Ameliyat ve Anestezi Kilo Aldırır mı Kilo Yapar mı

Ameliyat ve Anestezi Kilo Aldırır mı Kilo Yapar mı, anestezi ameliyat öncesinde iki farklı şekilde yapılabilir. Bazı durumlarda genel bazı durumlarda ise lokal anestezi ile ameliyatlar yapılır.

Genel anestezi kilo aldırır mı diye soran hastalarımıza belirgin bir kilo alımı yada kilo kaybına neden olmaz diyebiliriz. Narkoz bir uyuşturucu ilaçtır. Kilo alımına etkisi yoktur. Aynı durum lokal anestezi için de geçerlidir. Lokal anestezi kilo aldırır mı diye endişe etmenize gerek yoktur. Daha çok olacağınız ameliyata odaklanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Narkoz bir uyuşturucudur. Vücuda besleyici madde, yada mineral enjekte edilmez. Sıvı yada gaz halinde vücuda verilir. Ağrı kesiciler yada iğne şeklinde vücuda enjekte edilen ağrı kesici ilaçlarda bir çeşit anestezidir. Bu sayede acı duygusu ortadan kaldırılır. Kilo yada kalori gibi nedenler ile hiçbir ilgisi yoktur.

Ameliyat ve Anestezi Kilo Aldırır mı Kilo Yapar mı

Ameliyat Olmak Kilo Aldırır mı?

Ameliyat olmak bazı özel ameliyatlar (hormanlar ile ilgili değişik etkiler gelişmesine sebep olan)haricinde kilo alınmasına sebep olmazlar. Hatta ameliyat öncesinde aç kalma, yine ameliyat öncesinde mide ve bağırsakların boşaltılması ile ameliyat sonrası bir süre gıda alımının yasak olması gibi nedenler ile genel olarak ameliyat olan kişiler ilk etapta zayıflamaktadır. Bu etkilerin yanı sıra iştah kaybı da bu durumda etkilidir.

Ameliyat öncesinde yada sonrasında kilo kaygılarınızı geri planda tutarak sağlığınıza odaklanmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesi yada iyileşme sürecinde diyet yada az gıda alımı gibi hatalarda bulunmamanız önerilir.

Bu gibi durumlar iyileşme sürecine zararlı olabilmektedir. İşin içinde bir ameliyat yada anestezi (narkoz) durumu var ise yapmayı planladığınız tüm programlarınızın doktordan onaylı olması gerekmektedir. Ameliyat sonrası kilo alma kaygınız var ise doktorunuza bu konuyu açmayı deneyebilirsiniz. Doktorunuz tüm kaygılarınızı giderici açıklamalarda bulunacaktır.

Bize Sorun!

Diyet listeleri, Zayıflama spor ve egzersiz yada kalori ile ilgili konularda editörlerimiz sizden gelen soruları cevaplamaktadırlar. Bize Soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı