Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? AÖL Sınavı Ne Zaman? (2019)

2019 Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

Açık Lise Ek Sınav Tarihleri:  31 Mart 2019  ile 01 Nisan 2019  Tarihlerinde  (Sınav 3 Oturum şeklinde yapılacaktır.)

Açık Lise Ek Sınav Başvuru Tarihleri08-23 Ocak 2019 (Kesin Tarihtir.)

Sayaç Açık Lise 2.Dönem Sınav başlangıcı olan 31 Mart 2019 tarihini göstermektedir.

2019 Açık Lise Sınavı Tarihleri

2018 -2019 Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 1. Dönem Sınavı 08-09 Aralık 2019 tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 2. Dönem Sınavı 31 Mart 2019 İle 01 Nisan 2019  tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 3. Dönem Sınavı 07-08 Temmuz 2019 tarihinde yapılacaktır.


Açık Lise Nedir?

açık lise sınavi ne zaman kaç gün kaldıAçık lise, mazereti ne olursa olsun öğrenim hayatı yarıda kalmış öğrencilerin lise eğitimlerini tamamlamak için devam zorunluluğu olmayan (Mesleki açık lise de devam zorunluluğu vardır) bir eğitim sistemidir. Bu sistemde liseyi bitirmek için açık lise öğrencileri derslere kendi kendine çalışması gerekir. Özellikle eğitimi yarıda kalmış ve çalışan kişiler için açık lise devam zorunluluğu olmadığından dolayı diploma alabilmek için büyük bir fırsattır. Açık lise adayları burada eğitimlerini tamamladıkları zaman bir üst eğitim kurumuna yani üniversiteye gidebilmektedirler. Mesleki Açık Lise‘de devam zorunluluğu bulunan derslerin bulunduğunu belirtelim.

Açık öğretim sınavları için Türkiye genelinde bir sürü öğrenci hazırlık içerisinde olmakta. Çünkü açık öğretim sınavı normal liseden daha zordur. Bunun sebebi ise ders almadan yani hoca karşısında konuları işlemeden sınava hazırlanıp giriliyor. Kaliteli bir eğitim sistemi öğrenci ile öğretmenin karşılıklı iletişimi ile gerçekleşebilir.

Ancak bu şekilde kaliteli eğitim alınabilir. Sizler de eğer kaliteli ve daha parlak bir eğitim almak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka normal bir eğitim almalısınız. Her zaman daha iyi bir şekilde eğitim almak şart olmakta. Sağlıklı bir eğitim ile sizler de daha ileri geçmiş öğrenciler yetiştirebilirsiniz. Harika bir eğitim ile sizler de çocuklarınızı en iyi şekilde yetiştirirsiniz.

Açık lise de 4 yıllık lise eğitimi baz alınarak planlanmıştır. Yani 4 yıllık lise eğitimi gibi 8 dönem bulunmaktadır. Ama her bir yılda 3 dönem bulunduğu için normal lise eğitiminden daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Her dönem aldığınız derslerden başarılı olup kredileri alırsanız yaklaşık 2 buçuk sene de açık lise eğitiminden mezun olabilirsiniz.

Açık Lise Kayıt Yenilemeyi Ne Zaman Yapmalıyım?

Açık lise de her bir yılda 3.dönem bulunmaktadır. Her bir dönem için ayrı ayrı kayıt yenilemeniz gerekir. Açık öğretim lisesinin iş takviminde ki kayıt yenileme tarihlerini dikkate alarak kayıt yenileyebilirsiniz.

Açık Lise Sınavı Ne Zaman Yapılmaktadır?

Açık liseden bir yılda 3 dönem bulunmaktadır. Bu dönemler sınavlar ile sona ermekte olup bu sınavlardan alacağınız puanlar kredi olarak karnenize işlenmekte olup bu kredilerle mezun olacaksınız. Açık lise sınavları genellikle Ocak, Mart, Temmuz aylarında yapılmaktadır. 2019 yılı için açık lise ve mesleki açık lise sınav tarihlerini yukarıda paylaştık.

Güncelleme : 28.05.2019


174 Replies to “Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? AÖL Sınavı Ne Zaman? (2019)

 1. Arkadaşlar büyük ihtimal Ocak’ta mezun olacağım ama 7 sinde sınavlar ösymnin kayıtlarıda 18 ine kadar açık lisenin sonuçları 25inde açıklanacakmış biz kayıt yaptıramayacakmıyız

 2. Arkadaşlar üniversite kayıtında problem yaşadım meslek lisesinden mezun olamadım sanırım açıköğretim kayıt süreleri geçti galiba ama kesinlikle kayıt olmam gerek yok mu bunun bir çaresi lütfen yardımcı olun bana

 3. İlk kayıt yaptırdım ama ders seçimi yapamadım bilgi gelmedi bana henüz başlamadım yoksa bana gelmemiş olabilirmi

  1. Ders seçimini sistem otomatik yapıyor. Ve zorunlu dersleri önceliğe alıyor. Derslerinizi Açık Lise Öğrenci Girişi ile öğrenebilirsiniz.

   1. Merhaba 2017 nin ilk sınavında mezun olacağım büyük ihtimal sınavlar 25 inde açıklanacakmış ÖSYM kayıtları 18 ine kadar biz kayıt yaptıramayacakmıyız

 4. Mesleki açık liseye 2017 yılı için ne zaman ilk yeni kayıtlar baslıyor. Lütfen bilgi verir misiniz .

 5. Ogrenci durumun bugün aktif oldu ama giriş sayfama sınav giris belgesinde bu döneme ait dersiniz falan filan yoktur dio daha belli olmadığı icinmi yoksa derslikmi var anlamadim

 6. bende geç kaldım açık liseye kayıt olmak için kayıttı kaçırdıktan sonra kayıt olabilirmiyormuyuz acaba ?

  1. Kayıt yenileme yapmadıysanız bir sonraki kayıt yenileme tarihini beklemelisiniz zeynep hanım

    1. arkadaşlar sınavlar henüz başlamadı yüz yüze derdimi anlatsam kayıt şansım hiç mi yok?

  1. Kayıt yenileme yapmadıysanız bir sonraki kayıt yenileme tarihini beklemelisiniz aysel hanım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir