(2018) 30 Ağustos Zafer Bayramı Kaçıncı Yıl Dönümü?

1
36
30 Ağustos Zafer Bayramı Kaçıncı Yıl Dönümü?

30 Ağustos Zafer Bayramının Kaçıncı Yıl Dönümünü Kutlayacağız?


*Yukarıdaki siyah alan da verilen yıl dönümü otomatik olarak hesaplanmaktadır.  Yani ne zaman, hangi sene bu konuya girerseniz girin program hesaplamayı otomatik olarak yapacağından her zaman doğru sonuçları göreceksiniz. Siyah alandan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kaçıncı yılı, kaçıncı yılını kutluyoruz, kaçıncı yıl dönümü öğrenebilirsiniz.

30 Ağustos Zaferinden Bugüne Kaç Yıl Oldu, Kaç Gün Oldu?

30 Ağustos 1922’de saat 19:30 civarında düşman birlikleri bozguna uğratılmıştır. Temsili olarak Zafer Bayramı’na bugünü baz aldığımız için ileri sayım sayacımızı da 30 Ağustos 1922 saat 19:30’a ayarladık. Bu ileri sayım aracı ile 30 Ağustos Büyük Taarruz’dan bugüne kaç yıl geçti takip edebilirsiniz.
[soon name=”kacyiloldu1″ since=”1922-08-31T19:30+03:00″][/soon]

30 Ağustos Zafer Bayramını Hangi Tarihten İtibaren Kutlama Başladık?

Daha önceleri resmi olmayan kutlamalar yapılmıştır. Ama resmi olarak Mayıs 1935 yılında kutlama kararı alınmış ve ilk defa resmi olarak 1935 yılında 30 Ağustos Zafer Bayramının 13. yıl dönümü kutlanmıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramı Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kutlanmaktadır.

30 Ağustos Zafer Bayramını her sene büyük heyecanla tüm millet olarak beklemekteyiz. Bu bayramlar bütün herkesin coşkusudur. 7’den 70’e küçük büyük demeden herkesin bu bayramlarda heyecandan içi içine sığmaz.

Ayrıca birçok şehirde öğrenciler bu günde müzelere geziler düzenlediğini biliyoruz. Bu gezilerde Zafer Bayramını kutlamamıza vesile olan Kahraman Askerlerimizin kullandığı kılıçlar, silahlar, mermiler giysiler ve daha birçok malzemeyi görmekteyiz. Bu da bizi gururlandıran bir tablodur.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kaçıncı Yıl Dönümü?

30 Ağustos Zafer Bayramını Niçin Kutlarız?

Adı üstünde Zafer Bayramı. 30 Ağustos 1922 yılı ordumuz açlıkla, susuzlukla, düşmanlarla savaşıp kazandığı ülkemizini düşmanlardan temizlediği, ülkemizi feraha kavuşturduğu, geleceğimizi bize armağan ettikleri tarihtir. Tabi ki de düşmanların tamamen çekilmesi daha sonralara sarksa da biz Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Başkomutanlık Meydan Muharebesini kazandığımız günü zafer günü olarak kabul ediyoruz. Bu tarih bizim için ülkemizin kurtuluş tarihidir.

Bir önceki yazımız olan 2018 Cumhuriyetin Kaçıncı Yıl Dönümü? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here