2020 ALES İlkbahar Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım

Sizin için hazırladığımız bu bilgi cetvelinde ales ilkbahar kaç gün kaldı, ne zaman, geri sayım, başvuru tarihleri ve sınav saati hakkında bilgiler vereceğiz. Her yıl yapılan ve binlerce öğrencinin girdiği ales sınavı yıl da 3 kere yapılmaktadır. Bu sınavın ilki ilk baharda geri kalan iki ales sonbahar sezonunda yapılmaktadır. Aşağıda ales sayacı ile ilkbahar ales sınavına kaç gün kaldığını öğrenebilirsiniz.

2020 İLKBAHAR ALES SAYACI GERİ SAYIM?

İlkbahar Ales 1 Sınavı Ne Zaman?

Sınav Tarihi: 3 Mayıs 2020

Hangi Gün: Pazar Saat: 10:15 Başvurular: 13-23 Mart 2020

Geç Başvuru Günü: 4-4 Mayıs 2020

Sonuç Açıklama Tarihi: 28 Mayıs 2020
Soru Sayısı: 100 Süre: 150 dakika

ALES İlkbahar Sınav Kaçta Bitiyor?

Sınav başlangıç saatine göre 150 dakika yani 2,5 saat eklendiği zaman sınav bitiş saati 12.15 oluyor.(2018) ALES İlkbahar Kaç Gün Kaldı?

Faydalı Bilgiler:

ALES İlkbahar döneminde sınava girecek ve sınav zamanını takip etmek isteyenler için geri sayım sayacımızı ekledik. ALES genellikle yüksek lisans ya da lisans üstü eğitim isteyen isteyen adayların girdiği bir sınavdır. Bu yüzden lisans üstü eğitimi amaçlayan adayların sayacımızı takip etmesini tavsiye ediyoruz.

Ales Bir Yılda Kaç Kere Yapılır? Ales Kaç Yılda Bir Yapılır?

ALES’in bir sene içerisinde 2 kere yapıldığını bu sınavların ise İlkbahar ve Sonbahar olarak ikiye ayrıldığını söyleyelim. Genellikle giren adayların Ales İlkbahar sınavını zor olarak değerlendirse de bunun bir geçerliliği yoktur. Bu sadece giren öğrencilerin yorumlarıdır. ALES Sonbahar ne zaman takip etmek için tıklayınız.

Sitemizin amacı ALES İlkbahar sınavı ile alakalı zaman konusunda yardımcı olmaktır. Sitemiz sadece ilgili sınavın süresini geri sayım olarak eklemiş ve sınav hakkında kısa bilgi vermiştir.

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı