Aerobik Yapmak Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Aerobik Yapmak Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi, Aerobik Hareketleri Yaparak zayıflama özellikle ev hanımları için oldukça pratik bir spor türü diyebiliriz.

Evde rahatlıkla yapılabilen aerobik ve step hareketleri ile zayıflamanızı hızlandırabilirsiniz.Öncelikle yazımıza başlamadan kalori değerleri konusunda bilgi edilelim. Aerobik Yapmak Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi, sorusunun cevabı evet kilo verdirmektedir.

Aerobik Yapmak Kaç Kalori Yakar? Yaktırır

  • 15 Dakika Aerobik Yapmak Kaç Kalori Yaktırır : 110 Kalori
  • 30 Dakika Aerobik İle Kaç Kalori Yakılır : 240 Kalori
  • 1 Saat Aerobik Yapmak Kaç Kalori Yakar : 500 Kalori

Aerobik ile zayıflama durumu yakılan kaloriye doğru orantılı olarak mümkündür. Hem diyet programına başlayıp hem de aerobik yaparak günlük harcadığımız kalori değerini arttırarak hem daha hızlı zayıflarsınız aynı zamanda sıkı ve formda bir vücuda sahip olmuş olursunuz. Günde 1 Saat aerobik 500 Kaloriden Hesaplarsak 1 haftada 3500 kalori fazladan yakmış olacaksınız ortalama 1 kilo 3700 kalori yaptığına göre step ile düşük yoğunlukta çalışarak haftada 1 kilo verebilirsiniz. İleriki dönemlerde bu yoğunluğu arttırarak diyet ile destekleyerek haftada 2-2,5 kilo vermeniz mümkündür. Çevrenizde Step ile kilo verdim diyenler çok fazladır. Step ile kilo verenlerin bir çoğu ayrıca diyet programı da uyguluyorlar. Sadece step yaparak sonuca ulaşmanız mümkün ama daha uzun süreli görünüyor.

Müzik Eşliğinde Aerobik Hareketleri Örnek Video

Aerobik Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Step yaparken platforma 1 adım mesafe bırakacak şekilde durulmalıdır. Platforma müzik eşliğinde çıkarken ve inerken ayaklarımızın pozisyonu önemlidir. Platforma çıkarken topuk bölgesini temas ettirerek çıkmak gerekir. İnerken ise tam tersi parmak uçları ile inmek gereklidir.

Ayrıca Step Yaparak Da Evde Zayıflamanız Mümkün. Aerobikten daha etkili olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Step Zayıflatırmı Konumuza Buradan Bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı