Akşam Yemeği Yememek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Akşam Yemeği Yememek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi, Halk arasında diyete başlandığında akla gelen ilk 3 madde Ekmek yememek , Abur cubur Yememek ve Konumuz olan Akşam Yemek Yememektir.

Genelde Halk arasındaki zayıflama tüyoları şehir efsanesi olur fakat bu ilk 3 madde doğruluk payı olan ve ciddiye alınması gereken şeylerdir.

Fakat bu akşam yediklerimizin tamamen kiloya dönüştüğü yada söylentilerde olduğu gibi akşam yemeği keserek tek başına kilo vereceğimiz anlamına gelmez. Genelde Akşam Yemeği Yemeyerek Zayıfladım Diyen Bir Çok Kişi ile karşılaşmışsınızdır. Bunların doğruluk payını aşağıda analiz edeceğiz. Konuyu detaylıca açıklamak gerekir ise Gün içinde aldığınız kalori ile gereksinim duyduğunu kalorinin oranına göre ya kilo alır yada zayıflarsınız akşam yemek yemek bu konuda fazlaca bir etki yapmaz diyebiliriz.

Akşam Yemeği Yememek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Akşam Yemeği Yemeden Zayıflama Mümkün mü

Akşam Yemeği Yemeden Zayıflamak Mümkün değildir. Yani gün içinde her şeyi tüketerek sadece akşam yemeği yemeyerek zayıflama diye bir şey olamaz. Ayrıca Öğün atlamak vücudu hareketsizleştirerek ve metabolizma hızını oldukça azaltacaktır. Bunun yerine yapılması gereken gün için kontrollü beslenmek ve akşamları da hafif bir atıştırma ve meyve ile geçiştirmek daha doğru olacaktır. Tamamen aç kalmak hem sağlık hem zayıflama hızı için önerilen bir yol değildir. Akşam yemeği yemeden ayda kaç kilo verilir diye bir soru sormak yerine günlük kalori ihtiyacımın %20 eksiğini almak ayda kaç kilo verdirir şeklinde bir soru daha mantıklı olacaktır.  Aşağıda Sizler İçin Günlük Yapılması Gereken Beslenme Şekli Listesi mevcuttur. Günlük kalori ihtiyacınızın 2000 olduğunu varsayarak

Kahvaltı ( 400-500 Kalorilik olsun)

 • Kahvaltıda Şekersiz Çay Tüketmeye Dikkat Edin
 • Ekmek tüketirken Kepekli Ekmek Tüketmeye Özen Gösterin
 • Kahvaltıda Tereyağı Kaşar Peyniri Yağlı Koyun Peyniri Ve Krem Peynir Gibi Çok yağlı yiyecekler yerini Yağsız peynir Tüketmeye özen gösterin
 • Kahvaltıda Reçel Çikolata gibi yüksek kalorili gıdalardan uzak durun

Öğle Yemeği (400-500 Kalorilik Olsun)

 • Öğle Yemeğinde Ağır yağlı ve yükse oranda karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durun
 • Yemeklerden önce ve sonra ara öğün olarak meyve tüketebilirsiniz.
 • Dışarıdan Yemek yiyorsanız Hazır Fast Food yiyecekler yerine ev yemekleri yapan restoranlarda yemek yemeye özen gösterin

Akşam Yemeği ( 500 Kalorilik Olsun)

 • Akşam Yemeğinde Çorba Kesinlikle tüketin. Tok tutucu özelliğinden faydalanabilirsiniz.
 • Ağır yemeklerden Kaçının
 • Küçük porsiyonlar da Tüketin.

Yukarıdaki Öneriler İle Akşam Yemeği de yemenize rağmen 1500 kalori almış olursunuz ve Günde 500 kalori az alarak haftada 1,15 kilo vermiş olursunuz. Hem de hiç öğün kısmadan ve aç kalmadan

Yukarıdaki listeyi baz alarak konuştuğumuzda siz akşam yemeği yemeseniz bile kahvaltı ve öğle yemeklerinde 2000 kalori aldığınız an akşam yemeği yemeseniz bile zayıflayamazsınız. 2000 kalori çok büyük gibi görünebilir fakat sadece bir paket bisküvide 700 e yakın kalori bulunuyor. Bu yüzden akşam yemeği de yiyerek fakat genel olarak kalorisi az gıdalar tüketip kalori takibi yaparak daha sağlıklı ve kontrollü zayıflamak mümkün olacaktır. Akşam Yemeği Keserek Zayıflanır mı Konusunda Size Önerimiz Aşağıdaki Videoyu Dikkatli Bir Şekilde İzleyiniz.

En Doğru Öğün Ve Beslenme Açısından Uzman Görüşlerini Dinleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=XX3wDVcA7Ts

    Akşam Yada Gece Yemek Yemek İle İlgili olarak editörümüze sormak istedikleriniz var ise bize soru sorabilirsiniz. hem Bu konu hem de tüm zayıflama ile alakalı sorularınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz. Yorumlarınız Bizim için Değerlidir ve Aynı gün içinde cevaplandırılacaktır. Ayrıca Yazımızı faydalı buluyor iseniz beğenebilir veya diğer arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. akşam yemeği yememek faydalıdır fakat hiç bişey yememek değil. Akşam yemeğini meyve ile geçiştirebilirsiniz. yada çok hafif başka sevdiğiniz atıştırmalıklar ile geçiştirin.

 1. Adım eda 60 kiloyum akşamları yemek yemi yorum bazen sabahları kahvaltı yapmıyorum karnım ac olunca sabahları yapıyorum zayiflamak istiyorum incecik omak istiyorum

  1. Aç kalarak zayıflama sağlığı olumsuz yönde etkileyebilir akşam yemeği yemeden yada kahvaltı yapmadan sürekli aç kalarak değil de çok hafif kalorisi çok az atıştırmalıklar deneyebilirsiniz.

   1. aç kalmak yerine kendinize güzel atıştırmalar seçin. salataık gibi mesela yada meyveler gibi. hiç birşey yemeden tamamen aç kalmak sağlıgınızı bozabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı