Acı Pul Biber Zayıflatırmı, Pul Biberli Yoğurt

Acı Pul Biber Zayıflatır mı? Kırmızı pul biber en sık kullanılan baharatlar arasındadır. Tüm kadınlar tarafından sıklıkla yemeklerde kullanılan bu baharatın yemeğe verdiği tad haricinde zayıflamak isteyenler için de özel önemi vardır.

Fakat tadı ve yedikten sonra mide yada hazımsızlık sorunları nedeni ile fazla tüketimi sorun çıkarabilmekte. Bu yazımızda öncelikle pul biber nasıl zayıflatır. Pul biberi diyette nasıl kullanabiliriz. Acısını azaltmak için karışımlar hakkında bilgi vereceğiz.

Pul Biber Kaç Kalori

  • 1 Bıçak Ucu : 3 Kalori
  • 1 Çay kaşığı : 6 Kalori
  • 1 Tatlı Kaşığı : 16 Kalori
  • 1 Yemek Kaşığı : 30 Kalori

Acı Pul Biber Nasıl Zayıflatır.

  • Metabolizmayı Hızlandırır : Acı pul bibere acı tadını veren kimyasallar vücutta belirgin hareketliliğin başlamasını tetikler. Oksijen tüketimini arttırarak kan dolaşımını hızlandırır. Buna bağlı olarak metabolizma hızı paralelinde artacaktır. Ayrıca stres hormonunu bastırarak rahatlama ve dinginlik hissi verir.
  • Tokluk Hissi Verir : Bunun yanında acı pul biber gıdalarla alındığında yüksek tokluk hissi verir. Söz konusu tokluk hissinin uzun süreli ve kısmen kalıcı bir his olduğunu da vurgulamak gerek.
  • Sindirim Sistemini Hızlandırır : Pul biberin bir başka zayıflama etkisi de sindirim sistemi üzerinde olan etkisidir. Acının da etkisi ile bağırsak hareketleri hızlanarak sindirim sisteminin daha aktif olarak çalışmasına yardımcı olur. Bu durum da paralelinde zayıflamanıza pozitif katkı sağlayacak olan bir durumdur.

Yukarıdaki 3 maddeden de anlaşılacağı gibi diyet listelerimizde pul biberi sıklıkla kullanmak yararımıza olabilir. Fakat tadı sebebi ile yedikten sonra gelişen durumlarında etkisi ile fazla tüketilmesi söz konusu değildir. Sizler için pul biberi diyette nasıl tüketilebilir hakkında pratik çözümler hazırladık ;

Pul Biber Kilo Aldırır mı? (Şehir Efsanesi)

Genelde acı yemekler iştah açar gibi bir efsane vardır. Pul biber de buna dahildir. Fazla pul biber yemek kilo yapar diye bir efsane maalesef ki mevcut. Pul biber kesinlikle kilo yapmaz ve kalori olarak zaten oldukça düşük bir kaloriye sahiptir. İştah açma konusuna gelirsek tam aksine birçok uzman acı yemeklerin daha uzun süre tokluk hissi verdiği yönünde hemfikir durumdalar

Diyette Pul Biberi Nasıl Yemeliyiz.

Diyette bu gıdayı tüketmek için en etkili yöntem limon ile karıştırarak tadının dengelenmesi yöntemidir. Ayrıca limonlu su zayıflama da etkilidir ve pul biber ile birleştiğinde etkisini arttırmaktadır.  Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok kullanılan zayıflama yöntemlerinden birisidir.

Bir başka yöntem yoğurt ile karıştırmaktır. Pul biberli Yoğurt yani Yoğurt nane ve pul biber üçlüsü ile hazırlanan bir karışım hem lezzetli hem de daha doyurucu olacaktır. Bu 3 maddenin karışımı ile hazırlanan kür daha çok seveceğiniz ve kullanacağınız bir yöntem diyebilirim.

Bize Sorun!

Diyet listeleri, zayıflama hareketleri, spor egzersiz ve kalori değerleri ile alakalı olarak sorularınızı cevaplıyoruz. Soru sormak isteyenler soru sor bölümümüzden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız editörlerimiz tarafından aynı gün içinde cevaplamaktadır.

Ayrıca bu konu ile ilgili olarak soru, yorum yada eklemek istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. soru ve yorumlarınız bizim için değerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı