Kapat

(2018) ALES İlkbahar Kaç Gün Kaldı?

Anasayfa
Sınavlar Ne Zaman Kaç Gün Kaldı (2018) ALES İlkbahar Kaç Gün Kaldı?
ALES İlkbahar Kaç Gün Kaldı?

(2018) Ales İlkbahar Gerisayım

2018 ALES İlkbahar Sınavı Ne Zaman?


06.05.2018 (Tahmini Tarihtir.)

ALES  İlkbahar Sınavı Hangi Güne Denk Geliyor?

2018 ALES sınavı Pazar günü yapılacaktır. Daha önceki sınavlarda olduğu gibi yine Pazar gününde sınav uygulanacaktır.

ALES İlkbahar Sınav Sabah Saat Kaçta Başlayacak?

ALES sabah saat 09.30’da başlayacaktır. Tabi kide sınav gününde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için sınav binanızı önceden görmeniz faydanıza olacaktır.

ALES İlkbahar Sınav Süresi Kaç Dakika?

ALES’te süre olarak giren adaylara 150 Dakika = 2 saat 30 dakika şeklinde uygulanmakta iken 2016 yılında yapılan değişiklikle sınav süresi 180 dakikaya yani 3 saate çıkarılmıştır.

ALES İlkbahar Sınav Kaçta Bitiyor?

Sınav başlangıç saatine göre 180 dakika yani 3 saat eklendiği zaman sınav bitiş saati 12.30 oluyor.(2018) ALES İlkbahar Kaç Gün Kaldı?

Faydalı Bilgiler:

ALES İlkbahar döneminde sınava girecek ve sınav zamanını takip etmek isteyenler için geri sayım sayacımızı ekledik. ALES genellikle yüksek lisans ya da lisans üstü eğitim isteyen isteyen adayların girdiği bir sınavdır. Bu yüzden lisans üstü eğitimi amaçlayan adayların sayacımızı takip etmesini tavsiye ediyoruz.

Ales Bir Yılda Kaç Kere Yapılır? Ales Kaç Yılda Bir Yapılır?

ALES’in bir sene içerisinde 2 kere yapıldığını bu sınavların ise İlkbahar ve Sonbahar olarak ikiye ayrıldığını söyleyelim. Genellikle giren adayların Ales İlkbahar sınavını zor olarak değerlendirse de bunun bir geçerliliği yoktur. Bu sadece giren öğrencilerin yorumlarıdır. ALES Sonbahar ne zaman takip etmek için tıklayınız.

Sitemizin amacı ALES İlkbahar sınavı ile alakalı zaman konusunda yardımcı olmaktır. Sitemiz sadece ilgili sınavın süresini geri sayım olarak eklemiş ve sınav hakkında kısa bilgi vermiştir.

“(2018) ALES İlkbahar Kaç Gün Kaldı?” üzerine 5 yorum

  1. Emre says:
  2. Bora says:
  3. bariş ales magduru says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.