Adet Söktürücü Kürler Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Söktürücü Kürler Adet Söktürücü Bitkiler, kimi zaman kadınlar için oldukça sancılı bir dönem hayız gelmemesi olabilmektedir. İşte bu dönemde ağrıların olmasını azaltmaya ya da en kısa sürede girdermeye yarayan bitkiler adet söktürücü bitkiler ve kürler olarak anılmaktadır.

Bu gün bizde adet söktürücü bitkiler, adet söktürücü kürler den bahsedeceğiz. Ayrıca adet söktürücü ilaçlarda kullanılmaktadır.Adet düzensizliğinin birçok sebebi olabilmektedir. Bunlar stresli bir yaşam tarzı, dengesiz beslenme, çok fazla spor yapmak, aşırı kilo problemi ve troid hastalıkları gibi nedenler olabilmektedir. Düzenli olarak adet görülmesi durumu sağlıklı bir rahime sahip olduğunuzu göstermektedir.

Adet Söktürücü Kürler Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Düzenleyici Adet Getirici Ve Regl Geciktirici Bitkiler

Adet Söktürücü Soğan Kürü

Kadınlar çoğunlukla 28 ila 30 günde bir adet görmektedirler. Eğer bu süre gecikmeye başlarsa bir rahatsızlığa ya da hamilelik başlangıcı şüphesi olduğunu gösterir. Böyle bir durumda eğer hamilelik şüphesi yoksa bitkisel yöntemlere başvurulabilir. Ama hamile olunmadığından emin olunmalıdır. Çünkü hamilelik durumunda bitkisel kürler kullanılırsa düşük olma tehlikesi olabilmektedir. Adetin gelmesi ve düzenlenmesi için adet söktüren ilaçlar, bitkisel kürler ve bitkisel çaylar kullanabilirsiniz.

Soğan Kürü, adet söktürmek için oldukça etkili bir kürdür. Eğer adet gecikmesi yaşıyorsanız ve zamanında adet görmek istiyorsanız bu kürü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca Soğan kürü bazı kadın hastalıklarına da faydalı olduğu bilinmektedir. Özellikle polikistik over(yumurtalık kisti), erken menopoz, kısırlık, çikolata kistleri, endometrioma, adet sancısı gibi rahatsızlıklara fayda sağlar.

Adet söktürücü Kürler Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Söktürücü Soğan Kürü Nasıl Yapılır

Adet söktürücü soğan kürü için gerekli malzemeler

1 tane orta boy  beyaz yada kahverengi soğan,

2 su bardağı içme suyu, klor olmasın

Hazırlanışı;

2 su bardağı içme suyunu kaynatın ve içerisine 1 tane orta boy kuru soğanı kabuğu soyduktan sonra büyük parçalara doğrayıp içine koyalım. İçerisine soğanı koyduktan sonra 5-6 dakika daha kaynatalım. Kaynadıktan sonra ocaktan alalım ve bir süre sonra için biraz sıcak olması önemli için. Çok ılımasını beklemeyin çünkü soğan çabuk fermente olmaktadır. Bu kürü taze olarak her gün hazırlayabilir ve 2 hafta süresince uygulayabilirsiniz. Sabah akşam öğleden önce ve öğleden sora 1 bardak içebilirsiniz. ibrahim saraçoğlu adet söktürücü olarak soğan kürünü öneriyor. Uygulama zamanı olarak ta adet döneminize 1 hafta kala kullanmaya başlayın böylece faydalı olduğunu görebilirsiniz.

Adet Söktürücü Maydanoz Kürü

Maydanoz adet söktürücü bitkiler arasında en etkililerinden sayılmaktadır. Maydanoz kürü ile selvik bölgesi ve rahim uyarılmaktadır. Hamilelik şüphesi olan yada hamile olan kadınların düşük tehlikesi olduğu için maydanoz suyu içmeleri tavsiye edilmemektedir.

Adet söktürücü Kürler Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Söktürücü Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır

Gerekli malzemeler; 5 Bardak içme suyu ve 1 demet maydanoz.

Orta boy tencerede 5 bardak suyu kaynatın ve kaynamış suyu ocaktan alın.Taze ve iyice temizlenmiş bir demet maydanozu olduğu gibi tencereye koyun ve kapağını kapatıp demlemeye bırakın. 30 dakika bu demleme süresi için yeterlidir. Ilıdıktan sonra süzüp suyunu içebilirsiniz. Yine günlük taze olarak hazırlayın ve günde 3 bardak içebilirsiniz.

Adet Söktüren Rezene Tohumu

Bu kürü geceden hazırlayabilirsiniz. 1 Su bardağı suyun içine gece 1 çorba kaşığı rezene tohumu koyup sabah süzdükten sonra içebilirsiniz.

Adet Söktüren Nar Suyu

Yine adet zamanınıza 1 hafta kala 2 günde 1 bir bardak taze nar suyu tüketebilirsiniz. Nar suyu da adet sökmenize fayda sağlayan ve oldukça sağlıklı bir bitkidir.

adet söktürücü, adet söktürücü ilaçlar, adet söktürücü bitkiler, adet söktürücü kürler, adet söktürücü ilaç isimleri, adet söktürücü çaylar, ibrahim saraçoğlu adet söktürücü

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı