Adrese Göre Okul Sorgulama (Mahalle Lisesi Sorgulama) 2021

Adrese göre okul listesi

Velilerin çocukları için en fazla meraklandığı konulardan birisi okul kayıt ve okul sorgulama işlemleridir. Veliler, internet üzerinden http://www.meb.gov.tr adresine girerek, e-okul yönetim bilgi sistemi üzerinden çocuklarının adrese göre okul sorgulama işlemlerini yapabilirler. Çocukların adrese uygun şekilde hangi okula giriş yaptığı ile ilgili bilgileri veren ekran, adrese göre otomatik olarak çocukları yakın okullara atama yapmaktadır.

Adrese Göre Okul Listesi

Adrese göre okul listesi, kişinin bağlı bulunduğu ilçe üzerinden ikametin yer aldığı bölgeye göre listelenmektedir. Bu liste ilçe hududuna göre Anadolu, Sosyal ve Fen liselerini içerisinde barındırmaktadır. Öğrencinin yakın olduğu okul adresine göre liste üzerinden yerleştirme yapılacaktır.

Adrese Göre Okul Sorgulama

E Okul Kayıt Sorgulama

E-okul kayıt sorgulama sisteminden öğrencinin T.C. kimlik numarası ve istenen diğer bilgiler girilerek, yerleştirileceği okul sorgulaması yapılabilir. Ayrıca, sistem üzerinden öğrencinin kayıt bilgileri de elde edilebilir.

Adresim hangi okula bağlı diye merak ediyorsanız; Aşağıda bulunan linke tıklayarak çocuğunuzun hangi okula gideceğini sorgulayabilirsiniz.

Adrese Göre Lise Sorgulama

Adrese dayalı tercih işlemleri ile birlikte ilçeler bölgelere ayrılmış olup, her bölgede farklı lise kurumu bulunmaktadır. Öğrencinin adresine en yakın liseye kayıt yaptırma ve lise sorgulama işlemleri için e-okul portalını kullanarak, sorgulama işlemi yapılabilir. Mahalle lisesi sorgulama işlemleri için de aynı yöntemden faydalanılabilir.

Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı Nasıl Öğrenebilirim

Veliler, çocuklarının adrese göre kayıt işlemleri ile ilgili bilgileri http://www.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrenebilir. Sistemde yer alan e-okul portalına gerekli bilgileri girerek, öğrencinin kayıt durumunu görebilirler.

5.Sınıf Okul Kayıt Sorgulama

5.sınıf okul kayıt sorgulama işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılmaktadır. Sistem sorgulama için bazı bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Öğrenci T.C. no, giriş kodu, öğrenci no gibi bilgileri girerek, kayıt sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Çocuğum Hangi Okula Gidecek Nasıl Öğrenebilirim

Adrese dayalı kayıt sistemine geçilmesi ile birlikte veliler, çocuklarının gidecekleri okulları öğrenmeleri için sorgulama sisteminden yararlanmaları gerekmektedir. Sistem üzerinden hem kayıt bilgisine ulaşabilir hem de öğrencinin yerleştirileceği okul bilgisine erişebilirler. http://www.meb.gov.tr adresine giriş yaparak, ardından öğrenci bilgileri ile e-okul sistemini kullanarak, gerekli bilgiye ulaşabilirler.

Hangi Ortaokuldayım

Öğrencilerin ortaokul kayıt ve yerleştirme bilgilerini sorgulamaları için kendi kimlik ve okul bilgileri ile e-okul sistemine giriş yaparak, sorgulama sisteminden yararlanmaları gerekmektedir.

E Okul Sınıf Şube Öğrenme

E-okul sistemi üzerinden sınıf ve şube bilgilerine ulaşmak için sınıflarım kısmına gelerek, kayıtlı okulla ilgili sınıf ve şube bilgilerine erişilebilir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Benim oğlum 5. Sınıfa geçti bitirdiği ilkokulda ortaokul da var aynı okula gitmesini istiyorum fakat başka okula kaydı otomatik yapılmış kaydını nasıl alabilirim lütfen yardım

  2. Ben hangi liseye geçtiğimi bilmiyorum bulama yardımcı olmanızı rica ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı