Açlık Otu Zayıflatırmı Açlık Otunun Faydaları

Açlık Otu Zayıflatırmı Açlık Otunun Faydaları, Açlık otu nedir ? Açlık otu diğer adıyla devegözü, tüketildiğinde müshil etkisi gösteren bir bitkidir. Aşrık otu olarak ta bilinmektedir.

Zayıflama da yüksek etki gösterdiği söylenebilir. Açlık otunun ana vatanı Afrikadır. Açlık otunun zayıflamada ki en önemli özelliği sindirim sistemini ve bağırsakların çalışmasını sağlar ve bu sayede daha fazla tuvalete çıkılmasına neden olur.

Etli bir şekilde sindirim sistemini çalıştırdığı için yağ yakıcı etkisi vardır.Açlık otu ile yapılan araştırmalar sonucunda tansiyon düzenleyici etki gösterdiği de görülmüştür.

Sindirim sisteminin çalışmasını arttırdığı için böbrek kumu dökmeye fayda sağlar.

Açık Otunun Zararları; Açlık otunun çok fazla zararı bulunmamaktadır. Bilinen zararı ise ishal olma durumuna neden olması olabilir. Boşaltım sisteminde rahatsızlıkları olan kişilerin (hemoroid gibi)kullanmamaları tavsiye edilmektedir.

Açlık Otunun Faydaları

Açlık otu vücuttaki yağların yakımını sağlar ve yeni yağ oluşumunu önlemeye yardımcı olur.Tokluk hissini arttırıp daha az yemenizi sağlar. Şişkinli ve gaz oluşumu gibi mide rahatsızlıkları için faydalıdır.

Metabolizmayı hızlandırır.Yağ yakımını arttırır ve kabızlığı giderici etki sağlar.Bağırsak parazitlerinin oluşmasını engeller. Hazımsızlığı yok eder.

Açlık otunda bazı bitkilerde yaygın olarak bulunan bazı organik bileşik olan glikozitleri içerir. Bu bileşikler, sindirilmiş gıda bağırsaklardan geçerken kasları yumuşatarak müshil olarak işlev görürler.

Çoğunlukla kabızlık çeken şişkinlik ve gaz şikayeti olan insanlar tarafından kullanılması tavsiye edilir. Bu tarz şikayetleriniz varsa açlık otu kullanmanız oldukça fayda sağlayacaktır.

Açlık Otu Nasıl Kullanılır

Açlık otunu aktarlardan ve bazı bitkisel marketlerden temin edebilirsiniz. Yaklaşık 7-8 adet açlık otunun yapraklarını 10 dakika kadar kaynar suda demlenmesini bekleyip tüketebilirsiniz. Ayrıca Açlık otu yapraklarını soğuk suyun içine konabilir ve 10 ila 12 saat boyunca bekletebilirsiniz.

Bu şekilde açlık otu yapraklarını soğuk suda beklettikten sonra tüketmek çayda daha az reçine oluşmasını sağlayacaktır. Bu yüzden mide krampı oluşma ihtimalini en aza indirilecektir. Kullandığını yöntem ne olursa olsun açlık otun faydalarından yararlanmış olacaksınız.

Açlık otu çayı ile kabızlığı hafifletirken rahatlamanın 12 saati bulması gerekir. Bu yüzden yatmadan önce tüketilmesi önerilir, böylece rahatlama sabah oluşur.

Açlık otu bağırsaklarınızda alışkanlık oluşturduğu için her gün kullanılmamalıdır. Ayrıca hamileler ve 14 yaş altı çocuklar kullanmamalıdır.

Bize Sorun!

Bizlere soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Günde 1 defa mı kullanacağım bende bağırsak uzunluğu var zayıflayamıyorum lavaboya çıkamıyorum faydası olur mu acaba

  2. Günde 1 defa mı kullanacağız bende bağırsak uzunluğu var o yüzden kilo veremiyorum fayda eder mi dedi ki:

    Yorumunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı