Alışveriş Yapmak Kaç Kalori Yaktırır Yakar

Alışveriş Yapmak Kaç Kalori Yaktırır Yakar, alışveriş sıradan ve normal bir aktivite olarak görünse de yaktırdığı kalori miktarı değişken ve oldukça yüksek olabilmektedir.

Alışverişte yakılan kalori miktarı alışverişin süresine alınan ürünlere (evet aldığım ürün ile kalorinin ne etkisi var dediğinizi duyar gibiyiz.

Fakat aşağıda etkisini göreceksiniz) alışveriş yapan kişinin yaşı kilosu ve cinsiyetine göre farklılık gösterecektir. Bu sebepten aşağıdaki Alışverişe Çıkmak Kaç Kalori Yakar tablomuzu dikkatle incelemenizi öneriyorum. Tablodaki verileri inceledikten sonra alışverişte nasıl kilo verilir ve zayıflanır ile yakılan kalori miktarını arttırma yollarını sizlerle paylaşacağım. Öncelikle kalori tablosu aşağıda listelenmiştir.

Alışveriş Yapmak Kaç Kalori Yaktırır Yakar

Alışverişte Ne Kadar Kalori Yakılır Tablosu

  • 1 Saat Alışverişte Kaç Kalori Yakılır : 310
  • 2 Saat Alışverişte Kaç Kalori Yakılır : 500

Peki Alışverişte Niye Bu Kadar Fazla Kalori Yakılıyor ; Bunun sebebi sürekli hareket halinde yani yürüyor olmanız. Bu durum zaten yakılan kalorinin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Bir diğer etken de aldığınız ürünleri taşımanız. Yanınızda ekstra olarak çanta ve aldığınız ürünler olması yürürken daha zorlanmanız ve bu yüzden normal yürüyüşe göre daha fazla kalori yakmanız demektir. Eğer ki sağlık sorununuz yok ise ve yük kaldırmak ile ilgili bir engeliniz mevcut değil ise alışveriş arabalarını alışveriş esnasında kullanmamak size ekstra kalori yakımı sağlar. Ancak çok fazla ürün alacaksanız tabi ki kullanmak zorundasınız. Tabi ki bu durum market alışverişi için geçerli. alış veriş merkezlerinde giyim aksesuar gibi alışverişlerde aldıklarınızı zaten taşımak zorundasınız.

Alışveriş Yaparken Yakılan kalori miktarı arttırma yolları

Alışveriş yaparken yaktığınız kaloriyi arttırmak için ilk yöntemi bir  üst satırda belirttik. Market alışverişlerinde alışveriş arabası kullanmamak ile işe başlayabilirsiniz. Meyve ve sebze alımını market yada alış veriş merkezlerinden yapmıyorsanız pazara giderken tekerlekli alışveriş arabası yerine alışveriş çantası kullanmayı deneyebilirsiniz. Fakat yukarıda da dediğimiz gibi herhangi bir engeliniz var ise yük taşımaya engel bir durum var ise yada sağlık sorunlarınızdan ötürü bir yasaklama durumu var ise sağlığınız her şeyden önemlidir. Kendinizi zorlamamakta fayda vardır.

Adım Sayar Kullanın ; Bu madde de bir o kadar önemli . Artık akıllı telefonlarımız bizim için çok faydalı uygulamalar ile dolu. Bunlardan birisi de adım sayar uygulaması. telefonunuza adım sayar uygulaması ile alışverişte kaç adım attığınızı hesaplayabilirsiniz. Sağlıklı bir insanın günde en az 7000 adım atması sağlık bakanlığınca öneriliyor. Günlük adımlarınızı kayıt altına almanız önemlidir.

Ayrıca alışveriş yapmak ile alakalı sorularınız var ise yorum kısmına yazmanız durumunda aynı gün içinde editörlerimiz tarafından cevaplanacaktır. Başka bir aktiviteye ait sorunuz var ise yine yorum kısmına belirtebilirsiniz.

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir. Bu Sayfayı Arkadaşlarınızla Paylaşabilir Yada Beğenebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı