29 Ekim Tatili Kaç Gün? 2020

29 Ekim Tatili Kaç Gün? Çalışanların en çok merak duyduğu konular arasında resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğidir. Uzun çalışma temposundan yorulanlar tatil yapabilmek için tek çare olarak resmi tatil günlerini beklemektedir. Bu nedenle merakla 29 Ekim tatili kaç gün 2019 sorusunu yöneltmektedirler. Her yıl farklı günlere denk gelen resmi tatil günler 2019 yılında da farklılık göstermektedir.

29 Ekim Tatili Kaç Gün?

2018 yılında tatil günlerinin oldukça az olması çalışanları çok memnun etmemişti. Ama 2019 yılında durum aynı şekilde olmadı. Çoğu resmi tatil günlerinin hafta içine denk geliyor olması zaten tatil olan günlerin resmi tatil olması izin kullanmayı bekleyen çalışanlar için oldukça sevindirici oldu. Geçen yıl kurban ve ramazan bayramların birleşiminde 18 gün tatil yapan memurlar bu yıl aynı coşkuyu maalesef yaşayamıyorlar. Zira Kurban bayramı tatili 9 gün olmadı. Akıllarda hep 29 Ekim tatili kaç gün 2019 sorusu var. Çünkü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ da dahil olmak üzere pek çok resmi tatil günleri hafta içine denk geliyor.

1 Mayıs tarihinde resmi tatil yapabilen memurlar bu tarihten sonra hafta içine denk gelecek tam gün bir resmi tatil yapacaklar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için umutlu olanlara iyi  haberimiz var. Coşku ile tüm yurtta kutlanan bu bayramda da 29 Ekim tarihi Salı gününe gelmektedir. Dolayısı ile 29 Ekim tatili kaç gün 2019 diye merak edenlerin ve tatil planları yapanların yüzleri gülmeye başlamıştır. Memurların yüzlerinin bayramda gülmeyecek olması tatil planlarını değiştirmelerine neden olmaktadır. Resmi ve dini bayram tatillerinin hangi gün kutlanacağını sene başından takibe alan çalışanlar bu sene hayal kırıklığına uğramayacaklar.

29 Ekim Tatili Kaç Gün?

29 Ekim Tatili Kaç Gün Olacak

Etkinlikler ve özel hazırlıklar düzenlenerek yapılan kutlamalarda 29 Ekim coşkusu fazlası ile yaşanmaktadır. 29 Ekim tatili kaç gün sorusu da cevap bulabilmektedir. Şiirler destansı bir dille tüm yurtta okunurken yürekler kabarmaktadır. Bu günün pazartesi gününe denk geliyor olması da okulların pazartesi günü  tatil olacağından, gerekli anma törenlerini ve kutlamalarını yapması beklenmektedir. Çalışmalarına ara verip dinlenme hayali içinde olan öğrenci ve memurlar için iyi bir haber oldu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ nın yüreklerde yaşanan coşkusu hiç bir zaman bitmeyecektir. Gözler şimdilerde 2019 yılının resmi tatil günlerinde… 2019 da hangi günlerde bayramların kutlanacağı merak konuları arasında yer almaktadır.

28 Ekim Tatil mi ?

Bu yıl 29 Ekim salı gününe denk geldiğinden pek çok kullanıcımız 28 Ekim Pazartesi gününün tatil olup olmayacağını sormaktadır. Ancak üzücü bir haber verelim, 28 Ekim Pazartesi tatil değil. Yalnızca 29 Ekim Salı günü 1 günlük resmi tatil olacaktır.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı