2021 30 Ağustos Zafer Bayramına Kaç Gün Kaldı?

30 Ağustos Zafer Bayramı Ne Zaman?

2021 Yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı Pazartesi gününe denk gelmektedir.

30 Ağustos Geri Sayım

Sayaç 30 Ağustos 2021 tarihine geri sayıma ayarlanmıştır.

30 Ağustos Tatil Mi ?

2021 yılında 30 Ağustos tarihi Pazartesi gününe denk geldiğinden 1 gün resmi tatildir. Cumartesi ve pazarı dahil edersek 3 gün resmi tatil olacaktır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Nedir?

30 Ağustos Zafer Bayramı milletimizin  büyük mücadelerle yokluk içinde kazandığı bir savaşın bayramıdır. Bu bayram 30 Ağustos günü Büyük Taarruz ile mümkün olmuştur. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Yunan orduları bozguna uğratılmıştır. Bu savaş ile sadece Yunanistan’a değil onun arkasındaki destekçi düşmanlara gereken cevap verilmiştir. Düşman birliklerinin ülkemizi terketmesi daha sonra olsa da bu savaş düşman ordusunun ülkemizi terketmesi için en önemli etkendir. Bu yüzden bu günü Zafer Bayramı olarak her sene kutlarız.

Bu büyük bayramı kutlama kararı 1935 yılında alındı ve ilk kutlama 1935 yılında yapıldı. O sene 13. yıl dönümü kutlandı. Bu30 Ağustos Zafer Bayramına Kaç Gün Kaldı? tarihten bugüne kadar çok büyük kutlamalara imza atılmıştır. Her sene 30 Ağustos Zafer Bayramını düzenli olarak kutlamaktayız. Bu bayram bizim geçmişe daha iyi bakmamızı ve geleceğe emin adımlarla ilerlememizi sağlamaktadır. Çünkü bu denli büyük bir düşman saldırısını ordumuz aç, susuz püskürtmüştür. Dünyada eşi benzeri görülmemiş mücadelelerden biridir.

Bu sene 30 Ağustos’un kaçıncı yıl dönümü görmek için tıklayınız.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bu zaferi askerlerimizin cesaretiyle, açlık sefalet içinde savaşmasıyla aldık. Lütfen bunun değerini bilelim arkadaşlar.Bunu da ağzımızda marşlar elimizde bayraklarla en iyi şekilde kutlayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı