve daha neler neler. 2019 yılbaşına kaç gün kaldı konusu oldukça önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Yeni yıl ile birlikte her şey de bir değişme olacak. Ekonomi değişecek, hayat değişecek, yaşam koşulları değişecek ve daha bir çok şey.

Yılbaşının milli oyunu Tombaladır. Yılbaşında kutlama yapmak isteyenlerin ilk alacağı oyun tombaladır. Birinci çinko, ikinci çinko, üçüncü çinko, Tombala…Hepimiz hatırlarız bunları.

Tabi bir de eskiden beri gelen genel bir inanışa göre ‘Yeni yıla nasıl girersen bütün yılın öyle geçeceğine inanılır’. Bu nedenle insanlar yen yılını sevdiği insanlarla ve ya yapmaktan hoşlandığı aktivitelerle geçirirler.

Yıllar yılları kovalar iken şimdi de geldik yeni bir yıla.. Bu yıl 2019 yılına gireceğiz ve bu hızlı giriş ile birlikte yeni bir yıla adım atacağız. Ülke olarak, millet olarak neler getirdiği merak edici.

Güncelleme: 5.10.2018


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 4 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 4,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 209 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Anonim dedi ki:

  bittti 2018

 2. sude dedi ki:

  hosgeldin yeni yıl mutlu huzurlu sevgili saglıklı olma dılegıyle

 3. Anonim dedi ki:

  17 dakikaaaaaaaaaaa

 4. Fidan dedi ki:

  Son 5 saaaaaatttt oleyyy

 5. Anonim dedi ki:

  kaçta girirliyor yeni yıla

 6. Fidan dedi ki:

  12 saat kaldo

 7. Semih dedi ki:

  Yarın yeniyıl

  1. Arda dedi ki:

   22 saat ❤

 8. Mehet Isayev dedi ki:

  yarin yeni yil ben ilk baktigimdfa 41 gun vardi simdi bir gun var zaman cabuk geldi gecti hayatimizdan gidiyor bu gunler