Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? (2020)

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye birçok ülkeyle vizesiz seyahat üzerine karşılıklı anlaşmalar yapmıştır ancak bu ülkeler arasında Almanya yoktur. Almanya’ya seyahat etmek için vize gerekmektedir. Bu sebepten dolayı Almanya’ya vize almak isteyenler bu soruya cevap aramaktadır. Çünkü bu süre seyahat edecek herkes için önem arz etmektedir. Halk arasında Almanya vizesi konusunda birçok söylenti konuşulmaktadır. Genel olarak bu söylentiler Almanya vizesinin ne kadar zor alındığına ve Almanya’ya vize almanın çok zor olduğuna ilişkindir. Ancak bu soruya cevap vermek gerekirse, bu cevap vize başvurularının türüne ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. Aile bileşimi için yapılan başvurular ile turistik amaçlı geziler için yapılan başvuruların incelenmesi ve yanıtlanması benzer süreçlerden geçmediğinden dolayı farklılıklar meydana gelmektedir.

Almanya Vize Başvurusu

Schengen vizesi ya da C tipi vize olarak bilinen, 180 günlük süre içerisinde 90 gün için Almanya’da ikamet izni veren vizeler farklı amaçlar için alınmaktadır. Bu vize başvurularında genel olarak amaçlanan turistik geziler, sosyal veya ailevi sebepler olmaktadır. Almanya vizesi kaç günde çıkar? sorusunun cevabı ise bu tür kategoriler için ortalama 15 gündür. Almanya konsolosluğunun açıklamalarına ve verilerine göre vize başvurusunun açıklanması için beklenmesi gereken süre 30 gündür. Ancak genel olarak Almanya vize başvurularının sonuçları 30 günlük zaman diliminden erken belirlense bile konsolosluk tarafından belirlenen süre 30 gün olduğu için, 30 gün beklenmesi zorunludur. Almanya vizesi kaç günde çıkar? sorusunun bir farklı cevabı ise fuar katılımları ve kültürel faaliyetlerde de Schengen vizesine başvurulması sonucu vizenin 3-7 gün arasında değerlendirilmesi ve açıklanmasıdır.Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvurunun erken yapılması başvuruyu yapan kişiye, başvurunun geç yapılmasından her zaman daha avantajlı bir durum sağlar ancak başvurunuzu 90 gün öncesinden yapılması vizenin erken başlayacağı anlamına da gelmez. Hangi tarihler arasında başvuru yapılırsa o tarihler arasında Almanya vizesi alınıp Almanya’ya gidilebilir. Erken başvuru yapılması halinde başvurulan Almanya vizesi, diğer vizelerden daha önce çıkma şansına sahip olur. Ve bu da başvuru yapan kişi veya kişilere uçak biletlerini daha önceden rezervasyon ile uygun fiyatlara alma imkanı sağlar.

Almanya vizesi kaç günde çıkar? sorusunu bu şekilde cevapladıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doldurulan vize belgesinde hiçbir eksik, hata, yanlışlık, aldatıcı bilginin bulunmaması ve tüm püf noktalara dikkat edilerek belgenin doldurulmasıdır. Doğru bir şekilde düzenlenen belge ile yukarıda belirtilen  sorunun cevabını okuduktan sonra Almanya’ya gidebilir ve seyahat edebilirsiniz.

Almanya’dan davetiye kaç günde gelir?

Eğer bir yakınınız Almanya’dan size davetiye gönderdiyse ve yurt dışına ilk kez çıkacaksanız heyecanlı bir şekilde Almanya’dan davetiye kaç günde gelir sorusunun cevabını aramaya başlarsınız. Aslında bu sorunun cevabı oldukça basittir zira herhangi bir prosedüre dahil değildir, kargonun geliş süresi ile alakalıdır. Yani davetiyenin gönderildiği kargo şirketi ile iletişime geçerek bu süreyi öğrenebilirsiniz.

Almanya davetiyesi ne zamandan itibaren geçerli? Davetiyede belirtilen tarihten önce işleme konulabilir mi ?

Bu tip davetiyeler üzerinde belirtilen tarihten itibaren geçerlidir. Yani öncesinde işleme koymak mümkün değildir. Ayrıca davetiye ne kadar geçerli diyorsanız, vize çıkış süresi, randevu tarihinden itibaren 15 gün geçerli olduğu bilgisini unutmayınız. Hazırlıklarınızı bu tarihe göre ayarlayınız.

 

Pasaport Kaç Günde Çıkar?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı