Altın Otu Neye İyi Gelir Çayının Faydaları

Altın Otu Neye İyi Gelir Çayının Faydaları, altın otunun faydaları nelerdir, altın otunun taş düşürücü etkisi, altın otu hangi hastalıklara faydalı ve nasıl kullanır şimdi bu bilgileri paylaşalım.

Altın otu bitkisi yurdumuzda bir çok bölgede yetişme imkanı bulan yaban

i bir bitkidir.

Boyu 60 cm kadar uzayabilen, rengi sarı görünümü ise sapının üzerinde şemsiye görünümlü, topluluk halinde bulunan bir bitkidir.

Altın otunun rengi çok güzel görünmektedir. Öyle ki bu bitki kurutulduktan sonra dahi rengini korumaktadır.

Bitkinin bu özelliği süsleme amacı ile kullanılmasına da yol açmıştır. Bu güzel görünümünün yanında birçok hastalık için şifa kaynağı olma özelliği bulunmaktadır.

Altın otu farklı isimlerle anılmaktadır. Bunlar altın çiçek, güneş çiçeği, uluda çiçeği, mayasıl otu ve dalak otu.

Altın Otu Faydaları Nelerdir ?

Altın Otu Nelere İyi Gelir ?

Altın otu mide öz suyunun arttırılmasını sağlar. Hemaroid tedavisine yardımcı olur. İdrar söktürür. Pankreas ve safra salgısının artmasını sağlar. Safra taşı ve idrar yıllarındaki taşı düşürmeye yardımcı olur. Kireçlenme veya romatizma ağrılarınız varsa ağrıların giderilmesini ve iyileşmeyi sağlar. Zayıflamak isteyenler içinde kullanılmaktadır.

Altın Otu Neye İyi Gelir Çayının Faydaları

Altın Otu Nasıl Kullanılır?

Altın otunun yaygın kullanımı çoğunlukla çay şeklinde tüketimidir. Çayı sade ve diğer bitkilerle birlikte de tüketebilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu altın otunu zayıflamak isteyenler için ıhlamur ve kuşburnu ekleyerek denenmesini öneriyor.

Altın Otu Çayı Nasıl Hazırlanır 

Malzemeler:

1 yemek kaşığı altın otu ve 500 ml kaynamış su

Çayın Hazırlanışı ve Kullanımı

Bunun için ilk önce suyu kaynatıyoruz ve biraz dinlendikten sonra 1 yemek kaşığı altın otunu katıp demlemeye bırakıyoruz.

Daha sonra çayımızı afiyetle tüketiyoruz. Kullanım miktarı ise günlük 3 kez 1 er fincan olmak şartıyla ve yemeklerden önce tüketilmesi önerilmektedir.

Altın otunun fiyatı ortalama 1 kg için 110 tl civarı ama daha uygun fiyatlarda da bulabilirsiniz. Kalitesinden ödün vermeyin. 20 liralık alacağız miktar uzun süre kullanabilmenizi sağlar.

 

Altın Otu Zararları

Altın otunun bilinen bir zararı olmamakla birlikte fazla tüketmekten kaçının. Herhangi bir rahatsızlığınız bulunuyorsa, mutlaka doktorunuza danışarak tüketiniz. Hamilelerin ve çocukların tüketmeleri önerilmemektedir.

Altın Otu Kullananların Yorumları

  • Şeker hastaları için şeker düşürme özelliği var. (arzu)
  • Şeker hastalarının doğal ilacı gibi bir şey. (erkan)
  • Yakınımızın böbrek hastalığına çare oldu ve diyalize girmesini önledi. (zeynep)
  • Ablamın böbrek taşını düşürmesini sağladı. (ayşe)

Soru Sor: Sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bize iletebilirsiniz. Kısa sürede cevaplanacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı