Ne Zaman

Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? AÖL Sınavı Ne Zaman? (2019)

2019 Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

Açık Lise Ek Sınav Tarihleri:  31 Mart 2019  ile 01 Nisan 2019  Tarihlerinde  (Sınav 3 Oturum şeklinde yapılacaktır.)

Açık Lise Ek Sınav Başvuru Tarihleri08-23 Ocak 2019 (Kesin Tarihtir.)

Sayaç Açık Lise 2.Dönem Sınav başlangıcı olan 31 Mart 2019 tarihini göstermektedir.

2019 Açık Lise Sınavı Tarihleri

2018 -2019 Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 1. Dönem Sınavı 08-09 Aralık 2019 tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 2. Dönem Sınavı 31 Mart 2019 İle 01 Nisan 2019  tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 3. Dönem Sınavı 07-08 Temmuz 2019 tarihinde yapılacaktır.


Sponsorlu Reklamlar

Açık Lise Nedir?

açık lise sınavi ne zaman kaç gün kaldıAçık lise, mazereti ne olursa olsun öğrenim hayatı yarıda kalmış öğrencilerin lise eğitimlerini tamamlamak için devam zorunluluğu olmayan (Mesleki açık lise de devam zorunluluğu vardır) bir eğitim sistemidir. Bu sistemde liseyi bitirmek için açık lise öğrencileri derslere kendi kendine çalışması gerekir. Özellikle eğitimi yarıda kalmış ve çalışan kişiler için açık lise devam zorunluluğu olmadığından dolayı diploma alabilmek için büyük bir fırsattır. Açık lise adayları burada eğitimlerini tamamladıkları zaman bir üst eğitim kurumuna yani üniversiteye gidebilmektedirler. Mesleki Açık Lise‘de devam zorunluluğu bulunan derslerin bulunduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir:  2020 Nevruz Ne Zaman ?

Açık öğretim sınavları için Türkiye genelinde bir sürü öğrenci hazırlık içerisinde olmakta. Çünkü açık öğretim sınavı normal liseden daha zordur. Bunun sebebi ise ders almadan yani hoca karşısında konuları işlemeden sınava hazırlanıp giriliyor. Kaliteli bir eğitim sistemi öğrenci ile öğretmenin karşılıklı iletişimi ile gerçekleşebilir.

Ancak bu şekilde kaliteli eğitim alınabilir. Sizler de eğer kaliteli ve daha parlak bir eğitim almak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka normal bir eğitim almalısınız. Her zaman daha iyi bir şekilde eğitim almak şart olmakta. Sağlıklı bir eğitim ile sizler de daha ileri geçmiş öğrenciler yetiştirebilirsiniz. Harika bir eğitim ile sizler de çocuklarınızı en iyi şekilde yetiştirirsiniz.

Açık lise de 4 yıllık lise eğitimi baz alınarak planlanmıştır. Yani 4 yıllık lise eğitimi gibi 8 dönem bulunmaktadır. Ama her bir yılda 3 dönem bulunduğu için normal lise eğitiminden daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Her dönem aldığınız derslerden başarılı olup kredileri alırsanız yaklaşık 2 buçuk sene de açık lise eğitiminden mezun olabilirsiniz.

Açık Lise Kayıt Yenilemeyi Ne Zaman Yapmalıyım?

Açık lise de her bir yılda 3.dönem bulunmaktadır. Her bir dönem için ayrı ayrı kayıt yenilemeniz gerekir. Açık öğretim lisesinin iş takviminde ki kayıt yenileme tarihlerini dikkate alarak kayıt yenileyebilirsiniz.

Açık Lise Sınavı Ne Zaman Yapılmaktadır?

Açık liseden bir yılda 3 dönem bulunmaktadır. Bu dönemler sınavlar ile sona ermekte olup bu sınavlardan alacağınız puanlar kredi olarak karnenize işlenmekte olup bu kredilerle mezun olacaksınız. Açık lise sınavları genellikle Ocak, Mart, Temmuz aylarında yapılmaktadır. 2019 yılı için açık lise ve mesleki açık lise sınav tarihlerini yukarıda paylaştık.

İlginizi Çekebilir:  Cemre Ne Zaman Düşecek 2020?

Güncelleme : 28.05.2019

İlgili Makaleler

174 Yorum

  1. Deniz Sağır arkadaşım 8383 e abone olun oradan detaylı bilgi alabilirsiniz demişsiniz nasıl abone olucaz onuda yazabilirmisiniz bana lütfen

  2. Kızım çok başarılı bir cocuktu. 4 yıl lisede bekleyemem dedi kaydını açık liseye aldı basta cok kızdık 2.5 yılda bitirdi. Son 20 kredisi kala üniversite sınavına girdi ve Ege üniversitesi uluslararası iletisimi kazandı açık lise diploma notunu kolejden bile yüksek veriyor. Anadolu lisesi mezunu olarak görünüyorsunuz . Başlayın gidip gelip girin ve bitirin vazgecmeyin

  3. 8383 e abone olun bu sorduğunuz sorular düzenli olarak geliyor sınav tarihi kayit zamanı sinav sonuçları aldiginiz krediler mesaj olarak yollaniyor. Hem de kacirmamis olursunuz

  4. Arkadaslar 8383 e abone olun hic buralsrda gezinmeyin sınavla ilgili her bilginiz sınav yeriniz kayıt işlemleriniz tarihler sonuçlar herşey mesaj olaraka tıkır tıkır geliyor.ben 2005 de kayıt yaptirdim 17 kredim vardı hic sınava giremedim şimdi 8 dönemdir düzenli giriyorum hic bir sorun olmadı42 kredim kaldı 2 sınavda bitecek insallah 40 yasındayım tek hayalim o diplomaya kavusmak ve üniversiteye gitmek. Az kaldı insallah. Asla vazgeçmeyin başlayın hele mutlaka biter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün