Aile Hekimi Kaç Gün Rapor Verebilir?

Çalışan ya da örgün öğretimde okuyan vatandaşlar herhangi bir sağlık problemi yaşadıklarında ya da bir kaza geçirdiklerinde gerekli tanı ve tedavi süreci ile birlikte istirahat raporu alabilmektedir. Kişinin başvurduğu sağlık kurumu hastalığın durumu ve iyileşme sürecine bağlı olarak istirahat raporu verebilmektedir. Son yıllarda birçok vatandaşın tüm sağlık işlemlerini hallettiği ve daha hızlı ve konforlu bir hizmet sunan aile hekimleri de istirahat raporu verebilmektedir. Aile hekimleri tek seferde maksimum 10 gün rapor verebilmektedir.

Aile Hekimi Kaç Gün Rapor Verebilir?

Aile Hekimi Rapor OHAL

Bilindiği üzere yaklaşık 3 yıldır OHAL sürecinde yaşanmaktadır. Bu süreçte birçok bürokratik işlem çok daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle aile hekimlerinden istirahat raporu alınması bir nebze zorlaştırılmaktadır. Hastalığın önemli ve ciddi olması, hastanın mutlaka istirahate ihtiyaç duyması durumunda kısa süreli istirahat raporu alınabilmektedir.

Aile Hekimi Raporu İşyerinde Geçerli mi?

Birçok çalışan aile hekiminden alınan istirahat raporunun çalıştığı kurumda geçerli olup olmadığını merak etmektedir. Aile hekimlerinden alınan kısa süreli istirahat raporları işyerlerinde geçerli olmaktadır.

Uzman Doktor Kaç Gün Rapor Verebilir?

Aile hekimleri ve iş yeri hekimlerinin dışında uzman doktor unvanı taşıyan hekimler de istirahat raporu verebilmektedir. İlgili hastalığın uzmanı olan hekimlerden tek seferde maksimum 10 günlük istirahat raporu alınabilmektedir.

Aile Hekimi Askere Rapor Verebilir mi?

Vatani görevini yapmakta olan birçok askeri vatandaş da aile hekimden alınan raporun geçerli olup olmadığı merak etmektedir. Vatani görev sürecindeki askerler bağlı bulundukları şubenin sevki ile gönderildikleri sağlık kuruluşundan rapor alabilmektedir. Aile hekimleri askeri vatandaşa rapor verememektedir.

Aile Hekimi Rapor Vermiyor?

Ohal dönemi içerisinde birçok aile hekimi istirahat raporu vermek istememektedir. Hastalığın ciddiyetine bağlı olarak doktorun insiyatifinde bulunan bu durumda birçok vatandaş mağdur olmaktadır.

Aile Hekimi Kaç Gün Rapor Verebilir?

Tek Hekim Kaç Gün Rapor Verebilir?

İster aile hekimi ister işyeri hekimi tek seferde en fazla 10 gün istirahat raporu yazabilmektedir. Daha uzun süre rapor ihtiyacı bulunan hastalar için heyet raporu gerekmektedir.

İşyeri Hekimi Kaç Gün Rapor Verebilir?

İşyeri hekimi çalışan vatandaşa tek seferde en fazla 10 gün istirahat raporu verebilmesinin yanında daha fazla istirahate ihtiyacı olan hastalar için rapor süresi bittikten sonra bir kez daha rapor yazabilmektedir.


2 Replies to “Aile Hekimi Kaç Gün Rapor Verebilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir