Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? AÖL Sınavı Ne Zaman? (2019)

2019 Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

Açık Lise Ek Sınav Tarihleri:  31 Mart 2019  ile 01 Nisan 2019  Tarihlerinde  (Sınav 3 Oturum şeklinde yapılacaktır.)

Açık Lise Ek Sınav Başvuru Tarihleri08-23 Ocak 2019 (Kesin Tarihtir.)

Sayaç Açık Lise 2.Dönem Sınav başlangıcı olan 31 Mart 2019 tarihini göstermektedir.

2019 Açık Lise Sınavı Tarihleri

2018 -2019 Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 1. Dönem Sınavı 08-09 Aralık 2019 tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 2. Dönem Sınavı 31 Mart 2019 İle 01 Nisan 2019  tarihinde yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) – 3. Dönem Sınavı 07-08 Temmuz 2019 tarihinde yapılacaktır.


Açık Lise Nedir?

açık lise sınavi ne zaman kaç gün kaldıAçık lise, mazereti ne olursa olsun öğrenim hayatı yarıda kalmış öğrencilerin lise eğitimlerini tamamlamak için devam zorunluluğu olmayan (Mesleki açık lise de devam zorunluluğu vardır) bir eğitim sistemidir. Bu sistemde liseyi bitirmek için açık lise öğrencileri derslere kendi kendine çalışması gerekir. Özellikle eğitimi yarıda kalmış ve çalışan kişiler için açık lise devam zorunluluğu olmadığından dolayı diploma alabilmek için büyük bir fırsattır. Açık lise adayları burada eğitimlerini tamamladıkları zaman bir üst eğitim kurumuna yani üniversiteye gidebilmektedirler. Mesleki Açık Lise‘de devam zorunluluğu bulunan derslerin bulunduğunu belirtelim.

Açık öğretim sınavları için Türkiye genelinde bir sürü öğrenci hazırlık içerisinde olmakta. Çünkü açık öğretim sınavı normal liseden daha zordur. Bunun sebebi ise ders almadan yani hoca karşısında konuları işlemeden sınava hazırlanıp giriliyor. Kaliteli bir eğitim sistemi öğrenci ile öğretmenin karşılıklı iletişimi ile gerçekleşebilir.

Ancak bu şekilde kaliteli eğitim alınabilir. Sizler de eğer kaliteli ve daha parlak bir eğitim almak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka normal bir eğitim almalısınız. Her zaman daha iyi bir şekilde eğitim almak şart olmakta. Sağlıklı bir eğitim ile sizler de daha ileri geçmiş öğrenciler yetiştirebilirsiniz. Harika bir eğitim ile sizler de çocuklarınızı en iyi şekilde yetiştirirsiniz.

Açık lise de 4 yıllık lise eğitimi baz alınarak planlanmıştır. Yani 4 yıllık lise eğitimi gibi 8 dönem bulunmaktadır. Ama her bir yılda 3 dönem bulunduğu için normal lise eğitiminden daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Her dönem aldığınız derslerden başarılı olup kredileri alırsanız yaklaşık 2 buçuk sene de açık lise eğitiminden mezun olabilirsiniz.

Açık Lise Kayıt Yenilemeyi Ne Zaman Yapmalıyım?

Açık lise de her bir yılda 3.dönem bulunmaktadır. Her bir dönem için ayrı ayrı kayıt yenilemeniz gerekir. Açık öğretim lisesinin iş takviminde ki kayıt yenileme tarihlerini dikkate alarak kayıt yenileyebilirsiniz.

Açık Lise Sınavı Ne Zaman Yapılmaktadır?

Açık liseden bir yılda 3 dönem bulunmaktadır. Bu dönemler sınavlar ile sona ermekte olup bu sınavlardan alacağınız puanlar kredi olarak karnenize işlenmekte olup bu kredilerle mezun olacaksınız. Açık lise sınavları genellikle Ocak, Mart, Temmuz aylarında yapılmaktadır. 2019 yılı için açık lise ve mesleki açık lise sınav tarihlerini yukarıda paylaştık.

Güncelleme : 28.05.2019


174 Replies to “Açık Lise Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? AÖL Sınavı Ne Zaman? (2019)

  1. 10 Marta halk eğitim merkezine gidin ordan sınav giriş kağıdınızı alın o zaman öğrenirsiniz nerde gireceğinizi

  2. maol ders notları bolumunden gorebılırsınız bızde oradan calışıyoruz ve ordakı acıklamalar gecerlıdır

  3. MEB Açık Öğretim Kurumları Ders Notları
   aok.meb.gov.tr/test/dk/
   Açıklama: KÖK-e Yayınları Biyoloji 11 ders kitabının 1. Ünitesiden 2. Ünitesindeki “Destek ve Hareket Sistemi” ne (161) kadar olan kısım Biysı

 1. 7 ve 8 ocakta olan sınava girdim ama yapamadim sadece 3 dersten geçtim diğerlerinden kaldım marta olan sınava girebilecek miyim..?

 2. Iyi akşamlar ben bu sene 1.dönem sinavlarına kaçırdığim için giremedim .1.donem sınavina girebilirmiyim .ve ne zmn sinav olabilirim .

 3. iyi geceler yarınki sınava giremiyorum acaba 8 ocakta sınav varmı ve aynı çıkan okuldamı sınava girecegim

 4. İyi geceler ben sınav giriș kağıdını alamadım,sınava girmek için ne yapmalıyım

  1. Merhaba Fethiye Hanım;
   Açık Lise ve Açık Ortaokul sınavları 7-8 Ocak 2017 tarihinde iki oturum halinde yapılacaktır. Sorunuzun cevabı evet yarın sınav var.
   Saygılarımızla.
   KacGun.Com Ekibi…

   1. 01 ,02 temmuz 2017 açik ogretim sınavın var ama ders seçme işlemi yapamadım daha sayfa da göremedim bilginiz varmı acaba

  1. Merhaba Sayın Ziyaretçimiz,
   Açık Lise sınav yerleri henüz açıklanmamıştır. Açıklandığında yazımızda konuyla ilgili açıklama yapılacaktır.
   Saygılarımızla…
   KacGun.Com Ekibi

 5. Lise sonda açığa geçtim yaşım 16 ve 192 kredim bide zorunlu derslerim var eğer geçersem 17 yaşında üniversiteli olcam vaay

 6. Toplamda 249 kredim var ama 1 zorunlu dersim var dil anlatım7 muaf da olamıyorum ne yapacam mesleki ačık lisedeyim

 7. 100 kredim var ve 6 dönemdeyim bu yıl kredimi 150ye ulastirirsam 2018’de üniversite sınavlarına girebilirmiyim? Lütfen cewap yazın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir