(2018) 30 Ağustos Zafer Bayramına Kaç Gün Kaldı?

30 Ağustos Zafer Bayramı Ne Zaman?

30 Ağustos Geri Sayım


Sayaç 30 Ağustos 2018 tarihine geri sayıma ayarlanmıştır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Nedir?

30 Ağustos Zafer Bayramı milletimizin  büyük mücadelerle yokluk içinde kazandığı bir savaşın bayramıdır. Bu bayram 30 Ağustos günü Büyük Taarruz ile mümkün olmuştur. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Yunan orduları bozguna uğratılmıştır. Bu savaş ile sadece Yunanistan’a değil onun arkasındaki destekçi düşmanlara gereken cevap verilmiştir. Düşman birliklerinin ülkemizi terketmesi daha sonra olsa da bu savaş düşman ordusunun ülkemizi terketmesi için en önemli etkendir. Bu yüzden bu günü Zafer Bayramı olarak her sene kutlarız.

Bu büyük bayramı kutlama kararı 1935 yılında alındı ve ilk kutlama 1935 yılında yapıldı. O sene 13. yıl dönümü kutlandı. Bu30 Ağustos Zafer Bayramına Kaç Gün Kaldı? tarihten bugüne kadar çok büyük kutlamalara imza atılmıştır. Her sene 30 Ağustos Zafer Bayramını düzenli olarak kutlamaktayız. Bu bayram bizim geçmişe daha iyi bakmamızı ve geleceğe emin adımlarla ilerlememizi sağlamaktadır. Çünkü bu denli büyük bir düşman saldırısını ordumuz aç, susuz püskürtmüştür. Dünyada eşi benzeri görülmemiş mücadelelerden biridir.

Bu sene 30 Ağustos’un kaçıncı yıl dönümü görmek için tıklayınız.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. 30 Ağutos dedi ki:

  Ve benim doğum günüm şaka değil allah çarpsınki şaka değil

  1. s. dedi ki:

   Benimkide :D

 2. Meryem Eylül dedi ki:

  Bu zaferi askerlerimizin cesaretiyle, açlık sefalet içinde savaşmasıyla aldık. Lütfen bunun değerini bilelim arkadaşlar.Bunu da ağzımızda marşlar elimizde bayraklarla en iyi şekilde kutlayalım.

 3. Mahmure Bil dedi ki:

  Çok az kalmış Zafer Bayramımıza