Kapat

Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? AÖL Sınavı Ne Zaman? (2018)

Anasayfa
Ne Zaman Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? AÖL Sınavı Ne Zaman? (2018)
açık lise sınavi ne zaman kaç gün kaldı

2018 Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?


Açık Lise Ek Sınav Tarihleri: 14-15 Ekim 2018 (Sınav 3 Oturum şeklinde yapılacaktır. Muhtemel Tarihtir Kesin Açıklanınca Güncellenecek tir)

Açık Lise Ek Sınav Başvuru Tarihleri02-05 Ekim 2018 (Kesin Tarih Açıklandığında Güncellenecek tir)

Sayaç Açık Lise 2.Dönem Sınav başlangıcı olan 17 Mart 2018 tarihini göstermektedir.

2018 Açık Lise Sınavı Tarihleri

2018 -2019 Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 1. Dönem Sınavı 08-09 Aralık 2018 tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 2. Dönem Sınavı 17-18 Mart 2018  tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 3. Dönem Sınavı 07-08 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır.

Açık Lise Nedir?

açık lise sınavi ne zaman kaç gün kaldıAçık lise, mazereti ne olursa olsun öğrenim hayatı yarıda kalmış öğrencilerin lise eğitimlerini tamamlamak için devam zorunluluğu olmayan (Mesleki açık lise de devam zorunluluğu vardır) bir eğitim sistemidir. Bu sistemde liseyi bitirmek için açık lise öğrencileri derslere kendi kendine çalışması gerekir. Özellikle eğitimi yarıda kalmış ve çalışan kişiler için açık lise devam zorunluluğu olmadığından dolayı diploma alabilmek için büyük bir fırsattır. Açık lise adayları burada eğitimlerini tamamladıkları zaman bir üst eğitim kurumuna yani üniversiteye gidebilmektedirler. Mesleki Açık Lise‘de devam zorunluluğu bulunan derslerin bulunduğunu belirtelim.

Açık lise de 4 yıllık lise eğitimi baz alınarak planlanmıştır. Yani 4 yıllık lise eğitimi gibi 8 dönem bulunmaktadır. Ama her bir yılda 3 dönem bulunduğu için normal lise eğitiminden daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Her dönem aldığınız derslerden başarılı olup kredileri alırsanız yaklaşık 2 buçuk sene de açık lise eğitiminden mezun olabilirsiniz.

Açık Lise Kayıt Yenilemeyi Ne Zaman Yapmalıyım?

Açık lise de her bir yılda 3.dönem bulunmaktadır. Her bir dönem için ayrı ayrı kayıt yenilemeniz gerekir. Açık öğretim lisesinin iş takviminde ki kayıt yenileme tarihlerini dikkate alarak kayıt yenileyebilirsiniz.

Açık Lise Sınavı Ne Zaman Yapılmaktadır?

Açık liseden bir yılda 3 dönem bulunmaktadır. Bu dönemler sınavlar ile sona ermekte olup bu sınavlardan alacağınız puanlar kredi olarak karnenize işlenmekte olup bu kredilerle mezun olacaksınız. Açık lise sınavları genellikle Ocak, Mart, Temmuz aylarında yapılmaktadır. 2018 yılı için açık lise ve mesleki açık lise sınav tarihlerini yukarıda paylaştık.

“Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? AÖL Sınavı Ne Zaman? (2018)” üzerine 172 yorum

  1. Merve says:
  2. Belma says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.