Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur İle Zayıflama, zayıf görünmek hemen hemen her bayanın gayesidir. Öyle ki bir çoğumuz gördüğümüz mankenlerin vücuduna özenir ve çeşitli zayıflama yöntemlerine başvururuz. Bu zayıflama yöntemlerinden bir tanesi de akupunkturdur.

Bizler zaman ilerledikçe dış görüşümüze daha fazla önem göstermekteyiz. Zayıflamak her dönem bizleri daha fazla etkileyen durumlardan bir tanesidir.

Akupunktur Nedir

Akupunktur adını verdiğimiz uygulama iğneler aracılığıyla yapılan bir tedavi yöntemidir. Açılımından yola çıkacak olursak Acus iğne Punktura ise batırma anlamında gelir. Genel olarak Akupunktur tedavisinde kullanılan iğneler altın veyahut gümüş olarak tercih edilir. İğneler keskin ve çok ince olduklarından dolayı kişi acı hissetmez. Sizler bu tedavi yönteminde kararlı bir şekilde bir yol izlediğinizde istikrarınızın sonucunda verimli bir sonuca ulaşabileceksiniz. Aksi takdirde uyguladığınız her yöntem başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Akupunktur uygulaması kapsamında bilinmesi gereken en önemli şey kişi bir yandan tedavi olurken diğer yandan da uygun formlu beslenme programını takip etmelidir. Kilo verme durumuna hitafen beslenme programını takip etmez iseniz verdiğiniz kiloları geri almanız kaçınılmaz. Akupunktur ilk olarak Çin ülkesinde uygulanmaya başlanmıştır. Lakin şimdilerde bu tedavi yöntemi hemen hemen tüm dünya ülkelerinde uygulanmaya başlanmıştır diyebiliriz.

Akupunktur tedavisinde kişiye özel hizmet sağlanmaktadır. Öyle ki iğne korkusu olan kişilere iğnesiz veyahut lazerli akupunktur uygulamasında bulunulabilmekte.Teknolojinin ilerleme kaydetmesi üzerine şunu söylemeliyiz ki teknoloji her alanda hayatımızı canlı tutmaktadır. İğneli veya iğnesiz dilediğiniz tedavi yöntemi ile akupunktur tedavisine tabi olabilirsiniz.

Akupunktur İle Zayıflama

İğneli Akupunktur

İğneli akupunktur dediğimiz uygulama vücudun bazı bölgelerine iğne batırılarak uygulanan bir yöntemdir. Akupunktur yapılış amacı kapsamında şunu söylemeliyiz ki bu tedavi uygulamasına göre vücudun her bölümünü uyaran belirli sinyaller bulunmaktadır. Bu sinyaller iğne ile uyarıldığında vücut yapımız mevcut bulunan hastalıklardan arınmaktadır.

Uygulanma nedenine ve bölgesine göre vücudumuzun farklı bölgelerine akupunktur uygulanabildiğini söyleyebiliriz. Yapılan tezler ve araştırmalar sonucunda akupunkturun 300 e yakın hastalığı iyileştirdiğini söyleyebiliriz.

Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur ile Zayıflama

Bu tedavi uygulamamızda diğer zayıflama yöntemlerine oranla oldukça etkili bir yöntemdir. Lakin kişi tedavi süresince içerisinde olduğu istikrarlı durumu göz ardı etmemeli. Yani öyle ki kişi eğer yine eski beslenme alışkanlığına dönerse o vakit verdiği kiloları geri alması kaçınılmaz olacaktır.

Akupunktur ile zayıflama iğne yardımı ile kulak etrafında yer alan bazı bölgelerden uygulanmaktadır. Bu tedavinin bu şekilde uygulanmasının sebebi kişilerin gün içinde abur cubur gıdaları atıştırmalarını engellemek, oburluğu giderme, metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktır. Bu sayede şişmanlamayı tetikleyen etkiler azalarak kişi yeni yaşantısına adapte olur ve bu sayede kilo vermesi olağan bir hale dönüşür. Bu süre zarfı sonucunda yine aynı şekilde kişi düzenli beslenme ile hayatına devam ederse formunu koruyarak verimli bir sonuç elde etmiş olur. Akupunktur ile zayıflama işleminde verimli sonuç almak için kesin ve kararlı bir yol izlemenizi öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı