Aday Öğretmenlik Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

Sayaç yazılı sınav tarihini gösterir.

Aday Öğretmenlik Yazılı Sınav Tarihi: 18 Aralık 2016 (Son güncelleme ile kılavuzda belirtilen tarihtir). Sınav saat 14:00’da başlayacaktır.

Aday öğretmenlik sözlü sınav tarihi: 26 Aralık 2016 ile 26 Ocak 2017 tarihinde yapılacaktır. Bu tarihler arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri belirleyecektir.

2016 Asil Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı Saat Kaçta Yapılacak?

Aday öğretmenlik sınavı 18 Aralık 2016 Pazar günü saat 14:00’da başlayacak.

Aday Öğretmenlik Yazılı Sınav Süresi Kaç Dakika?

Aday öğretmenlik yazılı sınavı 120 dakika olacaktır. Yani sınav 14:00’da başlayıp 2 saat sürecek ve sınav 16:00’a kadar devam edecektir.

Sınav Hakkında Bilgiler

Artık ülkemizde öğretmenlik alım sisteminde değişiklikler yapılarak kaliteli bir eğitimin temelleri atılmak istenmektedir. Günümüz şartlarında öğretmenler için KPSS Genel kültür-genel yetenek ve Kpss Öabt sınavları göreve başlamaları için yapılsa da bundan sonra girecekleri bir sınav daha vardır. Bu sınav adaylığının kalkması için girdiği aday öğretmenlik sınavıdır. Bu sınav öğretmenleri bilgi açısından bir adım ileri götürmektedir. Çünkü sınavın kapsamında hem uygulama soruları bunun yanında yönetmeliklerden hem de kanunlardan sorular bulunmaktadır. Bu sınav öğretmeni geleceğe hazırlamaktadır. Bu sınavları başarı ile tamamlayan öğretmen devlet kadrosunu almaya hak kazanır.

Bunun yanında ilk yazılı sınavdan  sonra aday öğretmeni önünde bir de sözlü sınav beklemektedir. Sözlü sınavda öğretmenin performansına yönelik değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu değerlendirmeler ile öğretmenin hazırbulunuşluk seviyesi ölçülmektedir.

İlgini Çekebilir  Sümerbank Ne Zaman Kuruldu?

Günümüzde öğretmen atamalarında yeni değişiklikler olsa da 2016 yılında aday öğretmenlik sınavı uygulanacaktır. İlerleyen zamanlarda yeni göreve başlayan öğretmenler için aday öğretmenlik sınavı netleşecektir.

 

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.