2020 AOL Sınavına Kaç Gün Kaldı, Ne Zaman? Geri Sayım

Bazı durumlardan dolayı liseyi açık öğretim okuyan kişiler için sınavlar yaklaşıyor. Bu nedenle AOL sınavına ne kadar kaldı, AOL sınavı ne zaman, kaç gün kaldı, sınav hangi gün, kayıt yenileme tarihleri ne zaman gibi sorular en çok merak edilen ve öğrenilmesi gereken sorular arasında yer alıyor. Bugün sizlere bu konu da bilmeniz gereken tüm bilgileri açıklayarak, konuyu en net şekilde açıklayacağız.

 

AOL Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

AOL Sınav Tarihi: 21-22 Mart 2020

Hangi Günler: Cumartesi ve Pazar

Kayıt Yenileme: 20 Nisan11 Mayıs 2020

AOL sınavına ne kadar kaldı
AOL sınavına kaç gün kaldı

2020 Açık Lise Sınavı Tarihleri

2019-2020 Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 1. Dönem Sınavı 21-22 Mart 2020 tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 2. Dönem Sınavı 17 Nisan 2020  tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 3. Dönem Sınavı 4-5 Temmuz 2020 tarihinde yapılacaktır.

Açık Lise Nedir?

açık lise sınavı ne zaman kaç gün kaldı
AOL sınav tarihleri

Açık lise, mazereti ne olursa olsun öğrenim hayatı yarıda kalmış öğrencilerin lise eğitimlerini tamamlamak için devam zorunluluğu olmayan (Mesleki açık lise de devam zorunluluğu vardır) bir eğitim sistemidir. Bu sistemde liseyi bitirmek için açık lise öğrencileri derslere kendi kendine çalışması gerekir. Özellikle eğitimi yarıda kalmış ve çalışan kişiler için açık lise devam zorunluluğu olmadığından dolayı diploma alabilmek için büyük bir fırsattır. Açık lise adayları burada eğitimlerini tamamladıkları zaman bir üst eğitim kurumuna yani üniversiteye gidebilmektedirler. Mesleki Açık Lise‘de devam zorunluluğu bulunan derslerin bulunduğunu belirtelim.

Açık öğretim sınavları için Türkiye genelinde bir sürü öğrenci hazırlık içerisinde olmakta. Çünkü açık öğretim sınavı normal liseden daha zordur. Bunun sebebi ise ders almadan yani hoca karşısında konuları işlemeden sınava hazırlanıp giriliyor. Kaliteli bir eğitim sistemi öğrenci ile öğretmenin karşılıklı iletişimi ile gerçekleşebilir.

Ancak bu şekilde kaliteli eğitim alınabilir. Sizler de eğer kaliteli ve daha parlak bir eğitim almak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka normal bir eğitim almalısınız. Her zaman daha iyi bir şekilde eğitim almak şart olmakta. Sağlıklı bir eğitim ile sizler de daha ileri geçmiş öğrenciler yetiştirebilirsiniz. Harika bir eğitim ile sizler de çocuklarınızı en iyi şekilde yetiştirirsiniz.

Açık lise de 4 yıllık lise eğitimi baz alınarak planlanmıştır. Yani 4 yıllık lise eğitimi gibi 8 dönem bulunmaktadır. Ama her bir yılda 3 dönem bulunduğu için normal lise eğitiminden daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Her dönem aldığınız derslerden başarılı olup kredileri alırsanız yaklaşık 2 buçuk sene de açık lise eğitiminden mezun olabilirsiniz.

Açık Lise Kayıt Yenilemeyi Ne Zaman Yapmalıyım?

Açık lise de her bir yılda 3.dönem bulunmaktadır. Her bir dönem için ayrı ayrı kayıt yenilemeniz gerekir. Açık öğretim lisesinin iş takviminde ki kayıt yenileme tarihlerini dikkate alarak kayıt yenileyebilirsiniz.

Açık Lise Sınavı Ne Zaman Yapılmaktadır?

Açık liseden bir yılda 3 dönem bulunmaktadır. Bu dönemler sınavlar ile sona ermekte olup bu sınavlardan alacağınız puanlar kredi olarak karnenize işlenmekte olup bu kredilerle mezun olacaksınız. Açık lise sınavları genellikle Ocak, Mart, Temmuz aylarında yapılmaktadır. 2020 yılı için açık lise ve mesleki açık lise sınav tarihlerini yukarıda paylaştık.

Güncelleme : 16.02.2020

İlgili Makaleler

174 Yorum

  1. Deniz Sağır arkadaşım 8383 e abone olun oradan detaylı bilgi alabilirsiniz demişsiniz nasıl abone olucaz onuda yazabilirmisiniz bana lütfen

  2. Kızım çok başarılı bir cocuktu. 4 yıl lisede bekleyemem dedi kaydını açık liseye aldı basta cok kızdık 2.5 yılda bitirdi. Son 20 kredisi kala üniversite sınavına girdi ve Ege üniversitesi uluslararası iletisimi kazandı açık lise diploma notunu kolejden bile yüksek veriyor. Anadolu lisesi mezunu olarak görünüyorsunuz . Başlayın gidip gelip girin ve bitirin vazgecmeyin

  3. 8383 e abone olun bu sorduğunuz sorular düzenli olarak geliyor sınav tarihi kayit zamanı sinav sonuçları aldiginiz krediler mesaj olarak yollaniyor. Hem de kacirmamis olursunuz

  4. Arkadaslar 8383 e abone olun hic buralsrda gezinmeyin sınavla ilgili her bilginiz sınav yeriniz kayıt işlemleriniz tarihler sonuçlar herşey mesaj olaraka tıkır tıkır geliyor.ben 2005 de kayıt yaptirdim 17 kredim vardı hic sınava giremedim şimdi 8 dönemdir düzenli giriyorum hic bir sorun olmadı42 kredim kaldı 2 sınavda bitecek insallah 40 yasındayım tek hayalim o diplomaya kavusmak ve üniversiteye gitmek. Az kaldı insallah. Asla vazgeçmeyin başlayın hele mutlaka biter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı